Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nesto belo,nalik izmrvljenom siru u vagini
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 5:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 12:57 am
Postovi: 20
Molim vas za savet.Moja sestra koja ima 19god.mi se upravo pozalila na ovakav problem.Kaze da joj se s vremena na vreme tako nesto belo pojavi,ima grozan miris i toga ima toliko da ne moze prstom iznutra da ocisti.ima odnose godinu i po dana,i nije bas sigurna ali kao da je primetila da jednom kada malo duze nije imala odnose to se je izgubilo,ali odmah posle odnosa se vratilo.Da li je mozda to do partnera,ne znam...Molim vas pomozite :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 10:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 18, 2005 8:08 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
Kod ginekologa smesta.

Meni po opisu lici na candidu, ali s obzirom da je tvoja sestra seksualno aktivna 19-godisnjakinja trebalo je sama da se seti da bi trebalo da poseti lekara.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 12:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 12:57 am
Postovi: 20
Hvala na odgovoru,zna da treba da ode,ali ne moze sada iz opravdanih razloga.Koliko je kandida opasna(ako je to u pitanju)?Da li moze ovo i sama da pocne da leci,mozda nekim prirodnim preparatima,dok ne ode?Da li neko misli da je u pitanju nesto drugo?Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 3:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 18, 2006 2:19 am
Postovi: 101
Na osnovu samo opisa ne mozes sto posto da budes sigurna da je to Kandida. A ako nisi sigurna onda ne mozes ni da je lecis. Takve stvari se zaista utvrdjuju pravim ginekoloskim pregledom. Tako da ce morati da ode kod lekara.
Iz poruke vidim da ona vec neko vreme ima probleme s tim, pa ono "ne moze da ode iz opravdanih razloga" u principu ne stoji. Sto bude vise odlagala bice vece i posledice, a i hronicni problemi se uvek teze lece nego ako se na vreme ode kod lekara. Prema tome, nek stisne petlju i ode kod lekara. Mozda u pitanju i nije Kandida.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 4:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 11:05 am
Postovi: 26
Lokacija: bg
I ja sam imala slican problem pre godinu dana, isti simptomi i bila je Kandida u pitanju. Jedini ispravan savet je pregled kod ginekologa. Ja sam sa vaginaletama resila taj problem (naravno po savetu ginekologa), ali dok moj dragi nije mackao kremu ja se nisam resila te infekcije. Morace verovatno oboje na terapiju koju ce joj njen ginekolog prepisati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 5:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Kako se utvrdjuje da li je kandida u pitanju? Da li obicnom vaginalnim brisom ili necim drugim? Posto se i meni to ponekad pojavljuje, i to obicno oko klitorisa uz svrab i peckanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 10:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 09, 2006 3:04 pm
Postovi: 174
Kandida se utvrdjuje obicnim vaginalnim brisom. Spada u VI grupu vaginalnog sekreta.

_________________
Don't worry about the world coming to an end today, it's already tomorrow in Australia.

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... sterilitet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nesto belo,nalik izmrvljenom siru u vagini
PostPoslato: Pon Jun 08, 2015 6:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 08, 2015 6:30 am
Postovi: 5
jooj, meni se to isto desilo. ali ja imam 17g. i nevina sam, sad ne znam kako je moguce da ja imam kandidu. treba mi pomoc i sada sam jako uplasena. redovno idem kod ginekologa jer imam probleme sa hormonima.. SAVETT :cry:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 83 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: