Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: "Sportsko srce"
PostPoslato: Čet Jan 01, 2009 11:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 01, 2009 11:30 pm
Postovi: 1
Aktivno sam se bavila plivanjem 5. godina i evo tek posle 6. godina netreniranja ja imam probleme sa srcem. Naime, moji simptomi su ubrzano lupanje, oštar bol u grudima, osećam pritisak preko srca i neku nelagodnost a kada sam u zagušljivoj prostoriji (bus npr.) hvata me nesvestica ali se pri tome ne onesvestim. Sve u svemu ovo me plaši. Radila sam EKG i uredan je a obratila sam se i sportskom lekaru i ona kaže da je to od sporta.
Meni se sve ovo dešava od avgusta 2008. pa do danas. Imam 25. godina vrlo nizak pritisak 90/50mmHg.
Zanima me da li je moguće da posle 6. godina ja tek sada osećam sve ovo i koliko ovi simptomi mogu da traju? Koliko je sve ovo opasno?
Unapred mnogo hvala!!!

Svima na forumu želim Srećnu Novu i puno zdravlja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 02, 2009 3:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 11:09 pm
Postovi: 7
Ne mozes sa jednim pregledom da kazes imas sportsko srce pogotovu ne danas posle 6 godina netreniranja i, malo je 5 godina sporta pogotovu plivanja da se dese bilo kakve promene na srcu. Idi vidi kolike su tu supljine i debljine srcanog misica :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 03, 2009 4:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 1:28 pm
Postovi: 226
Lokacija: Tamo daleko..
Odkud znas da imas sportsko srce? To moras ici proveriti ima posebna sprava koja to otkriva... Obicno je to srce "vece" od ostalih normalnih i moze mnogo vise krvi da ispumpa nego kod obicnih ljudi, i puls je mnogo nizi.. Kao sto kaze todor.. A ovo sto ti kaze sportski lekar da ti je to od sporta sto si prestala je po meni apsurd cisti.. Javi se dobrom kardiologu da odradi detaljne nalaze da vidi o cemu se radi, poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Sportsko srce"
PostPoslato: Čet Jul 24, 2014 12:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 24, 2014 12:16 pm
Postovi: 2
Znate kako,mora se staviti jedna paralela izmedju SPORTSKOG srca i UVECANOG srca.Sportsko srce se moze otkriti i bez ikakvog snimanja i kontrole.Sportsko srce pocinje da se stvara nakon 6-7 nedelja intenzivnog i "jakog" treniranja.Zato nagli prestanak bavljenja nekim sportom moze da bude katastrofalan.Na primer,moj zet se bavio fudbalom od 2. razreda osnovne pa sve do 23. godine.Tu prestane zbog obaveza,ali naknadno tu i dodju: neredovna ishrana,alkohol,cigarete,lose spavanje,izlasci(cekanje jutra u gradu) na zalost sve je to srce zapamtilo i sada ima problem sa krvnim zaliskom.Nikada se ne moze uporediti sportsko sa uvecanim.Sportsko srce se javlja kod sportista ili kod nekih ljudi cije radno mesto zahteva veliku fizicku snagu.Uvecano srce se javlja kod ljudi koji imaju problem sa tezinom,usled velikog broja kilograma srce ne uspeva da "nahrani" ceo organizam,i onda ono bude primorano da se uveca kako bi krv stigla do svakog dela u organizmu.Moja poenta je:Sportsko srce se javlja kod fizicki aktivnih ljudi bilo rekreativaca ili profesionalaca,to je pozitivan rezultat jakih treninga,zdravo sportsko srce je "ekonomicno" u mirovanju jer se desavalo da kod nekih sportista u minutu otkuca cak i 25 puta,a u naporu i do 250-300 puta.Ne treba se plasiti infrakta,smrti itd....Sportsko srce je jako,zdravo i dugovecnije od "uvecanog" srca.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 89 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: