Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: problem 16godisnjeg
PostPoslato: Sre Jun 03, 2009 9:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 03, 2009 8:54 pm
Postovi: 2
Kraj je skolske godine,imale smo razgovor oko popravljanje ocena,njegova reakcija je bila burna a takodzer i ja sam doprinela tome onda je uzeo torbu i rekao da se ne vraca vise kuci, u medzuvremenu doznali smo gde je ali nece da kontaktira snama iako smo ga molili da se vrati,jer sutra je zadni dan za popravljanje ocena. Neznam dal ga sthar zbog toga ili je prkos u pitanju. Ako ostae celu noc vani onda ce sutra dan prespavati tako da nece otici u skoli.Isto s eovo deslilo i pre 2 nedelje,ostavili smo ga, dosao je ujutru i prespavao dan...Molim vas za savet kako da vratim dete kuci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 03, 2009 11:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 01, 2009 12:55 am
Postovi: 21
pazite gospodjo
mogu 100% da vam kazem samo jedno,previse ste vrsili pritisak na dete!kakve veze ima i ako padne na popravni ja sam pao u 1godini,zamamlo da padnem i godinu,pa sad idem na fax i dajem ispite i ucim,
pricajte sa njim i nemojte da se derete to je mene najvise nerviralo kod mojih roditelja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 04, 2009 12:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 1:34 am
Postovi: 187
Lokacija: Stara Pazova
Njegovo ponasanje mi se ni malo ne svidja.Burna reakcija i bezanje od kuce. Obratite malo paznju sa kim se druzi, pogledajte mu neupadljivo u zenice, i lepo porazgovarajte sa njim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 04, 2009 9:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 2:13 pm
Postovi: 39
Pa pošto očigledno ne reaguje na pritisak, pokušajte da mu "sjašete sa kičme", da mu kažete da nema veze ako padne godinu, da ćete ga vi podržati da sledeću prodje bolje.

Ne postoji univerzalan metod za vaspitavanje dece, morate da se prilagodite njegovoj ličnosti. Ja npr. nikada nisam dobro reagovala na prisilu, a kada bi mi otac rekao "uradićeš tako i tako, a ako nećeš znaš gde su vrata", ja bih se pokupila i otišla na par dana kod drugarice, dok me ne nadju i lepo zamole da se vratim kući. Pritom sam uvek bila odličan djak, završila fakultet i našla dobar posao, ali moji roditelji nisu bili zadovoljni npr. što imam prosek 4.5 nego su hteli više i više i mene je to toliko opterećivalo da sam se stalno svadjala s njima, umesto da upregnem da ih zadovoljim. Ali takodje znam ljude koji su pod roditeljskim pritiskom pukli, i odustali od studija, i danas rade kao obezbedjenje po splavovima, a znam i jednog dečka, čiji su roditelji oboje doktori nauka, koji je postao narkoman jer nije mogao da podnese njihova očekivanja a uhvatio se s lošim društvom.

Sve u svemu, poštujte svoje dete, pokušajte da razgovarate s njim kao sa jednakim. Možda tako uspete da ga pridobijete nazad.

_________________
Jai Mahakali, ayo Gorkhali!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem 16godisnjeg
PostPoslato: Čet Jun 04, 2009 3:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
ani2345 je napisao:
Kraj je skolske godine,imale smo razgovor oko popravljanje ocena,njegova reakcija je bila burna a takodzer i ja sam doprinela tome onda je uzeo torbu i rekao da se ne vraca vise kuci, u medzuvremenu doznali smo gde je ali nece da kontaktira snama iako smo ga molili da se vrati,jer sutra je zadni dan za popravljanje ocena. Neznam dal ga sthar zbog toga ili je prkos u pitanju. Ako ostae celu noc vani onda ce sutra dan prespavati tako da nece otici u skoli.Isto se ovo deslilo i pre 2 nedelje,ostavili smo ga, dosao je ujutru i prespavao dan...Molim vas za savet kako da vratim dete kuci.


KAd ostane bez para, vratice se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 04, 2009 8:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 03, 2009 8:54 pm
Postovi: 2
Pronasli smo sina oko 21 casa u internet kafeu pretpostavljali smo da je tamo jer sad za sad nema gde da ide. U glavi su mu igrice na kompjuteru,al me strah da mu to ne predje u naviku i da na najmanji neuspeh izlaz nalazi u bjezanju iz kuce pretpostavljajuci da bi se mi potresli i oprostili mu svaku gresku. Razgovarali smo i onda se zajedno vratili kuci. nije meni dal de pasti ili ici na popravni vec me zabrinjava njegovo nonsalantno ponasanje tokom citave godine i obecanja da ce sve na kraju biti ok. a onda kad zagusti onda smo mi krivi za sve . svoj revolt izkaljuje na nas bezi sa casova a gos. mihajlo bas bi vam bila zahvalna ako mi objasite koji su prvi simptomi o uzimanju droge jer ja stvarno ne znam, al znam da novac koji dobija u toku nedelje je tek toliko da kupi burek dok je u skoli , a petkom i subotom za sendvic i kolu, al on ih rado potrosi na igrice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 04, 2009 10:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Znate kako, on ima samo 16 godina i ocigledno ga bas drma pubertet! To sto on kaze da ce biti sve ok na kraju, ne znaci da ce tako biti, jer njemu sad u tim godinama "duva promaja"kroz glavu i ne shvata zivot mnogo ozbiljno! E, tu na scenu stupate vi, kao roditelj!
Nemojte da vas zabrinjava to sto se ljuti na vas, jer on bi da se ponasa kao odrastao, a kad se pojavi problem onda okrivljuje vas, jer ste vi zaista odrasli.
Zaista, nema univerzalnog resenja, ja sam u jednom periodu, kad god mi nije bilo nesto po volji treskala vratima po kuci i imala napade placa. To je trajalo god dana, roditelji nisu mnogo dizali paniku i samo sam se jedno jutro probudila bez tih poriva! Mislim, da je najvaznije da se ne uhvati droge, alkohola, sve ostalo ce se resiti, vi treba da ste mu autoritet, ali ne i gonic robova. Vi sad najbolje poznajete svoje dete, ono se sad trazi, pa mu pomozite


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 04, 2009 11:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
Recite mu da ga volite.
Nije kraj sveta ni ako izgubi jednu godinu. Ma chitav zivot je pred njim. Zbunjen je, mozda je zaljubljen, ili ga maltretira neko u drustvu...100 razloga moze postojati zbog kojih se oseca loshe u svojoj kozzi.
Mi, roditelji, tu smo da ih volimo i budemo im podrshka. Kad su sigurni u nashu ljubav, lakshe se izbore sa problemima.
Srecno :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 05, 2009 12:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 1:34 am
Postovi: 187
Lokacija: Stara Pazova
ani2345 je napisao:
Pronasli smo sina oko 21 casa u internet kafeu pretpostavljali smo da je tamo jer sad za sad nema gde da ide. U glavi su mu igrice na kompjuteru,al me strah da mu to ne predje u naviku i da na najmanji neuspeh izlaz nalazi u bjezanju iz kuce pretpostavljajuci da bi se mi potresli i oprostili mu svaku gresku. Razgovarali smo i onda se zajedno vratili kuci. nije meni dal de pasti ili ici na popravni vec me zabrinjava njegovo nonsalantno ponasanje tokom citave godine i obecanja da ce sve na kraju biti ok. a onda kad zagusti onda smo mi krivi za sve . svoj revolt izkaljuje na nas bezi sa casova a gos. mihajlo bas bi vam bila zahvalna ako mi objasite koji su prvi simptomi o uzimanju droge jer ja stvarno ne znam, al znam da novac koji dobija u toku nedelje je tek toliko da kupi burek dok je u skoli , a petkom i subotom za sendvic i kolu, al on ih rado potrosi na igrice.
Ovo sam skinuo sa neta, mada potrazite malo i vi. Nadam se da gresim.
Loše ocene, izostanci sa časova, dugi izlasci, česta promena društva, dugo telefoniranje, svađa sa ukućanima, izražena potreba za povećanjem džeparca – prvi su simptomi da je dete počelo da koristi neki narkotik. Pregledajte stvari u dečjoj sobi. Jeftinim inhalirajućim sredstvima (lepak, organski rastvarači i razređivači, aceton, benzin, hloroform, sprej lak za kosu, raspršivači za prostorije, plin za upaljače) naklonjena su deca. Posledice naglog udisanja tih supstanci mogu biti opasne po život. Nasilno ponašanje, agresija, poremećaj psihičkog stanja, gubitak pamćenja, glavobolja, krvarenje iz nosa, oštećenje mozga su jedne od posledica konzumiranja tih inhalirajućih sredstava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 05, 2009 1:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Ani jel to kraj VIII ili I srednje? Mi smo uspeli stvoriti neku harmoniju kada smo uveli treceg, nastavnika iz matematike. Odusevljen je njime, vezba, casovi kod njega su mu bitni i tako vraca svoje samopouzdanje. Taj treci je tu da pomogne, on ne optuzuje, ne zna istoriju i za pubertetliju moze biti lekovit.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 05, 2009 9:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 2:13 pm
Postovi: 39
Mihajlobre je napisao:
izostanci sa časova, dugi izlasci, česta promena društva, dugo telefoniranje, svađa sa ukućanima, izražena potreba za povećanjem džeparca... Nasilno ponašanje, agresija, poremećaj psihičkog stanja, glavobolja,


Ovo kao da su opisali mene kad sam bila tinejdžer, a da pritom nijednom u životu nisam ni prišla drogama. Ja bih pre obratila pažnju, da sam na vašem mestu, na izgled očiju, da li su zamagljene, kakve su zenice. Takodje se mogu primetiti promene u ponašanju i raspoloženju slične onima koje se javljaju kod alkoholičara. Ali mogu da vam kažem da ćete napraviti još veći problem ako krenete da ga jurite, proveravate simptome, i ispitujete ga da li se drogirao.

_________________
Jai Mahakali, ayo Gorkhali!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 05, 2009 2:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
ani2345

Posmatraj mu zenice da li su crvene i oci "uvecane" i da li puno jede.
Moras mu pretresti sobu kada bude u skoli ili napolju kod drugara.Posebno gledaj dzepove,ispod kreveta i torbu.
Proveri sa kim prica preko kompjutera ako mozes i koga zove na mobilni ako mozes.
To su takve godine,koje su jako opasne jer se razvija licnost i postoje samo dva puta:ili ce izabrati los ili dobar put!
Ako je na marihuani onda nije agresivan nego jako smiren.Svejedno mu je za sve......
Nemoj ga pritiskati u vezi skole,jer ce napraviti revolt u njemu,otici od kuce i neces znati za njega.Znas kako ti je bilo tesko.......
Moj je 18 godina i sve je isto bilo kao kod tebe prije par godina.....
Sada je zreo odrasto covek i sve je drugacije.
Ne dozvoli da bude stalno sam u sobi i igra igricu,idi i ti pa igraj sa njim ponekad.Zovi ga da jedete zajedno,neka ga muz odvede na pecanje nekada.On mora sada pricati sa vama,poveravati se jer mozda ga nesto muci.

On ne bi otisao samo zbog skole sto ste mu pricali,nemoj se ljutiti sto ti to kazem,verujem da je bilo jos razloga i da ga nesto muci.

On bi skolu jednostavno kvitao i ne bi tebe ni pitao.
Nema razumevanja izmedu vas i zato je otisao.
Pisem ti to jer sam kroz sve to prosla,medutim da nisam i ja menjala sebe ne bi me sinoc zagrlio i poljubio kada sam dosla umorna sa posla.
Ne bi me pitao mama kako si,hoces li soka?

Ili ces izabrati manje agresivan nacin da mu prilazis ili ce se otuditi od tebe i otici jednom pa neces znati gde je!

Razmisli o tome,za dobro svoga deteta!
Ovo su jako kriticne godine i on vise nije mali.
Nista silom ne mozes postici.
Uredu je da ga usmeravas zbog boljeg zivota ali pazi kako!
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 07, 2009 10:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 07, 2008 1:04 am
Postovi: 45
Lokacija: nalazim se svida gde mogu da se povredim
Sigurno igra kanter :D no vecina roditelja misli da su te igrice bolest i da zbog toga deca prave s****.Ali ako dete ima neku malu inteligenciju pa ne moze da shvati da neam od toga nista onda onda igra dok ne stane.Dajte mu test inteligencije pa proverite koliko je inteligentan.I sad je u takvim godinama pustite ga neka radi sta hoce sigurno ima svoje probleme,neka radi sta hoce kazite mu "Radi sta hoces.Neces u skolu?dobro sutra te ispisujem(fora ne stvarno)ajde sad zovem Ziku da mu akzem da sutra dolazis da ores njivu ceo dan za 1000 din".Ako ode na njivu i kad se vrati verovatno ce pozeleti opet u skolu ako ne neka ide na njivu ako ga pritiskate kad tad ce bataliti i bice jos gore

_________________
pomozite molim vas :( :( :(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 83 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: