Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: PET skener segedin?
PostPoslato: Pon Sep 10, 2007 4:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 4:16 pm
Postovi: 1
Upravo sam zavrsio ABVD hemoterapiju i sad treba da idem na PET skener da bi utvrdili sta sam postigao. Kako kod nas tako nesto ne postoji predlozili su mi da idem u Budimpestu ili u Debrecin.
Elem, posto sam video da je na forumu neko napisao da ima PET skener i u Segedinu, interesuje me da li je to istina zato sto mi je Segedin ipak dosta blizi jer sam iz NS. Na netu nisam uspeo da nadjem nista konkretno sto se tice Segedina (spominje se institut nuklearne medicine). Ako neko zna nesto nek napise

Hvala Unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 10, 2007 7:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Prelistaj malo Onkologiju! Tamo imaš u nekim postovima adresu i cenu! Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 10, 2007 10:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 12:30 am
Postovi: 54
Poštovani neurotic,

u Segedinu ne postoji PET CT. U Mađarskoj ga ima u Budimpešti i Debrecinu. Već sam na Onkologiji pisala o tome. Cena je oko 1050 eura, tačnije 250 000 mađarskih forinti, ne čeka se dugo na pregled. Nakon popunjenog formulara dobijaš povratnu informaciju o datumu pregleda. Priprema traje sat vremena tokom koje piješ glukozni rastvor na svakih 10 minuta (prethodno dobijaš izotop), a samo snimanje traje oko 30 minuta. Prvo se radi CT pa PET i posle sat vremena dobijaš nalaz. Komunicira se na engleskom, ali je rezultat na mađarskom. To je ukratko to. Ukoliko želiš da ideš u Debrecin javi se pa ću ti dostaviti potrebne kontakte.
Pozdrav i srećno

_________________
što me ne slomi, ojača me


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 11, 2007 12:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Eto, vidiš, ja mislila upravo na njene postove! Pozdrav Muffy!!! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 11, 2007 10:39 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 12:30 am
Postovi: 54
Draga tartufa,
drago mi je ako i kada nekome sa ovako ozbiljnim problemima mogu da pomognem. Znam koliko sam ja bila očajna kada nisam mogla da dođem do informacija o PET-u a nismo imali predstavu gde moj suprug ima primarni tumor. By the way, on je završio sa propisana 3 ciklusa HT i podneo je to veoma dobro. Imao je mučnine ali ne toliko strašne, a sve ostalo je bilo o.k. KS je beležila blagi pad Le i granulocita, ali nikad ispod 3, odnosno 1. Naredna tri dana mu rade EHO, rtg i CT pa konzilijum...Ni prethodni put nisu ništa našli pa se nadam da neće ni sad. Nego, htela bih nešto da te zamolim. Na ovom mestu sam pisala o svom problemčiću sa granulomima pa bih te zamolila da pročitaš i kažeš mi svoje mišljenje. Znam da si u gužvi i radiš izuzetno stresan i težak posao ali mi je potrebno mišljenje nekog dobrog lekara jer ne mogu da prihvatim stav da će rana da mi ostane otvorena nekoliko meseci do godinu dana i da ću za to vreme imati nekoliko ekscizija granuloma koji se stalno stvara.

Veliki pozdrav i istraj u ovome što ovde radiš jer, pored nezainteresovanih lekara tvoja mišljenja su očajnim l i uplašenim judima jedina uteha

_________________
što me ne slomi, ojača me


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PET skener segedin?
PostPoslato: Pon Sep 10, 2012 10:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2012 9:47 pm
Postovi: 1
DA LI IKO IMA brojeve telefona na koje bih mogla zvati kako bih zakazala PET skener? Stvar je vrlo hitna, jer je prekinuta terapija!!! Tako da, molim vas, ako vidite odgovorite ili ovdje ili na privatnu poruku. Dolazi u obzir samo Maribor, a najbolje bi bilo u Segedin. HVALA!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 70 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: