Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Cista i neplodnost?
PostPoslato: Čet Avg 17, 2006 1:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 1:35 pm
Postovi: 1
Moj muz i ja vec godinu dana pokusavamo da napravimo bebu. Posle 6 meseci neuspeha smo se zabrinuli i potrazili pomoc lekara. Tada smo uradili osnovne pretrage-spermogram, cervikalni bris, test na ureoplazmu, hlamidiju. Svi rezultati su bili dobri, ali je prilikom ultr.zvucnog pregleda detektovana folikularna cista velicine 30x27 mm. Posto su ostali rezultati bili uredni, lekarka mi je prepisala Dabroston tablete, 3 meseca da bi doslo do ubrzanja nestanak ciste. Takodje mi je preoruceno merenje bazalne temp. radi utvrdjivanja da li do ovulacije dolazi ( u 3 pracena ciklusa doslo je do povisenja temp. oko 16. dana), a da za ostala ispitivanja sacekam da prodje rok od godinu dana. Posto je taj perio istekao, ponovo sam otisla na kontrolu. Utvrdjeno je da je cista i dalje tu i da je iste velicine. Za dve nedelje mi je zakazan HSG, a zatim ako rezultati budu dobri da krenem na agresivnije lecenje ciste pilulama za kontracepciju, sa idejom da su razlog mog neostajanja u drugom stanju poremeceni hormoni koje izaziva ova cista .
Ono sto mene muci je sledece: Da li bi ipak prvo trbala da radim ostale pretrage, kao sto je hormonski status da vidim da li ih stvarno ta cista remeti-moze li se to uopste utvrditi na ovaj nacin?
Ustvari najvise me brine da ne izgubim vreme fokusirajuci se na metode za nestanak ciste, a da ustvari ona uopste nije problem. Takodje se bojim uzimanja pilula za kontracepciju, jer sam ih koristila dve godine, a posle toga mi je bilo porebno jos isto toliko vremena da mi se opet normalizuje ciklus.
Sta mi Vi savetujete? Koje sledece korake da preduzmem?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 70 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: