Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Vrtoglavica, mucnina
PostPoslato: Sub Jan 04, 2014 8:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 04, 2014 8:33 am
Postovi: 1
Ovako, odmah da se ogradim nisam hipohondar (bar ja tako mislim), i nisam autosugestivna, i ako sam 2 razred medicinske skole ovde sam samo zbog saveta. Tokom ovog leta mi se desilo, vratila sam se kuci iz setnje sa drustvom, nisam pila alkohol, popila sam limunadu, i kad sam legla da spavam, cim sam zatvorila oci pocelo je da mi se vrti u glavi i da mi se slika (jel, ono sto vidim) okrece na razne nacine, i ne znam kako ali sam pala sa kreveta koji je 30cm visok i zavrsila 2m udaljena od njega. Udarila sam glavu, u to sam sigurna, jer cim sam ustala pocela sam da placem jer me glava jako bolela. Ne secam se gde sam udarila ali znam da nije potiljak. Otisla sam u hitnu pomoc i oni su mi rekli da sam jel, autosugestivna i da sam hipohondar. Narednih 4-5 dana mene je pratila vrtoglavica kada bih sela, a da legem mi nije padalo na pamet, cak sam i spavala sedecki, i to je nekako proslo. Juce ujutru se budim (nisam jos ni oci otvorila a osetila sam ) sa vrtoglavicom. Mama je odmah sve prozore otvorila i osvezila sobu, i do uvece je bilo sve ok. Posle izlazka, kada sam se vratila umorna i bukvano mogla sam da zaspem stojecki, lezem u krevet, i spavam samo 2-3 sata i budim se sa vrtoglavicom i mucninom. I cim sam ustala otisla sam u kuhinju da popijem vode, odmah 15minuta nakon te case vode ja sam ispovracala sve sto sam jela za veceru, i ono sto sam jela kad sam se vratila iz izlaska... Bila bih jako zahvalna, ako mi kazete svoje misljenje... :-? :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica, mucnina
PostPoslato: Sub Jan 04, 2014 6:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Nisam strucnjak, pogotovo ne u ovoj oblasti- ali padaju mi napamet par stvari:
1. Tvoji simptomi se poklapaju sa problemima vezanim za usi, ovo bih prvo istrazio
2.Pokusaj da stavis veci jastuk kad lezis, ako to pomaze treba proveriti kicmu

Postoji jos par mogucnosti, npr stres koji dovodi do ubrzanog disanja (hiperventilacije) koji moze dati slicne simptome, neke upale itd,
ali stavio bih novac na neku upalu u vezu usiju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica, mucnina
PostPoslato: Ned Jan 05, 2014 12:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
ili eventualno centar za ravnotezu--a kad ste vec pomenuli usi-da li je moguce da je to nesto povezano-usi i centar za ravnotezu-mislim da bi moglo da bude-proveri i jedno i drugo--posebno ako si imala ikakvu prehladu ili problem sa usima pa cak i jako davno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica, mucnina
PostPoslato: Pon Jan 06, 2014 5:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 06, 2014 4:59 pm
Postovi: 1
Cao drustvo moje ime je Marko imam 27god iz S Palanke sam. U poslednje vreme imam jake i blage vrtoglavice, SVAKI DAN po jednom ili dva puta. Nisam udario glavu u skorije vreme itd, mislim da su mi usi ok :) Moguce problem je spavanje i ishrana, imao sam problema da spavam preko dana neko vreme pa sam promenio na noc, mozda je taj poremecaj? Bojim se


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 78 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: