Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nalaz HS Troponina I + simptomi (Molim Vas za mišljenje)
PostPoslato: Ned Dec 03, 2023 7:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 03, 2023 6:40 pm
Postovi: 1
Zdravo, prvi put koristim forum, tako da se nadam da ću postaviti pitanje na pravo mjesto.
Izvinjavam se na dužem tekstu!

Prije nego što navedem simptome, zamolio bih nekog ko se bolje razumije da mi razgonetne sledeća pitanja i da, napiše neko svoje mišljenje. Baš bi mi mnogo značilo!! Jer mi sve ovo izaziva ogromnu anksioznost...


(Moj) hs Troponin I iznosi: <10 ng/l (Referente vrijednost su) od: 0 - 34 ng/l. Upitanju je glavni Klinički Centar/ Urgentni u CG.
(Kad mi je vađen troponin bio sam baš uplašen, tako da pretpostavljam i da to utiče) kasnije ću navesti i zašto.

Prvo, pitanje: Da li to znači da je nalaz dobar? I da nemam rizik za nastanak kardiovaskularnih oboljenja u budućnosti? Odnosno začepljenje krvnih sudova...
Jer čitam na stranim forumima oni svi kažu da hs(hige sensitivity) troponin treba da bude manji od 14ng/l i po njima moj nalaz iako nije alarmantan predstavlja rizik u budućnosti...
Ali u bolničkim nalazima piše da nije tako, odnosno referente vrijednost su od 0-34? Pa da li je to dobro?
Drugo: Kakve su referente vrijednost u drugim državama? Da li bi se kod vas ovaj nalaz smatrao normalnim?
Treće: Ovaj parametar " <10 " manji od deset. Da li to znači da je troponin manji od toga iznosa, ali aparat nema mogućnost da je izmjeri?

KAKO DOKTORI KAŽU,,to je sve odlično"...

SIMPTOMI i razlog STRAHA:

(1) Mlađi sam sportista(21), nisam pušač, ne konzumiram alkohol. Zdravo se hranim.
Imam bol na lijevoj strani grudnog koša, u lijevom ramenu i rijetko u lijevoj strani vilice i nozi.
(2) Bol je ne određena. Nekad je stalna a nekad ne, što je čudno.
(3) Bol nekada bude na zadnjoj lijevoj gornjoj ili središnoj strani leđa. A nekada na prednjoj strani grudi u središnjem dijelu, donjem lijevom dijelu a vrlo često i na cijeloj strani + ponekad bol ispod grudi na gornjoj lijevoj strani (abdomena) i kod lijevih rebara.
(4) Rijetko ,ali se desi da bol samo odjednom "presiječe" i leđa i grudi...
(5) Nekad je ima u mirovanju a nekad ne, isto važi i kada sam u pokretu.
(6)U prvih nekoliko dana od kada sam osjetio bol -- Kada podignem glavu skroz gore (držim glavu u skroz gornjem položaju) osjetim i bol na gornjoj lijevoj strani leđa i pomalo na prednjoj strani grudi. Kao da je sve povezano.
(8.)Vrlo često, dešava mi se da u toku obroka pored ovog bol-a imam i nekakvu vrstu konfuzije, zbunjenosti.
Osjećaj je najpribližniji kao kada duvate balon pa ostanete na kratko bez kiseonika...
(9) Ne idem na treninge zbog svega ovoga,(mjesec dana) ali dosta šetam!
Čini mi se da periodično (nekad da- nekad ne) imam manjih problema kada šetama to jeste u prvih 10 minuta nakon što krenem da šetam imam bol u : lijevom ramenu,leđima,lijevoj ruci i grudima. Neki kratki kašalj, koji ne mogu da iskašljem... Bol je je vrlo neprijatna...
(Prije 2 godine imao sam nedostatak vitamina D) Nisam poduzimao ništa povodom toga.



OD NALAZA URADIO SAM SLEDEĆE:

EKG, Ultrazvuk srca, Test opterećenja na traci, HS Troponin I, krvna slika,urin, ct skener glave, ultrazvuk abdomena. Sve je uredno. I prije 2 godine skener plućne arterije, isto je bio dobar.

Molim Vas za savjet, šta dodatno da uradim?
Hvala Vam unaprijed!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 79 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: