Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u ledjima i duz leve noge
PostPoslato: Uto Jun 17, 2008 8:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 16, 2008 9:51 pm
Postovi: 2
Lokacija: Bgd
Pre godinu dana sam poceo da osecam ukocenost dela ledja i leve noge nakon voznje i prilikom duzeg sedenja u kolima.Nakon izlaska iz kola bilo mi je potrebno minut-dva da se potpuno ispravim i normalno hodam t.j. da mi popusti ukocenost leve noge.Prilikom prvog pregleda dijagnoza je bila lumboishijalgija,discopatia lumbalis (ne mogu bas jasno da procitam rukopis).Na rentgenskom snimku nije utvrdjeno nista bitno,a terapija je bila mirovanje,lezanje pri tom sam na preporuku lekara uzimao oko 6 meseci Arthroguard kapsule.Svi simptomi su prestali nakon 10-tak dana.Medjutim pocetkom ove godine postepeno je pocela da mi se javlja ukocenost i tup bol duz zadnje strane leve butine .Mislio sam da cu i ovaj put uz pomoc lekova uspeti da se izlecim ,medjutim stanje se pogorsavalo tako da sam poceo da osecam utrnulost leve potkolenice sve do vrha srednjeg prsta na levoj nozi.Nakon pregleda kod neurohirurga na VMA dijagnoza je bila
Lumboishialgia l. sin acuta
Hernia disci in obs.
Dobio sam terapiju mirovanje,dexason ,diklofen amp x 1 pet dana i ranisan tabl. 1x1.
Medjutim i pored terapije bolovi su bili nesnosni,u kolima sam mogao da sedim samo kao suvozac i to na skroz oborenom sedistu.Nisam mogao da se obujem niti bilo kako savijem u napred.I pored ovih lekova pio sam diklofenak duo i poneki bensedin da bih uopste mogao da zaspim,ali vec oko pet ujutro grc misica leve potkolenice je bio toliko jak da sam morao da ustajem i razmrdam se.
Na preporuku prijatelja sam otisao na pregled u privatnu spec.ordinaciju u Zarkovu ,gde sam 7 dana imao masazu ultrazvukom,tretman kineziterapijom,i na kraju elektroterapiju
(bozanstvenu).Napredak je bio znatan i ponovo sam mogao pomalo da vozim,da sedeci jedem,da spavam normalno,ali sam zbog posla morao da prekinem na 7 dana,tokom kojih mi je prijalo kretanje ali ne i voznja.Zatim sam uzeo jos 10 tretmana uglavnom elekromasaze ,nakon cega mi se stanje jos malo popravilo,ali i dalje osecam bol nakon sedenja u kolima,a noga mi i dalje trne i osecam bol u donjem delu ledja.Svi lekari su trazili da uradim EMR ,medjutim,bojim se da bih samo bacio novac koji mogu da utrosim na terapiju.Receno mi je da izbegavam opterecenje kicme i da ce potpuni oporavak potrajati.Da li neko ima slicno iskustvo ili neki savet.Zahvaljujem unapred na svakoj pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 17, 2008 4:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Bez skenera ili MR necete znati da li imate ili nemate ozbiljnu diskus herniju, koja samo ceka na prvi stres-pokret da se aktivira, napravi kopresiju nerva i "otpremi" Vas na neurohirurski sto. A mozda i nemate diskus herniju, pa onda mozete da se malo i opustite...

Ne bih preskakao dijagnosticke faze...

Sve najbolje.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 17, 2008 7:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 16, 2008 9:51 pm
Postovi: 2
Lokacija: Bgd
Zahvaljujem na odgovoru i nadam se jos nekom komentaru,pogotovo ako je neko imao slican problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 10, 2009 2:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 11, 2008 9:40 pm
Postovi: 1
mbnmmn


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 59 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: