Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: abrazija i mogucnost ostajanja u drugom stanju
PostPoslato: Sre Mar 14, 2007 1:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 9:37 pm
Postovi: 277
Prvo pozdrav svima koji su otvorili ovu temu da pogledaju bar, a kasnije i ,ozda na nju odgovorili. Vec duze vreme sam clanovog sajta i zanima me da li je neko imao slicno iskustvo ili da mi se javi neki lekar. U 23. godini mi je uradjena abrazija, nije bila trudnoca u pitanju, vec krvarenje koje je trajalo 20 i nesto dana. Tadasnja moja doktorka mi je bez ikakvog obavestenja o eventualnim posledicama, uradila abraziju. Nije pokusala nikakvi lekovima da sanira to. Danas imam 27 godina (uskoro cu 28) i vec godinu dana pokusavamo suprug i ja da "napravimo" bebu ali nam ne ide... Ja idem redovno kod ginekologa, ovog puta mnogo razumnijeg, koji je upoznat sa celom situacijom, i od nje sam cula par stvari, ali jednostavno zelim i od vas da cujem sta je sve moguce. Kod mene postoji promena na grlicu materice, koja je i dlaje prisutna. Uradjena mi je kolposkopija i treca sam grupa. Radjena mi je biopsija pre 5 meseci i nalaz je uredan (za sada) - postoji nesto sto miruje. Bila sam VI grupa sekreta, ali je izlecena (kandida- a i mala sam je i u crevima, pa je logicno bilo da je imam i sa ginekoloske strane). Sada sam taj deo izlecila. Danas sam opet bila na kolposkopiji i rezultati ce mi biti u ponedeljak. Suprug ce takodje ici u ponedeljak na kontrolu. Receno mi je da mi je mogucnost da ostanem u drugom stanju relativno (50-50%) smanjena zbog te abrazije. Da li neko ima slicnog iskustva ili zna nesto sto bi mi pomoglo da "sto pre" ostanem u drugm stanju ... Ako se pokaze da je kod supeuga sve u redu, receno mi je da krenem sa analizama na hlamidiju(nadam se da nisam pogresila naziv), i ostale bakterije, pa na produvavanje jajovoda ili nesto slicno tome... da li je sve to zaista neophodno ... Imam izvestan strah od bilo kakvih intervencija ... Unapred sam vam zahvalna :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 15, 2007 8:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Draga Sandla,
ne znam kome je palo na pamet da kod devojke radi eksplorativnu kiretažu?
Drugo ne znam ko može pre HSG-a i histeroskopije tvrditi kolike su vaše šanse za zatrudnjivanje?
Ako su vam menstruacije normalne verovatno da problema zbog kiretaže i nema.
Ako imate godinu dana odnose bez zaštite i ne ostajete trudni vreme je da krenete sa ispitivanjima kod nekog ko se bavi sterilitetom.
Zarivanjem glave u pesak nećete rešiti vaš problem.

Pozdrav Dr PeđaDj :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 17, 2007 11:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 9:37 pm
Postovi: 277
hvala Dr PedjaDj na odgovoru, a kome je palo na pamet da to uradi je doktorki koja radi u drzavnoj bolnici i koja je bila moj lekar ... a u pravu ste kada kazete da niko pre analiza ne moze utvrditi da li mogu ili ne mogu da imam dece. Doktorka mi je u razgovoru napomenula moje sanse da postanem majka - teorijski, mada mi je receno da je krajnji slucaj ili potez vantelesna oplodnja ... no na analize ja krecem vec od utorka, prvo na hlamidiju i ostale bakterije, pa u zavisnosti od tih rezultata idemo dalje ... postavila sam ovu temu iz razloga sto zelim da cujem i iskustva drugih, ako je neko imao slicno iskustvo, a to je abrazija pre rodjenja prvog deteta... da li zaista ostaju posledice ....

u svakom slucaju hvala za savet i odgovor ... pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 19, 2007 12:54 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Draga Sandla,
U vašem slučaju HSG može dati više informacija nego hormonski testovi, pogotovo ako su vam ciklusi redovni. Nakon kiretaže ponekad dolazi do tzv. Ashermanovog sindroma tj. slepljivanja zidova materice što otežava usađivanje oplođene jajne ćelije u materičnu sluzokožu. Na drugom mestu usled nesterilnog rada može doći usled infekcije do slepljivanja tuba tj. jajovoda.

Takođe pozdrav Dr PeđaDj


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 67 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: