Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: NERESORBOVANI HEMATOM
PostPoslato: Čet Jul 04, 2013 12:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 04, 2013 11:56 am
Postovi: 2
Postovani, pre malo vise od dve godine sam povredila nogu na rekreativnom trcanju. U toku trcanja osetila sam ostar bol u misicu leve podkolenice. Stavila sam odmah hladan oblog. Sutradan mi je lekarka opste prakse rekla da je pukao misic i preporucila hladne obloge, himoral tablete i hepatrombin mast. To nije pomoglo. List mi je i dalje za 2 cm deblji od drugog lista. Prosla sam razne preglede, RTG, 2x ultrazvuk, 2x dopler povrsinskih i dubinskih vena i misica i MR. Svi nalazi su u redu. Samo, prilikom doplera prosle godine su mi rekli da imam neresorbovan hematom i to je to, da to ne moze da se ukloni. Medjutim, ja i dalje osecam pritisak u tom listu cim malo duze stojim, vene su mi mnogo primetnije nego na drugoj nozi i osecam tup bol cim pocnem da se bavim nekom fizickom aktivnoscu. Da li je moguce nekako ukloniti taj hematom? Da li je to komplikovana hirurska intervencija? I kome se obratiti povodom toga, da li vaskularnom hirurgu? Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NERESORBOVANI HEMATOM
PostPoslato: Čet Jul 04, 2013 12:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ево ти провереног савета - магнети. Али не они малецки магнети што имају папрену цену. Треба ти неколико оваквих магнета: http://www.magnet-shop.com/neodymium-ma ... ::245.html

Да би ти дао конкретнији савет (распоред, количина) треба да ми опишеш тачну локацију хематома, мада нисам сигуран да ћу то моћи да урадим куцкајући по тастатури. Можемо да пробамо.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NERESORBOVANI HEMATOM
PostPoslato: Čet Jul 04, 2013 1:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 04, 2013 11:56 am
Postovi: 2
Hematom se nalazi u medijalnoj glavi m. gastrocnemiusa leve podkolenice. Kako bi ti magneti trebalo tacno da deluju na osteceno tkivo i sta bi se desilo sa tim hematomom? Koliko bi dugo trebalo koristiti te magnete?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NERESORBOVANI HEMATOM
PostPoslato: Čet Jul 04, 2013 2:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ти изрази ми ништа не значе. Треба ми дубина места где је хематом.

Стално магнетно поље омогућава бржу и квалитетнију регенерацију ткива. Погледај шта сам на мом сајту писао о магнетима, магнетном пољу и зглобовима.

Магнете треба да носиш бар 16 сати свакодневно. Колико дуго, зависи од стања хематома. Можда и није у питању само хематом него и задебљао мишић. Верујем да би за пола године све било у реду.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 67 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: