Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Glavobolje,pulsiranje slepoocnica,aritmija srca..
PostPoslato: Pon Mar 24, 2014 6:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2014 6:21 pm
Postovi: 11
Pozdrav postovani,imam 20 godina i ceste glavobolje,pulsiranje slepoocnica i slicno.Povremeno me uhvati kao neka slabost ruku i nogu ali to nije stvarna slabost ja mogu sve normalno da uradim ali imam takav osecaj..Najvise me brinu te glavobolje koje mi se par dana pojavljuju ne uvek u isto vreme,ali zadnjih par dana se jave cim se probudim ili kasnije u toku dana nakon ccecga popijem kafetin i prodje me.I tako mi bude nekoliko dana i onda 1-2 dana bez glavobolje pa opet sve isto.Najcesce se tako osecam u prelaznom vremenu tacnije jesen-zima-prolece .Pre 2 godine kada sam se obratio lekaru za ovaj problem radjen mi je EEG glave sve je bilo dobro ali sam imao problema zbog dioptrije koja je bila losa-sada to nije slucaj.Cesto u poslednje 2 ned imam jake aritmije srca i u isto vreme i pulsiranje u slepoocnom delu glave ili potiljku.Kada sam merio pritisak malo je bio povisen 130-85/121 otkucaji sto za nekog od 20 godina nije normalno.Znaci lezim na krevetu i pomislim na nesto (nzm ni ja na sta pomislim u tom trenutku) i odmah pocinje aritmija srca-pa glavobolja se pojavi i onda me uhvati panika pa krenem da listam po internetu od cega mi je to.I u tom "guglanju" procitam svasta nesto i bude mi jos gore...Povremeno me uhvati kao neka vrtoglavica-ali opet nedeluje mi stvarno vise mi je osecaj kao da mi se u gornjem delu glave nesto zavrti a ne u vidu,i neki osecaj kao da slabo fokusiram pogled.A takodje i dugo sedim za racunarom a kad nisam za kompom onda "cackam" mobilni telfon.
Iskrreno me je strah od svih tih simptoma razmisljam da odem kod lekara ponovo po ne znam koji put u vezi glavobolje i da trazim CT glave ili magnetnu rezonancu glave,ali se plasim da ce me odbiti ili da cu cekati mesecima na skener..Da li postoji neki neurolog,psihijatar iz cije je ovo struke da mi pomogne.Hvala
Srdacan Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glavobolje,pulsiranje slepoocnica,aritmija srca..
PostPoslato: Pon Mar 24, 2014 9:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2014 6:21 pm
Postovi: 11
Da jos nisam naveo da cesto kada sagnem glavu ili cucnem osetim neki cudan osecaj u glavi-nekad me zaboli slepoocnica a nekad samo taj neki cudan osecaj nije ni bol ni vrtoglavica nego neki cudan osecaj.A inace se i dosta brzo iznerviram i do skoro sam sve stvari koje su me emotivno pogadjale sam precutao i drzao u sebi i priimetio sam da mi takva reakcija skodi nedeljama nakon stresnih situacija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glavobolje,pulsiranje slepoocnica,aritmija srca..
PostPoslato: Pon Mar 24, 2014 10:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 25, 2013 5:59 pm
Postovi: 7
Sve to što pominješ mi je,nažalost, veoma dobro poznato. Liči mi na anksioznost. Sve sam to prošla i prolazim godinama. Samo kad pijem AD i "smirele" ne boli me ništa, čim me dr skine sa lekova, moje boljke ponovo počinju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glavobolje,pulsiranje slepoocnica,aritmija srca..
PostPoslato: Sre Mar 26, 2014 2:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2014 6:21 pm
Postovi: 11
I ja sam par puta posumnjao na anksioznost.Poceo sam da primecujem da npr kad izadjem iz kuce bude mi bolje...Ali me uhvati strah zbog tih glavobolja pa mi se pokrene i aritmija i sve ostalo,imam osecaj da me onda uhvati panika zbog svega..Napisi mi tvoje simptome koje si imala,kako si ih podnosila pre odlaska kod psihijatra i slicno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glavobolje,pulsiranje slepoocnica,aritmija srca..
PostPoslato: Sre Mar 26, 2014 5:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2014 6:21 pm
Postovi: 11
A jos mi je i pritisak recimo danas bio 136/85/120 i par minuta pre merenja me je glava zabolela poprilicno i srce pocelo jako da lupa uz preznojavanje koje traje 1-2 sekunde pa prestane..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glavobolje,pulsiranje slepoocnica,aritmija srca..
PostPoslato: Sre Apr 23, 2014 9:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 28, 2011 1:40 am
Postovi: 31
Pozdrav druže. Imam isto godina koliko i ti, i upravo čitam stvari o glavobolji, to za pulsiranje slepoočnice i slično. Imam i ja taj problem zadnjih par nedelja, i malo mi igra levo oko, ponekad zub štrecne, tačke glavobolje se stalno menjaju na levoj strani ali uglavnom su oko slepoočnice. Možda je zbog vida, ili zuba, ili sinusa...otkud znam, u svakom slučaju proveriću to ovih dana, ako ne onda kod neurologa.
Međutim, rekao si još nešto vrlo bitno, ti imaš poremećaj anksioznosti, baš kao i moj drug, kao i ja povremeno. Poslušaj me i veruj, nećeš se pokajati. Odi kod lekara opšte prakse i traži uput za mentalno ili neuropsihijatra i odi na razgovor. Zakazaće ti terapije na nedelju - dve i veruj mi mnogo toga će ti biti jasnije, saznaćeš razlog tog poremećaja i krenućeš na dugom putu rešavanja tog problema ali verovatno i isplativom. Naučićeš mnogo toga o svojim emocijama i vremenom ćeš početi da ih prepoznaješ i po malo da ih kontrolišeš.
To sam savetovao i mom drugu, jedva me poslušao i krenuo je na putu rešavanja tog problema. Ništa se ne brini, ljudi smo i svi imamo po neku sličnu komplikaciju, takvo je vreme, u takvoj državi živimo i to je ok. Ništa to nije strašno i nemoj da paničiš, samo kreni kod neuropsihijatra/psihoterapeuta i sve će ti biti jasno.
Veruj da mnogo prijaju razgovori sa takvim ljudima, dižu ti samopouzdanje i mnogo toga naučiš. Ako ti nudi lekove, reci mu da želiš da pokušaš bez lekova, i trudi se da ih ne koristiš, jer kad jednom kreneš sa tim lekovima posle nećeš moći bez njih - čista droga.
Pozdrav i uživaj.

_________________
_x_X_x_


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glavobolje,pulsiranje slepoocnica,aritmija srca..
PostPoslato: Ned Apr 19, 2015 12:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 26, 2015 10:10 pm
Postovi: 1
respect93, u poslednje vreme imam slicnih problema.
Sta su rekli doktori, pregledi? Kako si napredovao sa resavanjem je**nih simptoma?
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glavobolje,pulsiranje slepoocnica,aritmija srca..
PostPoslato: Ned Jun 07, 2015 11:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2014 6:21 pm
Postovi: 11
Ckejo:Nisam vise ni bio kod lekara u vezi tog problema.Sredjen mi je Atlas i ostale koske u ledjima kod kiroprakticara,i uglavnom nemam problema osim kad spavam nezgodno,napravim nepravilan pokret i slicno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 57 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: