Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: anksioznost, panicni napadi, ili stitna zlezda ili nesto dr?
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 3:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 06, 2008 1:28 pm
Postovi: 8
dve godine me muci anksioznost...
Pocelo je sa panicnim napadima, koji mi nisu bili jasni, pa kad su mi objasnili shvatila sam sta se desava...oni koji su prosli kroz to znaju kako to ide.
elem, situacija danas je ovakva: jave mi se ponekad panicni napadi ali nisu toliko strasni, pijam ksalol 2x0,5, pila sam do pre par meseci i rivotril, koji sam prestala u dogovoru sa psihijatrom.
Ono sto mene zanima su sledeca pitanja, jer nisam nacisto sa nekim pojavama, koje jesu karakteristicne za ovo stanje,ali mogu da upucuju i na nesto drugo...
ne bih da paranoisem, samo me jednostavno zanima.
Da li je moguce da kontraceptivne pilule toliko uticu na raspolozenje i da mi mozda uzrokuju pojacane panicne napade, da ne pricam o glllupavim poludepresivnim stanjima, koa su prosla posto sam prestala da ih pijem? da napomenem, da kad su mi se pojavili prvi put panicni napadi pila sam isto diane 35. Interesuje me da li je to nekako povezano??

druga stvar: stitna zlezda
pre dve godine kad sam testirala hormone, i pre nego sto su poceli panicni napadi, hormoni stitne zlezde su mi bili na granici normalnog, odnosno granicili su se sa granicom ka hipofunkciji zlezde, ako sam dobro zapamtila...mada ja nikad nisam imala nikakve simptome, tipa usporenog rada srca, gojaznosti i sl. bas naprotiv
Interesuje me da lli to mozda ima slicnosti sa panocnim napadima?

i trece: ovo je mozda malo paranoicno,ali ipak da pitam
koksaki?
znam da na nervnoj bazi je moguce imati povisenu temperaturu, ono najgoru 37,2, sto se meni desavalo i non stop sam merila, sad kako su mi se smirila ti panicni napadi ne merim stalno temperaturu pa i ne znam, ali desavalo se da ako mi se zaredja los period da mi se javi i temperatura, ostalih simptoma nema

ovo me sve interesuje, jer posle dve godine, mislila sam da ce proci anksiozna stanja, mada znam i da ne moraju, pa bih dfa otklonim sve ostale mogucnosti, koje imaju neke od simptoma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 5:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Od svega je najvaznije da se iskljuci koksaki, i to uopste nije paranoja. Nedovoljno paznje se obraca ovom virusu. Ipak, ukoliko se temperatura pojavljuje samo u stresu i nije kontinuirana, ukoliko nema zamaranja i malaksalosti, ukoliko nema tahikardije i u miru (ne samo u naporu ili radu, ukoliko je EKG, UZ srca i labortaorijske analize ok, onda se ne radi o koksakiju. Ukoliko nesto od ovoga nije u normali valja uraditi dalje pretrage.

Tiroidea hoce da da lupanja srca, depresivnost ili nesto sto moze da se prezentuje kao panicni napad, ali ne sa hormonima na granici ili u granicama normale.

Kontraceptivi mogu da izazovu kao svoj nezeljeni efekat osecaj depresivnosti, kao i glavobolje, ali u principu ne daju simptome panicnih napada.

Ukoliko su svi somatski nalazi uredni, onda treba adekvatno leciti anksioznost ili paniku - o cemu se vec radi. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 07, 2008 12:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 06, 2008 1:28 pm
Postovi: 8
hvala na odgovoru :)
tiroidu svakako treba proveriti, nevezano za anksioznost.
A koksaki zasad nemam :) sve je ostalo u redu sem povremene temperature.

Ako ste strucnjak za pitanja anksioznosti, svaka preporuka tipa dobrog psihoterapeuta, nekih novih metoda, dobro je dosla :)

hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 07, 2008 10:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Psihijatar, da ustanovi dijagnozu pa onda dalje....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 08, 2008 11:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 06, 2008 1:28 pm
Postovi: 8
psihijatar je dao dijagnozu.
anksioznost sa panicnim napadaima, jos pre dve godine...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: aksioznost i napdi panike
PostPoslato: Sub Maj 10, 2008 8:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 29, 2008 9:54 pm
Postovi: 22
Lokacija: canada
Ako je ovo tvoja dijagnoza tj ako su sva organska obolenja iskljucena pod hitno moras da krenes ovo da resavas. Ja sam sticajem nesrecnih okolnosti vec ekspert za datu boles jer se moj suprug rve sa istom vec 12 godina. Kako je, sto iz neznanja lekara, sto iz primitivnosti sredine, to totalno bio zapustio, bio se skoro pretvorio u biljku. Kako su napadi postajali sve cesci razvio je i agorafobiju i tu se ukopao.Sto pre i ozbiljnije krenes to ce rezultati biti bolji. Na zalost u Srbiji nema vise od 20-tak vrsnih psihijatra koji se bas aktivno bave sa ovim. Imas u Beogradu jednog kojeg toplo preporucujem Covek se preziva Diligenski i radio je u bolnici Dragise Misovic i privatno negde na Vozdovcu. bolest je izlaciva ali trazi dobrog doktora, nenormalno zalaganje pacijenta i kompletno razumevanje okoline. Lecenje pocinje zaista rivotrilom npr. + antidepresant i uporedo sa tim kognitivna terapija pod nadzorom doktora.Ja ne zivim u Srbiji tako da nisam sigurna mozes li ovog doktora da pron adjes ali veruj mi vrhunski je strucnjak za datu dijagnozu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 71 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: