Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: NEVEROVATAN SLUCAJ !!!
PostPoslato: Pon Mar 10, 2008 10:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 9:45 pm
Postovi: 3
Od pre 4 meseca koza mi se lepi i kao da je plastificirana pogotovo u predelu cela,usiju,vrata,prevoja na rukama i nogama a narocito dlanovima i izmedju prstiju na rukama.Taj osecaj se rasprostire preko celog tela ali ovo su najizrazenija podrucja.

U vreme kada je pocelo koristio sam gel za kosu (djubre)koji proizvodi Merima-Krusevac.Koristio sam i Neutrogena t-gel total istovremeno.Bilo kako,raspitao sam se,obavio sam malo istrazivanje na internetu,konsultovao strucnu literaturu i saznao da takve pojave mogu da budu posledica talozenja polimera,kojih su naravno gelovi prepuni.

Nisam bas siguran koji polimer je u pitanju ali za sada kao najbolji kandidat za izazivanje ovakve vrste problema cini se POLYQUATERNIUM.U pitanju je katjonski(pozitivno naelektrisani)polimer koji se vezuje za kosu i kozu koje su po svojoj prirodi anjonske(negativno naelektrisane) stvarajuci neku vrstu filma tj.emulzije.Ovakve pojave su opisane u literaturi kao katjonsko talozenje(cationic build-up) medjutim opisani su samo slucajevi koji ukljucuju kosu,ne i kozu.

Zbunjujuce jeste medjutim ja sam u to vreme dosta koristio sapune(kupao sam se u proseku 3 puta dnevno)sa standardnim sapunima koji donekle unistavaju kozu ako se preterano koriste.Sto je koza vise ostecena to je vise naelektrisana pa verujem da je to bio jedan od razloga zasto je doslo do ove pojave.Naziv polimera koji je verovatno odgoviran za ovo je POLYQUATERNIUM- 46
(sastoji se cak od 3 monomera) a koga izgleda ima i u Neutrogena t-gel total samponu.

Bio sam kod 2 dermatologa medjutim naisao sam na odgovor : MI NISMO HEMICARI i kao tretman dobio sam HIDRATANTNU KREMU ?!.Pokusao sam sa medicinskim benzinom,hidrogenom, alkoholom,razredjivacem itd. medjutim nije imalo efekta.Jedino olaksanje osecam kada se okupam sa samponom HEAD&SHOULDERS koji izmedju ostalog sadrzi i amonium laureth sulfat koji se nalazi u mnogim tzv.clarifying samponima za uklanjanje katjonskog taloga ali i polyquaternium - 10 .

U svakom slucaju to ne traje dugo i posle nekog vremena se taj osecaj vrati a takodje od pomoci je i kada se koza malo izmasti pa se osecaj lepljivosti donekle smanji.Pronasao sam i neke tekstove o tome kao se polyquaternium moze otkloniti samo putem jakog anjonskog polimera odnosno SODIUM POLYSTYRENE SULFONATE -a ali toga (npr.rastvora)nema kod nas kao ni sampona koji ga sadrzi a cak se ne mogu naci ni clarifying samponi.

Otprilike 95% sam siguran da je upitanju ovaj polimer medjutim ostavljam mesta i za druge mogucnosti npr.bolesti koze,neki drugi polimer itd.Otvoren sam za opredloge ili barem za informaciju o tome gde se moze nabaviti polystyrene sulfonate ili neki drugi anjonski polimer.

HVALA UNAPRED.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 11, 2008 11:31 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Hm da, mislim da je najbolje da kozu ocistite benzinom..... :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 2:46 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 17, 2007 3:34 am
Postovi: 57
Bojim se da vase pitanje prevazilazi kompetenciju verovatno svih ucesnika ovog foruma. Pokusajte sa nekim specijalistom farmaceutske tehnologije ili kozmetologije. Mozete probati na forumu mojlek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 3:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Mislim da sad mozes da doktoriras hemiju :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: s
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 11:06 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
mani ti te sve izraze i strucne nazive-predji na domaci-pravljeni sapun i kupaj se redje-ne radis valjda u rudniku
i sve ce biti ok veruj mi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 5:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 12, 2008 4:56 am
Postovi: 7
Lokacija: Srbija
Mislim da je se sasvim sluchajno pogodilo vreme upotrebe gela sa nastankom promena druge etiologije.Opada li kosa i malje i dali se zatezu usta.Shta je sa noktima i vrhovima prstiju.Da nebi gubio vreme sa necim neverovatnim postoje sistemske bolesti tkiva za koje je wreme znachajno. I ja sam zrtva neznanja i neazurnosti lekara,tako da znam koliku agoniju donosi svaki izgubljeni dan.A u zdravstvu sam provela 17 godina.Vidi da izkljuchish Lupus i SKLERODERMIJU koja najvishe lichi na to.Da li su plici otisci prstiju na jagodicama, i da li su nokti tanji i plici?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NEVEROVATAN SLUCAJ !!!
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 3:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 9:45 pm
Postovi: 3
alexa56789 je napisao:
Od pre 4 meseca koza mi se lepi i kao da je plastificirana pogotovo u predelu cela,usiju,vrata,prevoja na rukama i nogama a narocito dlanovima i izmedju prstiju na rukama.Taj osecaj se rasprostire preko celog tela ali ovo su najizrazenija podrucja.

U vreme kada je pocelo koristio sam gel za kosu (djubre)koji proizvodi Merima-Krusevac.Koristio sam i Neutrogena t-gel total istovremeno.Bilo kako,raspitao sam se,obavio sam malo istrazivanje na internetu,konsultovao strucnu literaturu i saznao da takve pojave mogu da budu posledica talozenja polimera,kojih su naravno gelovi prepuni.

Nisam bas siguran koji polimer je u pitanju ali za sada kao najbolji kandidat za izazivanje ovakve vrste problema cini se POLYQUATERNIUM.U pitanju je katjonski(pozitivno naelektrisani)polimer koji se vezuje za kosu i kozu koje su po svojoj prirodi anjonske(negativno naelektrisane) stvarajuci neku vrstu filma tj.emulzije.Ovakve pojave su opisane u literaturi kao katjonsko talozenje(cationic build-up)

Zbunjujuce jeste medjutim ja sam u to vreme dosta koristio sapune(kupao sam se u proseku 3 puta dnevno)sa standardnim sapunima koji donekle unistavaju kozu ako se preterano koriste.Sto je koza vise ostecena to je vise naelektrisana pa verujem da je to bio jedan od razloga zasto je doslo do ove pojave.Naziv polimera koji je verovatno odgovoran za ovo je POLYQUATERNIUM- 46
(sastoji se cak od 3 monomera) a koga izgleda ima i u Neutrogena t-gel total samponu.

Bio sam kod 2 dermatologa medjutim naisao sam na odgovor : MI NISMO HEMICARI i kao tretman dobio sam HIDRATANTNU KREMU ?!.Pokusao sam sa medicinskim benzinom,hidrogenom, alkoholom,razredjivacem itd. medjutim nije imalo efekta.Jedino olaksanje osecam kada se okupam sa samponom HEAD&SHOULDERS koji izmedju ostalog sadrzi i amonium laureth sulfat koji se nalazi u mnogim tzv.clarifying samponima za uklanjanje katjonskog taloga ali i polyquaternium - 10 .

U svakom slucaju to ne traje dugo i posle nekog vremena se taj osecaj vrati a takodje od pomoci je i kada se koza malo izmasti pa se osecaj lepljivosti donekle smanji.Pronasao sam i neke tekstove o tome kao se polyquaternium moze otkloniti samo putem jakog anjonskog polimera odnosno SODIUM POLYSTYRENE SULFONATE -a ali toga (npr.rastvora)nema kod nas kao ni sampona koji ga sadrzi a cak se ne mogu naci ni clarifying samponi.Takodje,koza mi se pomalo i peruta.

Otprilike 95% sam siguran da je upitanju ovaj polimer medjutim ostavljam mesta i za druge mogucnosti npr.bolesti koze,neki drugi polimer itd.Otvoren sam za opredloge ili barem za informaciju o tome gde se moze nabaviti polystyrene sulfonate ili neki drugi anjonski polimer.

HVALA UNAPRED.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 5:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Ima li neceg od "hemije" cime niste na vasoj kozi eksperimentisali?????????????? :o
3 puta dnevno tusiranje, svakoga dana???????? :roll:
Gomila gelova za kosu?????? :roll:
Benzini, razredjivaci.....????????? :o :o
Uzmite bebi sapun, hidrantne kreme i zaboravite na gelove.
Ako vas bas toliko zanima hemija, pa upisite studije! tako cete dobiti zamorcice pa necete morati da eksperimentisete na sebi! :wink:

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 6:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 9:45 pm
Postovi: 3
NEVEROVATNO ili NEMOGUCE ne postoji.
Kao dokaz prilazem sl.link:
(za one koji ne znaju engleski,rec je o devojci koja je ALERGICNA NA VODU - Aquagenic Urticaria a koju je dobila zahvaljujuci neverovatno kompetentnim lekarima koji su joj kao terapiju za tonzilitis-upala krajnika,prepisali dozu penicilina izrazenu u astronomskim jedinicama tako da joj se nivo histamina u telu poremetio.A pazi sad,za tu bolest ne postoje ni lekovi ni tretmani.Sto je najgore,nije jedini slucaj na planeti).

http://www.dailymail.co.uk/pages/live/a ... ge_id=1811


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 6:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Nista novo, slucaj alergije na vodu verifikovan je kod nas prvi put pre 20-ak godina. To svakako nije razlog da vi na sebe stavljate sve sto je savremena hemija izmislila :roll:

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 22, 2008 6:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 17, 2007 3:34 am
Postovi: 57
draganvma je napisao:
Ima li neceg od "hemije" cime niste na vasoj kozi eksperimentisali?????????????? :o
3 puta dnevno tusiranje, svakoga dana???????? :roll:
Gomila gelova za kosu?????? :roll:
Benzini, razredjivaci.....????????? :o :o
Uzmite bebi sapun, hidrantne kreme i zaboravite na gelove.
Ako vas bas toliko zanima hemija, pa upisite studije! tako cete dobiti zamorcice pa necete morati da eksperimentisete na sebi! :wink:


Je l' imate Vi neki problem?! :o :o :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 22, 2008 7:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Ne, zasto?

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NEVEROVATAN SLUCAJ !!!
PostPoslato: Sub Mar 22, 2008 7:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jan 12, 2008 5:36 pm
Postovi: 145
alexa56789 je napisao:
Od pre 4 meseca koza mi se lepi i kao da je plastificirana pogotovo u predelu cela,usiju,vrata,prevoja na rukama i nogama a narocito dlanovima i izmedju prstiju na rukama.Taj osecaj se rasprostire preko celog tela ali ovo su najizrazenija podrucja.

U vreme kada je pocelo koristio sam gel za kosu (djubre)koji proizvodi Merima-Krusevac.Koristio sam i Neutrogena t-gel total istovremeno.Bilo kako,raspitao sam se,obavio sam malo istrazivanje na internetu,konsultovao strucnu literaturu i saznao da takve pojave mogu da budu posledica talozenja polimera,kojih su naravno gelovi prepuni.

Nisam bas siguran koji polimer je u pitanju ali za sada kao najbolji kandidat za izazivanje ovakve vrste problema cini se POLYQUATERNIUM.U pitanju je katjonski(pozitivno naelektrisani)polimer koji se vezuje za kosu i kozu koje su po svojoj prirodi anjonske(negativno naelektrisane) stvarajuci neku vrstu filma tj.emulzije.Ovakve pojave su opisane u literaturi kao katjonsko talozenje(cationic build-up) medjutim opisani su samo slucajevi koji ukljucuju kosu,ne i kozu.

Zbunjujuce jeste medjutim ja sam u to vreme dosta koristio sapune(kupao sam se u proseku 3 puta dnevno)sa standardnim sapunima koji donekle unistavaju kozu ako se preterano koriste.Sto je koza vise ostecena to je vise naelektrisana pa verujem da je to bio jedan od razloga zasto je doslo do ove pojave.Naziv polimera koji je verovatno odgoviran za ovo je POLYQUATERNIUM- 46
(sastoji se cak od 3 monomera) a koga izgleda ima i u Neutrogena t-gel total samponu.

Bio sam kod 2 dermatologa medjutim naisao sam na odgovor : MI NISMO HEMICARI i kao tretman dobio sam HIDRATANTNU KREMU ?!.Pokusao sam sa medicinskim benzinom,hidrogenom, alkoholom,razredjivacem itd. medjutim nije imalo efekta.Jedino olaksanje osecam kada se okupam sa samponom HEAD&SHOULDERS koji izmedju ostalog sadrzi i amonium laureth sulfat koji se nalazi u mnogim tzv.clarifying samponima za uklanjanje katjonskog taloga ali i polyquaternium - 10 .

U svakom slucaju to ne traje dugo i posle nekog vremena se taj osecaj vrati a takodje od pomoci je i kada se koza malo izmasti pa se osecaj lepljivosti donekle smanji.Pronasao sam i neke tekstove o tome kao se polyquaternium moze otkloniti samo putem jakog anjonskog polimera odnosno SODIUM POLYSTYRENE SULFONATE -a ali toga (npr.rastvora)nema kod nas kao ni sampona koji ga sadrzi a cak se ne mogu naci ni clarifying samponi.

Otprilike 95% sam siguran da je upitanju ovaj polimer medjutim ostavljam mesta i za druge mogucnosti npr.bolesti koze,neki drugi polimer itd.Otvoren sam za opredloge ili barem za informaciju o tome gde se moze nabaviti polystyrene sulfonate ili neki drugi anjonski polimer.

HVALA UNAPRED.


Ja sam imao uzasna iskustva sa gelovima, sada ih koristim jako retko i to onaj nivein.

Jeste li probali mozda kod nekog farmaceuta ili kozmetikologa, u krajnjem slucaju da kontaktirate licno medicinski fakultet.Bash me zanima shta su vam rekli. :roll:

A citao sam o toj devojcici sa alergijom na vodu. :( :( :(

_________________
Salux ae grotti,prima lex esto!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 22, 2008 8:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 17, 2007 3:34 am
Postovi: 57
draganvma je napisao:
Ne, zasto?


Nisam sigurna. Poslusajte ton i sadrzinu onoga sto kazete.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NEVEROVATAN SLUCAJ !!!
PostPoslato: Sub Mar 22, 2008 8:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 17, 2007 3:34 am
Postovi: 57
Zlett, mudro zborite, ka' i vazda. :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 97 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: