Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 67 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 10:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 11:24 pm
Postovi: 108
Javljam se jer ne mogu da cutim posle svega sto sam procitala na ovom forumu...
Da se predstavim, ja sam studentkinja koja je odslusala petu godinu medicine na medicinskom fakultetu u Novom Sadu, ostala mi je jos sesta godina... Polozila sam niz predmeta koji su mi pruzili solidno znanje iz oblasti medicine. Kada citam sta sve u naslovu naveden clan pise po ovom forumu, dodje mi da placem! Gomila neutemeljenih recenica. Molim vas, ljudi, ne slusajte coveka koji nema apsolutno nikakve veze sa medicinom! Ako treba, citiracu delove teksta u kojima lupa gluposti, kad moram tako da kazem, i za svaki deo cu pruziti informacije koje govore koliko on covek pojma nema. Molim vas svim srcem da njegove savete ne shvatate ozbiljno, ukoliko imate neke tegobe, javite se vasem lekaru. Ne vidim nista lose u tome da neko posavetuje da treba zdravo ziveti, ali da daje sebi pravo da nagadja od cega je nastala bolest bez ikakvog medicinskog znanja je nesto sto bi zakonom trebalo zabraniti... U svim oblastima se javlja, pedijatriji, stomatologiji, onkologiji... Tuga! Jos jednom apelujem na sve korisnike ovog foruma da ono sto procitaju ovde uzmu sa velikom rezervom, za sve nedoumice, javite se vasem lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 11:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 4:29 pm
Postovi: 16
Ovo sam i ja rekao, covjek je veliki moron!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 11:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 11:24 pm
Postovi: 108
Jeste! Sto je najgore od svega, ljudi dolaze ovde sa problemima, uradice bilo sta kako bi ih resili, izgubice vreme... :( U sve se on razume. U nekoj drugoj drzavi bi ga uhvatili i zatvorili. Dodje mi da sve njegove postove procitam i da za svaki obrazlozim zasto je glupost, mozda onda prestanu ljudi da mu veruju. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 12:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 4:29 pm
Postovi: 16
Gooty je napisao:
Aj ne jedi govna covece :oops: Tripujes se tu da si neko i nesto, svima odgovaras a niti si zavrsio medicinu ni nista... nego guras nos u tudja posla... sad da te pitam sta je pleura nebi znao dok nebi izguglao... il npr. sternum, skapula, akromegalija.... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 12:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 11:24 pm
Postovi: 108
Sad sam nasla njegove poruke na temu vezanu za preskakanje srca... Citiracu "coveka": " Prolaps tesko moze da ima veze sa preskakanjem."

NETACNO! Jedan od simptoma prolapsa mitralne valvule jeste upravo osecaj preskakanja srca!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 12:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 4:29 pm
Postovi: 16
a jel taj moron odgovorio tacno na moje pitanju u Kadriologiji :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 12:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 11:24 pm
Postovi: 108
Izvinjavam se,u sklopu naslova je trebalo da pise "apel". Od sada cu rado da pratim sve teme gde doticni pise, pa cu da komentarisem sta je pisao... U slucaju da ne znam o cemu se radi, konsultovacu se i sa profesorima ako treba. A gospodin ce dospeti u novine, raspitacu se i da li postoje neke zakonski propisi na osnovu kojih moze da se tereti. Pisacu redakciji nekih novina, za ovo treba da se cuje! :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 12:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 11:24 pm
Postovi: 108
Ima dosta smesnih odgovora tamo. :) U kom polozaju ti ruka trne i boli te?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 12:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Bobilica je napisao:
Izvinjavam se,u sklopu naslova je trebalo da pise "apel". Od sada cu rado da pratim sve teme gde doticni pise, pa cu da komentarisem sta je pisao... U slucaju da ne znam o cemu se radi, konsultovacu se i sa profesorima ako treba. A gospodin ce dospeti u novine, raspitacu se i da li postoje neke zakonski propisi na osnovu kojih moze da se tereti. Pisacu redakciji nekih novina, za ovo treba da se cuje! :o


Zamolio bih te da pratis i moje poruke, inace cu se osecati zapostavljenim.

Nema nikakvih zakonskih propisa na temelju cega bi mogao da se tereti za davanje misljenja na forumu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 1:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 11:24 pm
Postovi: 108
To su vecinom dezinformacije koje mogu uticati negativno na necije zdravlje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 1:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 11:24 pm
Postovi: 108
Drug pravnik mi je upravo sada odgovorio na poruku da je to krivicno delo-nadrilekarstvo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 1:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Bobilica je napisao:
To su vecinom dezinformacije koje mogu uticati negativno na necije zdravlje.


Ne kazem da nisi u pravu, ali ovo meni lici na "lincovanje", tj otvorila si brdo novih potpuno istih tema, i zvucis kao da je aa_aca najveci problem u ovoj drzavi, gotovo da zvucis kao psihopata (bez uvrede).
Kad ljudi daju misljenja koja su utemeljena na gluposti svakako ih treba ispraviti ili dati svoje misljenje a pogotovo je dobro to potkrepiti cinjenicama/linkovima itd... ali mene plasi da ce ovo zavrsiti kao jadno prepucavanje. Ono sto hocu da kazem ima puno vecih problema u ovoj drzavi i ako imas toliko energije bolje se obruci na njih, jer ovo ovde ce zavrsiti kao obicno jadno prepucavanje.

Inace, drago mi je da si se pridruzila ovom forumu, jer si potrebna ovde i tvoje znanje nam je dobrodoslo, ako krenes na fin i konstruktivan nacin da "radis" ovde, ja cu biti jako zadovoljan i sretan, a i to ce koristiti nasem napacenom narodu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 1:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Видим ја да ћу морати да поднесем још једну пријаву за високотехнолошки криминал, а због говора мржње упућеног на мој рачун. Ефикасно ће решити проблем као и претходни, верујем.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 2:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 11:24 pm
Postovi: 108
Mozda ja Vama zvucim kao psihopata, ali pokusajte da razumete moje nezadovoljstvo. Otvorila sam bezbroj tema jer zelim da vidi sto vise ljudi! Navela sam to vec u jednom odgovoru, ali i ovde cu. Stavite se u moju situaciju: Prvo je pocelo sa anatomijom, naucila sam sve sitne delove tela, gde su, kako izgledaju i kako se zovu. Zatim fiziologija, naucila sam kako ti delovi funkcionisu. Zatim patoloska fiziologija, tu sam ucila osnovni mehanizam nastanka bolesti. Zatim farmakologija, opsta pa specijalna, naucila sastav, mehanizam dejstva lekova... Onda sam u 4. godini dosla do predmeta Interna medicina. 2 semestra traje. Isla sam na vezbe, na predavanja, posmatrala pacijente, slusala iskustva velikih strucnjaka, jer nije tacno da su svi lekari losi. Ucila sam iz 3 udzbenika, ciji su autori novosadski profesori, ukupno imaju 2000 strana... Namucila sam se da bih sve to naucila i polozila, a imam samo osnovno znanje. Posle 5 godina studiranja, rada i truda, dodjem na forum i vidim kako covek pise recimo o ulceroznom kolitisu, sta i kako tu treba da se radi. Vidite, ja sam 5 godina ucila svasta da bih mogla da razumem tu bolest, a on sebi daje za pravo da komentarise po tome sto je nasao na guglu. To je samo primer. Neka sam kao psihopata, ali ja volim ljude, volim medicinu, ne zelim da neko to kalja! Jelisej, on savetuje ljudima ozbiljne stvari! Mene to pogadja! Verujte do te mere da razmisljam kako bi bilo divno da ga neko tuzi, jer izaziva ogroman bes u meni to sto citam. Treba savetovati ljude da zdravo zive, da se hrane zdravo, ma sve, ali nemojte mi zameriti kad se toliko iznerviram kad vidim da je negde napisao nesto gde zakljucuje da je to upala dusnika :o Pobogu, na osnovu cega on sebi daje za pravo da to zakljuci... Neko ce to shvatiti ozbiljno :( Nije mi namera da se prepucavam, nemam nista protiv alternative, samo sam ozbiljno protiv toga da neko "postavlja dijagnoze"... Neka on pise sta hoce, to je vec formirana licnost, samo zelim da neko cuje ovo sto ja pricam, jer ne pricam bezveze da se bar neko od tih ljudi zapita da li je osoba koja im postvlja dijagnoze strucna za tako nesto. Nek 10 ljudi to ozbiljno shvati i postigla sam nesto. Mlada sam, imam 23 godine i nisam jos naucila da udahnem duboko i zazmurim na ovakve stvari. Nadam se da razumete moje namere! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 2:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 11:24 pm
Postovi: 108
Slobodno, ali ja Vas samo molim da prestanete da postavljate dijagnoze. Savetujte do mile volje, preporucujte recepte, kefir i slicno, ali molim Vas, MOLIM VAS nemojte govoriti ljudima: to vam je ovo, to vam je ono... Niste strucni za tako nesto! Nemate ni znanja, ni iskustva da biste rekli nekom da je to odredjena bolest, za to postoje skolovane osobe... A promovisite zdrav nacin zivota koliko hocete!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 67 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 84 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: