Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Smanjeni trombociti trudnoci
PostPoslato: Pet Maj 09, 2008 9:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Pozdrav svima,

trenutno sam u 38 nedelji trudnoce, i posto su mi zakazali prijem u bolnicu sledece nedelje , dali su mi spisak nalaza koji treba da uradim...

Izmedju ostalog (sve dobro,krvna slika..) samo su mi trombociti smanjeni granica je 150-400, a ja imam 133....

Da li je to opasno , posto je vezano za zgrusavanje krvi, a ja samo sto se nisam porodila..inace aPTT je 28 sec (ref. 24-35)

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 06, 2008 9:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 1:04 pm
Postovi: 67
Ja sam u 34 nedelji i imam isti problem.Meni su smanjeni i sad su mi 119. S obzirom da si ti to prosla molim te napisi mi kako si prosla na porodjaju ? Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Smanjeni trombociti trudnoci
PostPoslato: Čet Avg 07, 2008 12:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
D.J. je napisao:
Pozdrav svima,

trenutno sam u 38 nedelji trudnoce, i posto su mi zakazali prijem u bolnicu sledece nedelje , dali su mi spisak nalaza koji treba da uradim...

Izmedju ostalog (sve dobro,krvna slika..) samo su mi trombociti smanjeni granica je 150-400, a ja imam 133....

Da li je to opasno , posto je vezano za zgrusavanje krvi, a ja samo sto se nisam porodila..inace aPTT je 28 sec (ref. 24-35)

pozdrav


Ako referentne vrednosti ovako malo odstupaju znaci 150 je donja granica , ti imas 133,za nekih 17 jedinica to i nije neka bas patologija.Gledaju se samo ako su vrtednosti dosta manje od 150.Moras da obavestis svog ginekologa,ali aj mislim da tu nece biti nekih problema problema,moze da se koriguje ishranom sve,a i krvna slika nije neka konstanta,vec za par dana bila bi drugacija veruj mi...Kao i krvni pritisak ujednom momentu nam skoci naglo,da bi u sledecem se normalizovao.Nemoj mnogo da se opeterecujes ovim,samo je vazno da tvoj doktor sve zna i bices ti ok.

Zelim ti sve najbolje! :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 07, 2008 7:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Sto se samog porodjaja tice sve je proslo dobro, malo je duze trajalo...a sto se tice krvne slike i porodjaja, sve je bilo u redu...kad su me primili u bolnicu i kad sam imala pregled kod inerniste, ja sam je zamolila da mi urade jos jednom analize..i rezultati su bili bolji..a i inace sa ovim predhodnim mi je rekla da je to ok i da nisu velika odstupanja...evo sad imamo bebca od mesec ipo dana....i pravi je delija

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 07, 2008 7:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
pardon od dva meseca i ipo.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 107 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: