Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: neurologija...sevanje i ostro probadanje......!!!
PostPoslato: Uto Sep 27, 2011 10:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 05, 2011 5:29 pm
Postovi: 12
veliki pozdrav svim prisutnim i svim korisnicima ovog zaista korisnog sajta !!!
moja tema se odnosi na probleme ( bolove) sa koima se ja vec duze vreme susrecem a rec je o problemima koi mi se desavaju u desnoj strani glave . naime vec duze od dve godine mi se desava da jednom ili cak vise puta mesecno imam ostar i jak bol koi me probode kao munja u desnoj strani na vrhu glave i kratkog je trajanja . s obzirom da su mi oba roditelja na zalost umrla od mozdanog udara u podsvesti mi je strah da mi se nesto slicno ne desi pa vas molim ako ima neki dr. koi poznaje ovakve probleme i njihova resavanja neka mi nesto kaze ili posavetuje sta da radim . radio sam magnetnu rezonansu prosle god..ali na zalost nije snimak bas naj bolje uspeo pa bi mozda trebalo ponoviti ali kako ...kada je skupo ..???
mozda je neko od vas korisnika imao slicnih problema pa mi mozete nesto vise reci o tome ........hvala u napred !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: neurologija...sevanje i ostro probadanje......!!!
PostPoslato: Sre Sep 28, 2011 8:43 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 05, 2008 11:09 pm
Postovi: 58
Kada je skupo? Magnetna se u drzavnoj ne placa zar ne, malo se ceka ali se ne placa:). Trazi uput i odradi to. To ne lici uopste na mozda na udar niti tome slucno.
Mozdanom udaru(MU) uglavnom prethodi tzv TIA(tranzitorni ishemijki atak) prosto receno na minut-dva ili duze ukoci ti se cela polovina tela ili pola tipa samo ruka ili samo noga na jednoj strani tela ili i ruka i noga i malo se usne iskrive na jednu stranu. Nekada se desava da uopste i nema TIA. TIA kao stanje se treba ozbiljno shvatiti.
Sto se tice MU uradite opstu krvnu sliku, ako pusite ili pijete alkohol batalite to kao i pogledajte pritisak i srce kako vam radi.
Eventualno aspirin od 100mg svakog dana kao vid prevencije za MU i srce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: neurologija...sevanje i ostro probadanje......!!!
PostPoslato: Sre Sep 28, 2011 11:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 05, 2011 5:29 pm
Postovi: 12
hvala darkooni prijatelju na tako iscrpnom izlaganju !!!
cime se ti bavis ..?? ovo si sve dobro rekao i utesno je za mene nego ipak nije sve jedno nemozes da zamislis kakavje to ostar bol ,tako nista ne boli cak ni zub veruj mi ovo je nesto kao grom i uvek mi se desava ni jednom to istom mestua kao kad pocupas jednu dlaku ali 100 puta jaci to samo hocu da kazem da je tako sitan ali ubija veruj mi i na srecu kratko traje .....neznam sta bi moglo zaista da bude ?
da propisao mi je neurolog da pijem aspirin od 100 svaki dan ali brate kazu da i nije dobar za zeludac i ima nekih stvari koje ipak nisu za pohvalu ako bi pijo svaki dan ??' a za magnetnu trebao bih traziti ponovo jer su mi odmah tamo u kamenici rekli da nije bas snimak uspeo naj bolje .........pa sad nemam pojma dali bi mi odobrili ponovo ??? probacu ........veliki pozdrav dakooni !!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 96 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: