Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Napad panike ili nešto drugo?
PostPoslato: Ned Okt 17, 2010 8:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 25, 2009 9:27 am
Postovi: 43
Moj brat ima već nekoliko godina probleme sa anksioznošću. Ništa nije bilo toliko strašno, otišao je par puta kod psihologa i sve se to smirilo nekako. To je bilo na početku fakulteta... verovatno malo promena sredine, strah od nepoznatog. Smirilo se sve to nekako i od pre par meseci kaze da se ponovo oseća uznemireno. U zadnjih nedelju dana je imao dva napada (oba u autobusu prilikom putovanja). Ja ne znam da li je to napad panike ili nešto drugo pa zato pitam. Počeo je otežano da diše i da mu se grče mišići ruku i oko usana i kako kaze on, i u stomaku. Bukvalno su mu se prsti zgrčili kao u pesnicu. Sve je trajalo 2-3 minuta i prestalo. Nije gubio svest, nije imao problema sa govorom, svega je bio svestan. Posle par minuta sve je bilo ok osim što je bio iscrpljen. Ono sto je meni cudno, to je da on kaže da uopšte nije osećao nikakav strah, a znam da je to nešto što je najkarakterističnije kod napada panike.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Napad panike ili nešto drugo?
PostPoslato: Pon Okt 18, 2010 8:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 16, 2010 3:01 pm
Postovi: 20
sve je na bazi psihe.po onom sto si napisao mozda ti brat pati o oblika klaustrofojie,zatvoren prostor ,puno ljudi,preznojavanje,grcenje i osecaj gusenja.Neka se obrati strucnom licu za pomoc,sto je najbolje resenje.Sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Napad panike ili nešto drugo?
PostPoslato: Čet Dec 09, 2010 7:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 09, 2010 7:19 pm
Postovi: 1
sinoc je i mene prvi put zadesilo ovo cudo....strasno!
otezanim disanjem preko ubrzanog rada srca do grcenja predela oko srca i pluca....dosli iz hitne pritisak kao povishen ekg super, a ja se tresem i jaucem kao prut...jbm ti sve!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Napad panike ili nešto drugo?
PostPoslato: Pet Dec 10, 2010 12:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 25, 2009 9:27 am
Postovi: 43
Evo vec dva meseca kako ovo traje sa mojim bratom, a da jos uvek niko ne zna precizno da objasni sta je i kako je. Nisu mu se ponavljali tako jaki napadi da se skroz zgrci ali se desavalo u blazem obliku. Takodje kaze da mu se desava i kada se izmori, trci, pliva ili bilo koja aktivnost koja zahteva da se dublje dise. Onda samo odjednom se unervozi, pokusava dublje da dise, kao da hoce da uhvati vazduh, kao da ga nema dovoljno (iako on kaze da ga tada nista ne gusi ali ima potrebu da udahne dublje) i krene to grcenje misica na licu i u rukama. Kaze da je posle toga ceo slomljen. Kao mali je imao astmu i mislio sam da su mu pluca oslabljena. Bio je kod pulmologa i radili su testove, pluca su mu potpuno ocuvanog kapacieta i sve je u najboljem redu. Neuropsihijatar kaze da je sve to od anksioznosti i da samo treba da se opusti i nista vise. Sa druge strane to ga hvata u razlicitim situacijama tako da ne moze da ustanovi da li postoji neka situacija koja iritira (npr, zatvoren prostor, mnogo ljudi itd). Desava se i kada je potpuno smiren?! Sada je pocelo i kada se fizicki zamori?! Neuropsihijatar kaze da je sve to od napetosti i organizam tako reaguje, misici pocnu da se grce, a i sa plucima se desava to sto se desava?! Ne znam vise ni sam... dala mu je da pije bromazepam 3x1 onaj najslabiji. On kaze da ga je to malo smirilo ali ti napadi ne prestaju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: