Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pouzdana kontracepcija
PostPoslato: Uto Jan 16, 2007 10:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 18, 2006 4:24 pm
Postovi: 5
Porodila sam se pre pet meseci i ginekolog me je posavetovao da se, do sledece trudnoce "dvostruko" cuvam, sto pored prezervativa podrazumeva jos neki vid kontracepcije.
Smatrate li da sam prezervativ nije dovoljan i sta mi, eventualno, jos predlazete da koristim (sto je efikasno, a ne ugrozava moje zdravlje)? Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 17, 2007 1:20 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Jeste li pitali Vaseg ginekologa, sta mu znaci ovo
Citiraj:
"dvostruko"
cuvanje ?

U vrhu imate opciju 'trazi'...ukucajte...kontracepcija, skuvajte kafu...pa polako od teme do teme...kad sve izlistate, a ne nadjete zadovoljavajuci odgovor, imate dvije opcije...ili da idete svom ginekologu po tu 'dvostruku'metodu, ili da postavite pitanje kako je napisano u 'ljepljivoj poruci'.

Do tada...kondom glavu cuva...

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 19, 2007 5:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
[digresija...Slika ] e onomad mi bas umro tetak, iz Gospodjinaca, i ostavio mi 12 jutara zemlje, ritske... al' znas kakve? kazu: navodnjavaj, djubri, 'ibridi, ovo-ono..... ma kakvi.... tu kad bi dugmad posej'o opet bi nesto niklo!!!. takva zemlja.... [/digresija.... Slika ]

e tako i sa ovim "trezorom" zvanim pdf-ginekologija.... obicno nije lako kopati po rudniku, al' u ovom gde god zagrebes naletis na grumen zlata, tj ODGOVOR!!! Prosejala ObGyn, pa samo treba zaititi....

draga Anaz,
evo mozes pogledati (npr) sledece odgovore, o vrstama i efikasnosti razlicitih kontraceptivnih metoda:

kondom je jedina preventiva od STIs (seksualno prenosivih bolesti), ali manje efikasan u zastiti od nezeljene trudnoce od hormonskih metoda (pilule, spirala, evra flaster, depo provera injekcije, etc.....)

to znaci da kombinovanjem kondoma i neke hormonske kontracepcije imas maksimalnu mogucu (mada ne 100%) zastitu i od STIs i od nezeljene trudnoce!!!



Slika , jane_doe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 19, 2007 6:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Ko je rekao da je kondom manje efikasan u zastiti od nezeljene trudnoce od ostalih sredstava......kondom je zapravo jedina mera zastite koja je 100% sigurna ako se pravilno koristi i iskoristi,sto za ostala sredstva nije slucaj cak i kada se propisno iskoriste......
Jane_doe,veoma sam iznenadjena ovakvom konstatacijom od tebe...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 19, 2007 7:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
pozz Tunks....

a htela ja da kazem sebi - jooooj neuroni, u kojoj ste zoni?.... al' iz drugog razloga.....
Citiraj:
Ko je rekao da je kondom manje efikasan u zastiti od nezeljene trudnoce od ostalih sredstava......

pa rekla statistika, prenela nam Obgyn, a ja da ustedim 'artiju samo link bacila.... (al' ne vredi, to naviklo da im se crta : ))) )

obgyn je napisao:
Procenti trudnoca vezano za metodu kontracepcije:
UPU - uzimanje prema uputstvu
R - ono sto se desava u realnosti

1. ako ne koristite kontracepciju...sanse da ostanete trudni je 85%

2. Combinovana kontrac.pilula UPU 0.1 % R 8 %

3. Progestin pilula UPU 0.5 % R 3%

4. IUD....Mirena 0.1 % 0.1 %
Cooper T / Nova T 0.6% 0.8 %/b]

5. Implanti 0,05% 0.2 %

[b]6. Injekcije Depoprovera UPU 0.3% R 0.3%

7. Prekinuti odnos / withdrawal 4 % R 24 %

8. Kondom ( muski ) UPU 3% R 14%
..... eto, odatle mi Slika , a ako su lagali mene i ja lazem vas....
a btw, cak i kad se kondom upotrebi tacno kako treba i bez kiksa, do nezgodacije moze doci pre.... (i tome ima zivi dokaz na forumu, primer g-dje patraskovic... nemoj i to da trazim ; ) )... moze zaostati koji spermic i u presemenoj tecnosti, pa ako se ista nadje u kaznenom prostoru..... da, sansa je fantasticno, naucno fantasticno mala, ali MOGUCA.... so - VIVA LA CONDOMs, al' da se zna....

e sad ide ono - jooooj neuroni, u kojoj ste zoni? htedoh da pomenem drugu najvazniju stvar na svetu - modu : )))
za sezonu prolece-leto-jesen-zima 2006/07. izdvajam:


Slika Tunks + poseban pozzz svim (m)ucenicima : ))), jane_doe


p.s. ako je neko provalio zgodno sredstvo/metod za poboljsanje koncentracije nek ne skrtari nego podeli.... meni, za sad, samo Mozart malo(!!!) pomaze.... (muzika, ne kuglice)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 21, 2007 9:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Ti mislis da sam ja neka glupaca,zar ne.....ja znam da u presemenoj tecnosti moze doci do pojave spermatozodida,pa kondom se nosi tokom celog odnosa,i pre pocetka odnosa....niko ne vodi ljubav ne kondoma pa kada oseti da ce da svrsi,tek onda stavi kondom da bi tu svrsio......
Dakle,to je pravilna upotreba kondoma i ako ne dodje do pucanja istog zastita je 100%,a za sve pilule uopsteno gledano i kada se koriste potpno pravilno sanse su 5% da zena ostane u drugom stanju ako bas toliko ne znate....
I da li znate da je kondom jednina kontracenpcija bez nezeljenih efekata ako vec toliko izdvajate te druge nacine....eto pretprosle jeseni je hit bio flaster ma da opusteno ga zalepite,menjate jednom mesecno i tusirate se sa njim i uzivate i prodje godinu i nesto od toga cuda(lepo se kaze,svako cudo za tri dana) 50% korisnica zaradilo predfazu raka bubrega-a vec o pilulama nemojte ni da pocinjem......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 22, 2007 1:47 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
pozdrav Tunks,
za pocetak predlazem da popusimo lulu mira Slika


pitanje Anez je bilo o "dvostrukom cuvanju", tj. o dual protection

kondom + ????

a to "????" moze biti neka hormonska kontracepcija (ako ne postoje kontraindikacije)



o svim raspolozivim vrstama kontracepcije, efikasnosti, sporednim pozitivnim dejstvima, mogucim nuspojavama, etc... ovde su ispisani citavi tomovi (od strane strucnih lica) i svako ko zeli moze da se informise i po sopstvenom izboru izabere za sebe ono sto smatra najboljim...

INFORMACIJE su tu, a odluka o izboru licna!!!



pozdrav i svako dobro, jane_doe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 22, 2007 4:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 14, 2006 12:33 am
Postovi: 31
moja doktorka pod tim podrazumeva kondom i vaginaletu koja deluje oko 10 sati ili kremu koja deluje 3 sata u slucaju da ti pukne kondom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 09, 2007 12:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2005 3:04 pm
Postovi: 201
Lokacija: N.Sad
jane_doe je napisao:
...

8. Kondom ( muski ) UPU 3% R 14%
a btw, cak i kad se kondom upotrebi tacno kako treba i bez kiksa, do nezgodacije moze doci pre.... (i tome ima zivi dokaz na forumu, primer g-dje patraskovic... nemoj i to da trazim ; ) malo(!!!) pomaze.... (muzika, n


Veliki pozdrav,tu sam i potvrđujem sve napisano.
Mi smo "upali " u ovih 14% :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 97 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: