Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: temperatura tela
PostPoslato: Pon Feb 21, 2005 2:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 2:37 pm
Postovi: 13
Lokacija: provincija
dali je konstantna temperatura tela od 37.2 normalna tolika bude preko dana a uvece padne na 36.4 i ujutru bude 36.1

_________________
problemi oko cetrdesete


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 22, 2005 1:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 07, 2005 12:46 am
Postovi: 13
Sonikum, posto ti niko nije odgovorio, ja bih rekla ono sto znam. Subfebrilnost je obicno znak da u organizmu postoji virus. Obrati se infektologu, on ce te dalje uputiti koje analize da uradis, izmedju ostalih i na koksaki. To nije jedini virus koji daje takve temperature, ali se najcesce ispostavi da je upravo on u pitanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 22, 2005 6:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 2:37 pm
Postovi: 13
Lokacija: provincija
Lolita hvala na savetu tu analizu na KOKSAKI sam uradio prvo privatno a onda na Torlaku.U privatnoj laboratoriji su konstatovali da sam imao kontakt sa virusom ko zna kad,a na Torlaku da virusa nema u telu.Uglavnom ja se godinu dana osecam kilavo,depresivno i uzmorno.Mozda se ta temperatura javlja i drugima samo je ljudi ne mere.POZDRAV

_________________
problemi oko cetrdesete


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Sindrom hronicnog umora
PostPoslato: Pet Maj 13, 2005 10:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 10, 2005 8:33 am
Postovi: 1
Sa gotovo istim simptomima sam se i ja borila dugo. Na Infektivnoj klinici sam dobila odgovor koji je najbolje opisivao moje stanje - Sindrom hronicnog umora. Pre nego sto sam stigla do ove dijagnoze prosla sam razna ispitivanja( TBC bubrega, stitna zlezda,razni virusi pa i Koksaki...) i nista nije objasnjavalo odakle te blago povisene temperature, umor od ranog jutra. Opsta kilavost. Cunjala sam malo po netu i shvatila da mnogi imaju slicne probleme. Leka nema i jednostavno sam prestala da merim temp. i samo malo usporim kad mi nije dobro. To je i bio jedini savet specijalista. Ne brini i ne daj se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 13, 2005 12:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 03, 2005 6:55 pm
Postovi: 20
Isto kao i meni ! Ta temperatura oko 37 C stvarno ume da bude izuzetno teska. Ja sam je vukla oko 3 meseca i onda je polako pocela da se spusta. Izuzetno POLAKO .... Sada povremeno kada sam dosta fizicki aktivna umorna i gladna ume da se popne na 37 C.
Ovo je dosta cesta pojava reklo bi se citajuci ovakve forume.
Od svih analiza (EHO srca, stitna zlezda ...) Sve je bilo OK. Internista mi je savetovao puno vitamina i to sam shvatila veoma ozbiljno. Pijem Oligogal SE, Oligovit, Bedoksin (njega sam uzimala i intramuskularno) Pored toga dnevna doza je 4 limuna, 1 grejp, 2 pomorandze, dobra ishrana i puno spavanja .. To je sve nadam se i pomoglo ...
Dijagnoza je virusna infekcija. Na moje pitanje "koja?" Rekao mi je da takvih virusa ima dosta i da ne mora da bude koksaki... a i moze... Posle toga vise nisam isla kod doktora ... Ponekad pomislim kako i ne zelim da znam sta mi je ...
:-?
Puno pozdrava i brz oporavak zelim svima ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sindrom hronicnog umora
PostPoslato: Ned Maj 29, 2005 1:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
radera je napisao:
Sa gotovo istim simptomima sam se i ja borila dugo. Na Infektivnoj klinici sam dobila odgovor koji je najbolje opisivao moje stanje - Sindrom hronicnog umora. Pre nego sto sam stigla do ove dijagnoze prosla sam razna ispitivanja( TBC bubrega, stitna zlezda,razni virusi pa i Koksaki...)

Bila bih ti vrlo zahvalna kada bi mi rekla koji je to lekar imao hrabrosti da da takvu dijagnozu. Meni vec godinama ne smeju, stalno tragaju za novim oboljenjem a ja sam sigurna da je to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 31, 2005 8:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 03, 2005 6:55 pm
Postovi: 20
posle evo mesec dana "nije mi nista" pauze meni su se povratile temperature 37,2-4 i sa njiima uzasan zamor i lupanje srca i stvarno se osecam zbog toga uzasno govnjivo jer sam mislila da sam konacno ok ali nisam ... uzas :( nemam sta reci ... ne znam ni zasto sam napisala ovi poruku mozda mi je lakse ... koliko ovo moze da traje ?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 84 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: