Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: RANITIDIN
PostPoslato: Pet Nov 04, 2005 8:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 27, 2005 6:03 pm
Postovi: 97
Da li neko zna nesto o lijeku ranisan pijem ga dugo zbog kiseline pa me interesuje da li je stetan da li ima neke nus pojave i tome slicno
Unaprijed zahvalna ZORICA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 15, 2006 10:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 10:16 pm
Postovi: 27
Ja sam bila na terapiji (zbog hronicnog gastritisa) cini mi se oko tri meseca (nemoj me drzati za rec), i pila ranisan tj. ranitidin. Pomoglo je ali sam i posle toga imala pojacano lucenje kiseline, u vreme kad se pravi pauza sa tim lekom,i posle terapije. Nego to batali samo se trujes dzabe! Uzmi gastroherbal tablete koje su na biljnoj bazi ili pak CONTROLOC tablete koje sam pila i koje su ODLICNE! Imas u jednoj tabli oko 14 tableta, pijes svako jutro po jednu pre dorucka i to je to. Posle samo tri dana moci ces da jedes sve i bices mirna mesec, dva,tri. Naravno nisu stetne jer se preporucuju i u trudnoci. Samo moram da te upozorim da su skupe, ali zaista su Bog za gastritis.Ove gastroherbal su na biljnoj bazi ali se ne preporucuju tokom trudnoce, i imaju neki smek, mene podseca na brsljan. Inace mozes da uzmes i rupurut-tablete za sisanje, nisu skupe ali su i kraceg efekta, sisas ih vise puta u toku dana, ali ti se i kiselina moze pojaviti vec ponovo sutra. U svakom slucaju bi trebalo da posetis lekara jer takve stvari nisu za zanemarivanje, a ako vec jesi pitaj lekara sta mislis o CONTOLOC-u, i nemoj da pijes OMEPROL -ima isto brzo dejstvo kao i CONTROLOK ali sam cula da moze da izazove i karcinom ako u slucaju terapije, konzumiras alkohol-slucajno. Druga stvar ne preporucuje se cesta upotreba ovog leka, dok CONTROLOC smes da pijes ponovo.
PUNO SRECE SA UBIJANJEM NAJVECEG NEPRIJATELJA U STOMAKU :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 15, 2006 8:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ko ima hronicno problema sa kiselinom ima i neki ozbiljniji poremecaj u varenju, a ne samo kiselinu od pogresne hrane koju jede. Razlika izmedju svega ovoga sto je ovde navedeno je to sto je renitidin LEK, a ostalo su razne trenutne olaksice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ---
PostPoslato: Čet Jun 15, 2006 10:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 23, 2006 10:59 am
Postovi: 1
Lokacija: offshore
Naproxen belongs to a class of drugs called non-steroidal anti-inflammatory drugs (NSAIDs).
Percocet are indicated for the relief of moderate to moderately severe pain.
tenuate
albenza
aldactone
didrex
norco
phendimetrazine
famvir
aldara
cipro
breast enhancement
hoodia
zyprexa
clinical depression clonazepam anxiety
carisoprodol online http://aciphex.ghqkq.infoaciphex alesse amoxicillin antivert


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 83 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: