Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: POBACAJI 20 Nedelja, dva puta isti mesec i isti simptomi
PostPoslato: Sub Jan 20, 2007 10:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 20, 2007 9:38 pm
Postovi: 1
Imala sam 3 pobacaja .1. i 3. su bili u 20-toj nedelji trudnoce sa velikim bolovima i kontrakcijama i pucanjem vodenjaka.Fetusi su bili zivi u oba slucaja bez vidljivih anomalija na 4D ultra zvuku.U 3. je nadjen AFP uvecan.
Za prvu nije radjena analiza.
Izmedju ove dve trudnoce imala sam drugu koja je zavrsena u 8-moj nedelji spontanim pobacajem.Dijadnozom ,,blajhed ovum,,.
U trecoj trudnoci sam na pocetku pila Utrogestan a kasnije Partusystem i bila prikljucena na tokolizu.U oba slucaja plod je bio nisko postavljen i grlic materice se polako otvarao.Nije mi radjen serklaz ni u jednom slucaju.
Molim ako se neko susreo sa ovakvim problemom da mi pomogne savetom.Svi pobacaji su bili u avgustu pa zbog straha od naredne trudnoce
sam izvrsila analize na TORCH viruse i briseve .Rezultati na briseve su dobri
dok u krvi imam CMV IgG 23,8 CMV IgM- negativan HSV2 IgG 5,4
HSV2 IgM -pozitivan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 21, 2007 11:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
pozdrav Rezala,
dok ti ne odgovori neko od doktora sa foruma (a u tu svrhu bi trebalo da dopunis podatke o sebi i svojoj medicinskoj istoriji, kao sto pise u topiku "lepljiva - kako da postavite pitanje....") mozes pogledati sledece topike:


Slika i sve najbolje, jane_doe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 21, 2007 2:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Hvala 'Mirko'...

Samo gledam koliko sam nekada vremena provodila odgovarajuci na pitanja 'citalaca'...amazing...sva sreca pa adikcija popusta...

'Slavko'.

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: razmisli o hloru
PostPoslato: Sre Feb 07, 2007 10:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 02, 2006 10:53 am
Postovi: 48
evo nekih studija o hloru:
- deca majki koje piju hiperhlorisanu vodu su manje telesne tezine, manjeg obima lobanje, manje visine (dužine)
- sklonija su alergijama

Visok je rizik i dokazan visok procenat embrionalnog mortaliteta i pojave mrtvorodjene dece (pogledaj na google: miscarriage chlorine)

Hlor izaziva poremecaj unutrašnjeg zida krvnih sudova i uvodi u aretriosklerozu.

Hlor proporcionalno povecava rizik od kancera rektuma.

Hlor provocira razvoj kancera mikracne bešike.

Hloriti oksidišu hemoglobin u methemoglobin (u ploda i novorodencadi hemoglobin je daleko oksidabilniji), koji dovodi do celijskog gušenja i hipoksije organizma.

Hlor redukuje funkciju tiroideje (jer menja jod - to isto cine i brom i drugi halogeni elementi) i proizvodnju enzima tiroideje.

Hlor utice na hematopoetski sistem (sistem koji sintetiše krvne elemente).

Hlor je direktno povezan sa poremecejem Neuralne tube (beba) i produžene moždine.

Hlor školskoj deci provocira alergiju (deca koja se kupaju u hlorisanim bazenima).

Hlor utice na "topljenje" zubne gledi.

Koncentracija lakoisparljivih jedinjenja hlora (VOC - voilatile organic compounds) posebno je visoka u bazenima banjskih lecilišta (misli se na toplije vode jer hlor i njegovi nusproizvodi lako odparavaju), privatnim zatvorenim bazenima,
Povecana je i koncentracija tokom tuširanja u kupatilima uz napomenu da je bitna pretpostavka da se voda pojacano hloriše. Tako i dolazimo do problema u Betaniji, jer sam sigurna da je problem ozbiljan.
Ja sam , naime cula, a apleujem na neke pojedince koji imaju takve mogucnost da izmere koncentraciju hlora. Cula sam da je koncentracija u vodi
porodilišta preko 4,5 mg/lit. (dozvoljena zakonski je max 0,4 mg/lit).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: