Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Manja potreba za sedativima nakon 30 godina uzimanja istih?
PostPoslato: Sre Feb 15, 2012 9:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2012 5:17 pm
Postovi: 7
Pozdrav...

ne nađoj sličnu temu pa sam otvorila novu da pitam...
Moja majka koristi lekove za smirenje već 30 godina... bromazepam, lorazepam... i svašta nešto. Međutim, poslednja 2 meseca ima sve manju potrebu za njima, i uzima po 3 puta manju dozu, što je sjajno! :) Sad... njoj je naravno drago zbog toga, ali pita se zašto je to tako, s obzirom da ima i dalje svakodnevni stres i probleme sa kojima se ranije nije mogla nositi bez sedativa, a sad eto, odjednom, bez problema smanjila je dozu.
Da li organizam posle određenog vremena sam "odluči" koliko mu je dosta, ili je postala imuna na njih... mada mi to nije logično...
Da li bi neko od Dr mogao odgovoriti?

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Manja potreba za sedativima nakon 30 godina uzimanja istih?
PostPoslato: Pon Feb 20, 2012 1:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Nije valjda na svoju ruku-kako kazu pila toliko dugo-i ako je ranije al sad to kako znam nije moguce i zasto ne pita lekara-pretpostavljam da ide kod neuropsihijatra---
Drugo --hvala je Bogu ako se ona oseca dobro i kad je smanjila al moje misljenje da to treba polako smanjivati da ne bi poslo na lose-ako je redovno pila bas svaki dan-
Moja sestra je nekoliko godina pila i isto prestala za nedelju dana-do duse neke okolnosti se jesu promenile al ne drasticno kad se to desilo-i evo 5 godina ne uzima ih uopste
A JA PIJEM VEC GODINU I KOJI MESEC I POKUSAVAO SAM DA SMANJIM AL NE IDEEEE--nadam se da necu morati 30 godina
U svakom slucaju zelim i tvojoj majci da se sasvim SKINE sa lekova-i da Bog da i da se promeni stanje i ne bude stresa-da se ne bi povratilo--puj-puj:-)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 95 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: