Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Seboroicni dermatitis
PostPoslato: Uto Jun 05, 2012 1:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 17, 2012 7:11 pm
Postovi: 35
Pomagajte!Imam ovo cudo na kozi glave i iza usiju vec jedno 4-5 god.E sad u pocetku sam kad god bih otisao kod koznog dobijao sinoderm gel za kozu glave i hidrokortizon za iza usiju.Ali kad se prestane sa koriscenjem brzo se navrati i to brze na kozi glave dok se dobro stanje koze odrzava iza usiju duze vreme.Izbegavam maksimalno sinoderm ali kad mi bukne koza izadju mi sitne ranice i upale se te lojanice na glavi i bude cudo jedno i tad moram da namazem gel.Od sampona sam koristio Foltene sampon za seboregulaciju,ali krk vise se ne proizvodi i ne mogu da ga nadjem u apoteci,i mikoseb ali mi on ne odgovara nekako mi koza glave zateze kad operem kosu sa njim.Moze li neko da mi da neku preporuku sta da koristim od sampona eventualno neki losion,magistralni neki preparat ili slicno tome jel vise ne znam sta cu.pozzz :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seboroicni dermatitis
PostPoslato: Ned Nov 17, 2013 8:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 17, 2013 7:43 am
Postovi: 3
Pozdrav svima,
Ne znam da li ce ovo neko sada citati, no vjerujem da ce bar nekome moci pomoci. Imam problem sa seboroicnim dermatitisom duze vrijeme. Koristio sam do sada razne kreme, narocito one na bazi kortikosteroida. Kortikosteroidi uvijek pomognu, no njihov ucinak je SAMO trenutni. Nazalost. S druge strane, imaju jako puno negativnih ucinaka na organizam, posebno na nadbubrezne zlijezde, stoga preporucam da njihovu upotrebu svedete na minimum!
Ono sto me je ponukalo obratiti se ovdje jeste cinjenica da sam kulminaciju moje bolesti imao krajem augusta, i da evo, vec treci mjesec nemam niti jednog znaka te bolesti na svome licu. Kako?
Mnogo sam citao i dosao do zakljucka da je najcesci problem unutra a ne na licu!
Moja terapija koja evo pomaze:
1. izbaciti secer! ako je ikako moguce prijeci na prirodni med (kupovati med od pouzdanoga, da se ne bi desilo da u med ubacuju secere);
2. prijeci na maslinovo ulje (stetne masnoce stete :)
3. piti B-complex, i to kupiti suplement koji sadrzi SVE B vitamine, posebno onaj koji sadrzi Biotin (vitamin za kozu);
4. piti Silimarin (ili druge preparate na bazi articoke) koji imaju za cilj regenerirati jetru (poznato je da ako imate seboreju na kozi, uvijek provjeriti funkcije jetre, postoji velika vjerovatnoca da jetra trpi); takodjer, u ove svrhe preporucam mladi sir i sirutku!
5. izbaciti klasicne sampone, sapune i sl. ne mozete ni vjerovati koliko oni stetnih hemikalija sadrzavaju! Dugorocno vise stete nego sto koriste! Prijeci stoga na, npr. lush proizvode, koji nemaju puno stetnih hem. tvari;
6. jednom sedmicno stavim masku, odnosno kremu na bazi corokota (krema sadrzi samo dva sastojka: corokot i pcelinji vosak). Krema je intenzivno crne boje, na licu se drzi sat vremena i zatim ispere.
7. Nakon ove kreme, odnosno maske, posto ona jos dodatno isusi kozu, za hidrataciju koze lica (svaki dan) koristim uvijek NOCNU kremu, jer su te kreme puno masnije nego dnevne kreme. Trenutno sam na Baleinoj Q 10 kremi iz DM;
8. Na kraju, sto se tice "medicinskog, hemijskoga rjesenja" krajem augusta 2-3 sam u vrijeme tusiranja, kozu lica mazao samponom Vichy Decors (zeleni), samponom protiv peruti, na bazi selena! Selen, kao element, pomaze! Ja se sjecam da, kada sam prao kosu, u dva-tri navrata namazao i lice (ciljana podrucja) ovim samponom, ostavio par minuta, i zatim isprao!

Vise ovaj sampon ne koristim za lice, jer od kraja augusta, nemam vise seb. derm. na licu!
Nadam se da je ovo bar neko procitao!
Sretno ljudi i ne predajite se!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 93 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: