Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Lose namestena ruka - komplikacije
PostPoslato: Uto Avg 16, 2016 2:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 16, 2016 1:59 pm
Postovi: 3
Pozdrav svima.

Moje ime je Marko i otvorio bih ovu temu posto imam problem koji vucem vec ~27 godina.

Prvo malo istorije. Sa 3 godine sam imao prelom leve nadlaktice ruke. Doktori, bolnica, gips, nekoliko nedelja cescakanja po ruci i skidanje gipsa. Sve bi bilo savrseno da ne postoji jedna zackoljica. Ruka mi nije dobro namestena.
Mozda se u prvi mah postavlja pitanje "Kako mlati ovaj lik, nije mu lepo namestena ruka" medjutim, pokusacu da docaram situaciju. Kako su meni roditelji objasnili, nisam imao potpuni prelom ruke, vec mi je koska samo naprsla. Pretpostavljamo da doktor, koji je radio u tom trenutku, nije bio vest sa prelomima, tako da je on odradio svoj deo posla tako da imam "krivu ruku" od kad pamtim za sebe. I kao za inat, to nismo ni primetili dok nisu krenule tegobe.
Hajde sad da objasnim pojam "kriva ruka". Kada biste ispruzili ruke ispred sebe, npr. da pogurate auto, ruke bi stojale paralelno jedna sa drugom. U mom slucaju to ne postoji. U toku svog zivota, ruku sam mogao da savijem do ~45° (ugao izmedju podlaktice i nadlaktice), dok desnu ruku mogu da savijem i do 30°. Ugao otklona za levu ruku mi je bio ~170°, dok je desnu maksimalnih 180°. Naravno, isao sam kod doktora kad su tegobe pocele, dok sam bio srednja skola, gde su mi Kragujevacki strucnjaci rekli da to moze da se regulise tek kad telo prestane da raste, misleci na period nakon puberteta, jednom plasticnom operacijom.
Danas, imam 29 godina, jos malo i punim 30tu. S vremena na vreme, ruka me boli toliko da ne mogu da je koristim. Problem mi se javi kada imam neku preopretecujucu fizicku aktivnost (teretana, fizikalije, seks (verovali ili ne), pa cak i kad zaspim sa rukom u nekom nezgodnom polozaju, pa ona utrne u toku noci -> Ovo je poslednji uzrok problema zbog kojeg sad imam bolove i u stvari i pisem ovaj post). U tim trenucima, radni uglovi se znatno smanje (ruku mogu da savijem do 90°, a ne mogu da je otklonim vise od 135°). Bol koji osecam je nedefinisan. Imam osecaj, dok mi ruka miruje, kao da imam nesto u laktu sto mi smeta. Kad savijam i otklanjam ruku, osecaj se javlja kao da se kosti preklope i ne moze ruka dalje. Sto se tice fukcionalnosti sake, nemam problema, osim sto mi deluje kao da mi ruka malo trni. I tako me boli ruka po jedno 10-15 dana, i prodje sama od sebe. Opet se vratim na stari rezim, ogranicenog kretanja ruke. Dok sam bio mlad, ruka mi je "krckala" dok sam je pokretao. Sad "krcka" samo kad me boli.
Da objasnim i to "krckanje". Kao mlad nisam znao da objasnim zvuk koji je dolazio iz moje ruke, pa sam sam dao naziv da mi ruka "krcka". U stvari, verujem da zvuk dolazi usled nekog naprezanja unutar ruke, da li se kosti dodiruju ili nesto drugo se desava, te se stvara zvuk slican zvuku kad sporo zatvarate stara vrata, pa zaskripe kao da ce da spadnu sa sarki.
Deluje mi kao da samo ja imam ovakav problem na celom svetu. Sve se nadam da jos neko ima slicno iskustvo i da mi moze pomoci, zato evo i mene ovde sa pitanjima...
Sta da radim? Da idem kod lekara da zakazem plasticnu operaciju? Da li mogu da tretiram na neki drugi nacin ovaj problem? S obzirom da je koska u pitanju, da li bih masazama mogao malo da "ispeglam" ovaj efekat? Koja je sansa da ce operacija uspeti? Da idem kod privatnika ili u drzavnu bolnicu? Koliko moze ovakva operacija da kosta?

Svaki savet bih saslusao, prodiskutovao, razmotrio. Na kraju cu sesti sa porodicom i odluciti se na sledeci korak, ali do tog trenutka, moram da se uputim malo bolje u temu, posto nemam veze sa medicinom, ortopedijom, itd itd...

Srdacan pozdrav,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lose namestena ruka - komplikacije
PostPoslato: Uto Avg 16, 2016 8:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
pa sto si isao kod mesara jbt... zna se gde si trebao da ides


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lose namestena ruka - komplikacije
PostPoslato: Uto Avg 16, 2016 9:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 16, 2016 1:59 pm
Postovi: 3
Gde sam trebao da idem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lose namestena ruka - komplikacije
PostPoslato: Sre Avg 17, 2016 1:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Од напсрнућа кости такав проблем није могао да се деси. Ако си предуго носио гипс а онда ниси радио физикалне вежбе, веома је могуће да су ти тетиве и лигаменти изгубили покретљивост.

Нисам те разумео да ли ти је крива кост или само не можеш лакат да исправиш и савијеш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lose namestena ruka - komplikacije
PostPoslato: Sre Avg 17, 2016 3:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 16, 2016 1:59 pm
Postovi: 3
Posteno da kazem, ne znam gde mi je poslednji snimak ruke. Koliko se ja secam, na mestu gde je bio prelom mi je udebljanje. A lakat ne mogu da savijem do kraja i ne mogu da ga skroz ispravim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lose namestena ruka - komplikacije
PostPoslato: Čet Avg 18, 2016 9:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Значи да је проблем лакат а не стари прелом. Питање је да ли си уопште и имао прелом. Можда је било неко уврнуће тетива које су касније задебљале јер нису враћене на место.

Оно колико ја знам једино можеш да покушаш са вежбама разгибавања. Мораш да одеш код неког доброг физиотерапеута да ти покаже вежбе. Мораш да их свакодневно радиш да би могао да видиш бољитак за коју годину.

А можеш да по доброј препоруци нађеш неког костоломца да ти погледа руку, мада не верујем да може нешто да уради после толико година.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 85 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: