Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problem sa aknama i oziljcima od akni
PostPoslato: Sre Nov 07, 2012 1:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 07, 2012 12:54 am
Postovi: 2
Ovako, imam 23 godine i imam problem sa aknama i oziljcima od akni. U srednjoj skoli sam imao problem sa bubuljicama ali nije bilo strasno. Problem sa bubuljicama je trajao do 22. godine, nakon toga su bubuljice prosle ali ispod tih bubuljica ostajale su crvene mrlje na licu, u pocetku sam mislio da ce te mrlje da prodju,a do tada nisam ni znao sta su akne. Jedno vreme sam mislio da cu suncanjem to da otklonim pa sam se na terasi duze 2 sata dnevno suncao, cak sam i 5,6 puta odlazio u solarijum. Crvenila su se manje videla. Nakon 2,3 meseca poceo sam da primecujem male oziljke na mom licu i crvenila su pocela da se vracaju.
Naravno kao i svaki pubertetlija poceo sam ozbiljno da se zagledam po ogledalu i primetio sam ogromne neravnine na mom licu. Nakon 2,3 sata surfovanja po internetu procitao sam MNOGO clanaka o aknama i mnogo komentara o istim.
Do tad mi nije bilo ni na kraj pameti da oziljci na licu mogu da se pojave cak i ako ih ne diramo odnosno ne cedimo bubuljice. U tom trenutku sam stvarno bio uplasen.
Tada sam poceo da koristim Akne Inteziv formulu dr. Milojevica. Akne su se smanjile i nisu toliko izražene, ali oziljci su tu. Oziljci su tu nisu veliki ali opet tu su. Naravno posto su u poslednjih godinu dana nastali moram da pomenem da su jos mali i plitki, vide se bas kad se zagledate.
Moje pitanje ostalim clanovima je sta bi mi preporucili u sto kracem roku da uradim sa preostalim aknama i novonastalim oziljcima? Čitao sam po internetu da novonastalim ožiljcima lakse moze da se smanji udubljenje i sirina. Takodje sam citao i o laserskom lecenju akni i oziljaka od akni, pa bih voleo da znam sta mislite o takvom načinu lečenja i da li je to bezbedno.

Takodje čuo sam i za kreme Kontratubex i scarzone, cuo sam dosta dobrih komentara o njima da novonastale oziljke mogu smanjiti i smanjiti im vidljivost.

U principu moje pitanje je, da li mislite da je bolje da idem i pocnem lasersko lecenje od akni ili da pocnem tretman sa kremama kontratubex i scarzone, ili jemozda cak najbolje da se konsultujem sa doktorom pa da vidim sta oni misle o tome.

Hvala unapred na datim odgovorima. Pozdrav

PS. preporucite po vama najboljeg dermatologa ili kozmetičara kod koga bih trebao da odem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa aknama i oziljcima od akni
PostPoslato: Čet Nov 08, 2012 1:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2012 1:57 am
Postovi: 171
Redosled bi bio ovakav dermatolog->laser->contractubex

_________________
w ww. aloeverasrbija . com - proizvodi od aloe vere za imunitet, prirodna kozmetika itd


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa aknama i oziljcima od akni
PostPoslato: Ned Nov 11, 2012 6:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 11, 2012 6:44 pm
Postovi: 2
kucaj kotoderma na googlu iscitaj sve i obrni broj, oni su ti najbolji u Beogradu, a plus su jeftini. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa aknama i oziljcima od akni
PostPoslato: Pon Nov 12, 2012 5:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
Ivan Katanic je napisao:
Ovako, imam 23 godine i imam problem sa aknama i oziljcima od akni. U srednjoj skoli sam imao problem sa bubuljicama ali nije bilo strasno. Problem sa bubuljicama je trajao do 22. godine, nakon toga su bubuljice prosle ali ispod tih bubuljica ostajale su crvene mrlje na licu, u pocetku sam mislio da ce te mrlje da prodju,a do tada nisam ni znao sta su akne. Jedno vreme sam mislio da cu suncanjem to da otklonim pa sam se na terasi duze 2 sata dnevno suncao, cak sam i 5,6 puta odlazio u solarijum. Crvenila su se manje videla. Nakon 2,3 meseca poceo sam da primecujem male oziljke na mom licu i crvenila su pocela da se vracaju.
Naravno kao i svaki pubertetlija poceo sam ozbiljno da se zagledam po ogledalu i primetio sam ogromne neravnine na mom licu. Nakon 2,3 sata surfovanja po internetu procitao sam MNOGO clanaka o aknama i mnogo komentara o istim.
Do tad mi nije bilo ni na kraj pameti da oziljci na licu mogu da se pojave cak i ako ih ne diramo odnosno ne cedimo bubuljice. U tom trenutku sam stvarno bio uplasen.
Tada sam poceo da koristim Akne Inteziv formulu dr. Milojevica. Akne su se smanjile i nisu toliko izražene, ali oziljci su tu. Oziljci su tu nisu veliki ali opet tu su. Naravno posto su u poslednjih godinu dana nastali moram da pomenem da su jos mali i plitki, vide se bas kad se zagledate.
Moje pitanje ostalim clanovima je sta bi mi preporucili u sto kracem roku da uradim sa preostalim aknama i novonastalim oziljcima? Čitao sam po internetu da novonastalim ožiljcima lakse moze da se smanji udubljenje i sirina. Takodje sam citao i o laserskom lecenju akni i oziljaka od akni, pa bih voleo da znam sta mislite o takvom načinu lečenja i da li je to bezbedno.

Takodje čuo sam i za kreme Kontratubex i scarzone, cuo sam dosta dobrih komentara o njima da novonastale oziljke mogu smanjiti i smanjiti im vidljivost.

U principu moje pitanje je, da li mislite da je bolje da idem i pocnem lasersko lecenje od akni ili da pocnem tretman sa kremama kontratubex i scarzone, ili jemozda cak najbolje da se konsultujem sa doktorom pa da vidim sta oni misle o tome.

Hvala unapred na datim odgovorima. Pozdrav

PS. preporucite po vama najboljeg dermatologa ili kozmetičara kod koga bih trebao da odem.



Probleme sa aknama NI SLUČAJNO NE REŠAVAJ KOD KOZMETIČARA jer će ti nspraviti još goru stvar.
Ja sam se dugo godina borila sa aknama, promenila mnogo dermatologa, krema i kremica i na kraju pronađem dr Lidiju Kandolf Sekulović koja radi na VMA a privatno u Belmedic-u.
Prvo moraš da saniraš akne pa tek onda ožiljke. U odnosu na to kakve su akne, terapija se razlikuje (jedna krema, više krema). Za ožiljke imaš dve opcije- hemijski piling (voćne kiseline) ili laser. I jedno i drugo je spor proces ali su rezultati vidljivi. Takođe, i jedno i drugo košta. Recimo jedan tretman sa kiselinama me je koštao 6 hiljada (radi se jednom mesečno, u mesecima kad sunce nije jako- dakle nov-mart). Pa kad pomnožiš, izašlo me je 30 hiljada za 5 meseci bez krema koje su ti neophodne između tretmana... Skupo je dosta, ali za taj novac ja sam prezadovoljna sa rezultatima.
Ako se odlučiš da odeš na VMA, da znaš da tamo možeš lečiti akne ali ne možeš raditi tretmane za ožiljke jer to fond ne pokriva ( e sad, nisam sigurna da li bi radili kada bi platio a ja sam svakako odabrala da platim i da ne čekam...)
Solarijum ZABORAVI. On nije dobar ni za zdravu kožu a kamoli za akne!!! U letnjim mesecima izbegavaj jako sunce.
Tople preporuke za dr Lidiju!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa aknama i oziljcima od akni
PostPoslato: Sub Nov 17, 2012 12:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 07, 2012 12:54 am
Postovi: 2
Hvala na datim odgovorima. Potrazicu dr. Lidiju, i nadam se da ce mi ona pomoci. Solarijum izbegavam i skoro sam saznao da je jako stetan za akne i za lice. Sto se tice hemijskih pilinga i lasera, nije mi problem da izdvojim i do 500 eura na te tretmane ali da budem siguran da ce barem malo pomoci izgledu lica. Citao sam po netu da je jako bitno da prvo sredim akne pa tek onda lice da sredjujem, e sad nznm ni sam od cega da pocnem. Pokusacu sa dr.Lidijom par meseci i nadam se da ce mi pomoci i da cu se resiti tog problema za sva vremena.
Ako neko ima iskustva sa laserima ili hemijskim pilingom neka slobodno podeli to iskustvo sa nama na forumu, pa da mozemo lakse da se odlucimo koju soluciju da izaberemo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 78 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: