Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: problem sa limfnim zlezdama na vratu
PostPoslato: Sub Feb 21, 2009 11:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 10, 2008 11:59 am
Postovi: 12
eee ovakou....imao sam neku upalu grla...doktor mi prepisao tablete i polako me grlo prestalo ali su pocele da me bole zlezde na vratu....bas ove dve sa strane.....to traje mesec dana.....pogotovu kad izadjem na hladno pocnem da osecam bol.....isao sam ponovo kod lekara davao bris grla kazu sve u redu.....ni oni ne znaju sta da mi daju da bi me prestale.....znaci samo bol u zlezdama nista drugo ne osecam.....ako neko zna odg neka mi napise.....unapred hvala :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 22, 2009 2:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 12:58 am
Postovi: 101
ne bih da te plasim,verovatno nije nista ozbiljno ali moj otac je imao isti problem ali samo na desnoj strani.porasla je kao orah,bolelo ga grlo,imao temperaturu,i pio je lekove za grlo.kako je to trajalo oko 2,5 meseca,resio je da ode kod otorinolaringologa.(inace on retko posecuje lekare,zato uvek prodje kako ne treba).orl doktor je rekao da moze da operise tu limfnu zlezdu.medjutim(ne zelim da te plasim-nisu svi ljudi isti) kad su mu otvorili vrat,naisli su na maligni tumor g1 ispod te zlezde i rekli da im je licio na bombu koja samo sto ne eksplodira i metastazira.kazu da su mu lepo ocistili treba na zracenje ali ima problem u glavi pa ce prvo raditi magnetnu rezonancu.kazu da postoji mogucnost da je metastazirao na mozak a moze sve da bude i od upotrebe trodona.znaci sad mu je stanje uzasno.kazu da je previse cekao,a on covek zna da od upale grla izadje zlezda na vratu pa nije hteo da ide.kao sto smo svi mi mislili.ja ti preporucujem cisto da uradis neke analize radi sigurnosti.ponavljam ne mora da znaci da je strasno ali rekla sam ti sve ovo,ne da te plasim vec da brines o sebi kako treba.veliki pozdrav,puno srece i javi kad bude bilo neceg novog


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 22, 2009 11:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
Ukoliko zlezde bole to je dobar znak da najverovatnije postoji neki upalni proces,ukoliko ste jos uplaseni od proslog posta onda uradite ultrazvuk vrata.

_________________
Testosterone man


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 24, 2009 7:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 10, 2008 11:59 am
Postovi: 12
xvala u svakom slucaju....nisu meni zlezde natekle ama uopste nego tako bole bez otoka....Hvalaaaaa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 01, 2009 12:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Da li ultrazvuk moze da se radi po uputu i ko uput treba da da?

Ja imam problem sa limfnim zlezdama na zadnjem delu vrata, ispod glave, vec 2-3 meseca se povecavaju i smanjuju, jedna s leve druga s desne strane. Isla sam prvo kod hirurga koji je rekao da ce proci, radila sam krvnu sliku-sve ok, posto posle mesec dana nisu prosle poslao me kod interniste, ona je napipala i rekla da nisu dovoljno velike da bi to bilo znacajno. A jednom prilikom su bile sigurno precnika 2 cm. I dan danas ih imam, cas su manje cas vece pa bih htela da uradim ultrazvuk a ne znam kome da trazim uput, jer hirurg i internista ne verujem da su voljni da ga daju posto smatraju da nije nista. Samo da napomenem da prethodnih 6 meseci uopste nisam bla bolesna, cak ni prehladjena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 01, 2009 3:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
Jel imate neki kvaran zub,jel se grlo crveni,jel imate probleme sa krajnicima?
A za uput na ultra zvuk dobija se od lekara opste prakse.
Mada ja uvek odem privatno tako je brze.
Mada na uz se nista znacajno nece videti samo koliko su velike i koliko ih ima koje su uvecane... od njega se ne moze postgaviti dijagnoza zbog cega uvecanje postoji.Za to se rade druge metode:gleda se prisustvo citomegalo virusa,trazi se virus koji izaziva mononukleozu,toksoplazmoza....i drugi faktori koji izazivaju uvecanje nodusa.

_________________
Testosterone man


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 01, 2009 3:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
zenlee je napisao:
Jel imate neki kvaran zub,jel se grlo crveni,jel imate probleme sa krajnicima?
A za uput na ultra zvuk dobija se od lekara opste prakse.
Mada ja uvek odem privatno tako je brze.
Mada na uz se nista znacajno nece videti samo koliko su velike i koliko ih ima koje su uvecane... od njega se ne moze postgaviti dijagnoza zbog cega uvecanje postoji.Za to se rade druge metode:gleda se prisustvo citomegalo virusa,trazi se virus koji izaziva mononukleozu,toksoplazmoza....i drugi faktori koji izazivaju uvecanje nodusa.


Hvala vam na odgovoru. Kvaran zub nemam, bas sam pre par dana bila kod zubara. Ali imam dve osmice dole koji bi trebalo da se izvade hirurski jer ne rastu kako treba. Da li to moze biti uzrok? Grlo je ok, krajnici izvadjeni.
Kod koga da idem da bi mi utvrdio zasto su uvecane?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Uvecane zlezde na vratu
PostPoslato: Ned Mar 01, 2009 3:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 9:42 am
Postovi: 333
Treba biti doba- izvanredan klinicar ( i dobro poznavati anatomiju koja je posebno kompleksna kod limfatika vrata (dva Valdejerova prstena!) da bi bez biopsije odnono uzimanja biopsata za mikroskoski pregled) mogao reci ah...uvecane su zlezde ...nije to nista...
Moj savet Vam je da trazite da se jedna zlezda izvadi(ekstirpita) i /ili iglom uz aspiraciju uzme tkivp- popsalje da ga histopatolog pogleda pod mikroskopom( tzv HP dijagnoza).
Obe ( bilo ekstirpacija i/ili biopsija iglom) nisu za vristanje od bola- obicno se rade u lokalnoj anesteziji.
Za 7 do 10 dana imate egzaktnu dijagnozu.
Pozdrav i svako dobro.R.

_________________
Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.R.:)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 01, 2009 4:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Citiraj:
Treba biti doba- izvanredan klinicar ( i dobro poznavati anatomiju koja je posebno kompleksna kod limfatika vrata (dva Valdejerova prstena!) da bi bez biopsije odnono uzimanja biopsata za mikroskoski pregled) mogao reci ah...uvecane su zlezde ...nije to nista...
Moj savet Vam je da trazite da se jedna zlezda izvadi(ekstirpita) i /ili iglom uz aspiraciju uzme tkivp- popsalje da ga histopatolog pogleda pod mikroskopom( tzv HP dijagnoza).
Obe ( bilo ekstirpacija i/ili biopsija iglom) nisu za vristanje od bola- obicno se rade u lokalnoj anesteziji.
Za 7 do 10 dana imate egzaktnu dijagnozu.
Pozdrav i svako dobro.R.


Zastrasujuce :o Al svakako mi se vise svidja od "procice" :)

Gde to mogu da uradim, da li ide na uput, kome da trazim...?

I hvala :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 01, 2009 7:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
I ja sam isto imao problem sa limfnim zlezdama isao sam na biopsiju....hematolog je rekao da se punkcija ne radi nego biopsija... zasto? ne znam.Da bi se izvadila zlezda potrebno je imati odobrenje hematologa pa onda te posalje kod maksilofacijalnog hirurga i to je to...i ostaje samo da se ceka HP nalaz...a za to vreme cudi me da nisam poludeo od cekanja za rezultat.

_________________
Testosterone man


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 60 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: