Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: kamen u desnom bubregu......molim za pomoc
PostPoslato: Pon Apr 06, 2009 2:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:23 pm
Postovi: 7
Na ultrazvuku mi je nadjen kamen velicine 1.5mm nemam nikakvih smetnji ni bolova ali mi je urolog predlozio da uradim dubinsko snimanje bubrega pa ako bude bilo potrebno da se radi razbijanje kamena.Ja iskreno i nisam za to jer za sada nemam ama bas nikavih smetnji,sta mi vi predlazete dali da radim sve to ili ne da ne diram nista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 06, 2009 8:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 29, 2009 9:18 am
Postovi: 12
Ako ti je urolog predlozio ne vidim zasto ga ne bi uradio? Ako ne osecas smetnje to ne znaci da ti zaista i ne smeta. Sa bubregom se nije saliti. Dubinsko snimanje ne boli, jedino je smaranje sto moras da odlezis 3 dana u bolnici da te "pripreme za snimanje". Bar sam ja morala da lezim jer nisam nasla ni jednu privatnu polikliniku koja to radi ambulantno. Ako ti nadjes, javi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 08, 2009 12:42 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
jednostavna "logika" i "algoritam" kod bubreznih kamenaca:

1) manji od 5mm - mogu da sidju u ureter i da naprave lom!
2) oko 5mm i malo veci - mogu da sidju u ureter i da se zaglave
3) do 10mm - ne silaze u ureter i ne daju vece tegobe
4) 10-20mm - zavisno od vrste (cistinski, uratni, struvitni...) mogu da se "smanje" lekovima i dijetom
5) preko 20mm - razbijaju se se ESWL metodom litotripsije ili se vade operativno.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 08, 2009 6:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
2) oko 5mm i malo veci - mogu da sidju u ureter i da se zaglave

Pozdrav doktore Ivice,lepo vas je videti ovde :lol: :lol: :lol:
Vidis SGS sta je doktor napisao to se meni desilo prije puno godina.Spasili su me na VMA u Beogradu.
Bubreg mi je stajao--otkazivao :cry: :cry: :cry: videla sam uzasne muke sa svojih 15 godina(sada sam 40).
Nemas smetnji sve do jednom........pazi da tada ne bude kasno......
Budi sretna pa te ne boli jer su to uzasni bolovi,teske muke....ti imas mogucnosti da to resis na vreme.
Kupi Rowatinex u apoteci to mi je razbilo 2-i kamen.
Uostalom ima razbijanje koje je veoma efektivno.
Sretno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 08, 2009 6:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 29, 2009 9:18 am
Postovi: 12
Meni su u apoteci ya Rowatinex rekli da se daje samo po savetu urologa. Inace, cula sam za njega da je stvarno efikasan. Zanima me jos necije misljenje u vezi toga. Da li ga piti samoinicijativno ili se obavezno konsultovati sa specijalistom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 08, 2009 6:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 29, 2009 9:18 am
Postovi: 12
A dr Ivicu bih pitala sta podrazumeva pod tim "da napravi lom". Moj kamencic je 5,5 mm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 08, 2009 8:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Gona,meni nije urolog prepisao nego mi je pokojni otac narucio iz Nemacke jer ga tada nije bilo kod nas.
On mi je razbio/usitnio jedan kamen tako da sam ga izmokrila.Jedan komadic smo odneli urologu da vidi.
Ja sam popila dve kutije u svakoj je bilo 200 malih kuglica.To su neke uljane kuglice ne znam jesu li riblje zaboravila sam bilo je jako davno.Gledacu kada saznam ko ide u nasu zemlju iz Kanade da mi kupi i donese jer ja mislim da imam opet kamen.
On ti nista ne moze naskoditi nego pomoci.
Ima ga u Americi ali ne i u Kanadi.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 08, 2009 9:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:23 pm
Postovi: 7
ontario hvala na savetu znam da si upravu,a taj lek sam pila po preporuci doktora pa cemo videti sta ce biti ,trenutno pijem neke cajeve ako mogu da ga razbijemmada je on 1.5mm.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 09, 2009 12:44 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Nema na cemu SGS.......neka ti je sa srecom i da se sto prije toga resis!
Pij puno vode bar 2 litre na dan,ili nekog caja.Ja sam pila uvin.....nisam ga bas volela ali nisam imala izbora.Na VMA su mi rekli caj od persuna ali ga ja nisam nikada pila.Rowatinex mi je pomogao!
Tvoj je kamen mali trebao bi da se lako usitni sa tim lekom pa da ga izmokris.
Pozdrav
p.s.
i meni je bio dva puta u desnom....videli su prosle godine opet mali morala bih ponoviti ultrazvuk.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 09, 2009 11:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:23 pm
Postovi: 7
Hvala, i ja bih volela da ga se sto pre resim,namoju zalost vodu ustvari uoste tecnost vrlo malo unosim ali sad evo pijem razne cajeve uvin persun neke mesavineza razbijanjekamena pacemo videti sta ce biti.Iskreno sve bih probala samo da ne idem nasva ta ispitivanja i na razbijanje jer su mi bolnice vise preko glave.Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 09, 2009 4:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 29, 2009 9:18 am
Postovi: 12
Ontario, hvala na odgovoru. Scg, zadaj sebi zadatak u smislu 2 lit tecnosti. Najbolje je da uz sebe uvek (kada je to moguce) imas flasicu i da pijuckas po malo. Ja na pisacem stolu u kancelariji uvek imam casu od 1/2 lit. Cim popijem, ponovo je napunim. Na taj nacin popijem pre podne 3 case. Kod kuce sam malo lenja za to, pa zaboravim. Ali, zato mi svako jutro pocne sa 2 case vode iako nisam zedna. I, kad sve saberes, to je to.
Pozzz...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 09, 2009 4:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 29, 2009 9:18 am
Postovi: 12
Ontario, hvala na odgovoru. Scg, zadaj sebi zadatak u smislu 2 lit tecnosti. Najbolje je da uz sebe uvek (kada je to moguce) imas flasicu i da pijuckas po malo. Ja na pisacem stolu u kancelariji uvek imam casu od 1/2 lit. Cim popijem, ponovo je napunim. Na taj nacin popijem pre podne 3 case. Kod kuce sam malo lenja za to, pa zaboravim. Ali, zato mi svako jutro pocne sa 2 case vode iako nisam zedna. I, kad sve saberes, to je to.
Pozzz...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 10, 2009 5:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Drugarice nemoj te se zahvaljivati drago mi je pa mogu da vam napisem nesto o tome jer sam nazalost imala iskustvo sa bubreznim napadima,kamenjima,krvarenjima i uzasnim bolovima.
Tekucina je jako dobra i evo ja isto kao i SGS ne pijem tekucinu a nisam ni prije pila.Znam dobro sta mi je doktor tada rekao i znam dobro da ko jednom dobije kamen u bubregu imace ga opet kad tada u zivotu i opet ne radim sto su mi savetovali.Moja je snaja isla na razbijanje ovde u Kanadi....i sve su joj razbili tako da ih je izmokrila kada je dosla kuci.Ona ih je imala pun bubreg sreca pa joj nije otkazao......Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 13, 2009 6:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 12, 2009 4:27 pm
Postovi: 5
Lokacija: aleksinac
Pozdrav i od mene sto se tice kamenja mogu reci da je moje telo ko separacija ....salu na stranu ja najmanje u 8 meseci izbacim po jedan kamencic nekad veci nekad manji, na snimcima imam lezista u ova bubrega u jednom 8 u drugom 12 lezista tako da je to potpuno normalno sa tim se srodis i pokusavas da nemislis dok te nezaboli a onda nema mnogo terapija koje deluju, pogotovo sto se radi o "kristalnim kamenima"
jako bolno za izbacivanje, moj nacin borbe protiv kamenja je sto vise tecnosti, piva ili bostana da se sto vise vrsi prepiranje i izbacivanje taloga, manja verovatnoca stvaranja veceg kamena , druga terapija je Rovatinex granule najmanje 15 dana tri puta denvno u periodu bolova uz neko sredstvo za umanjenje istih, i cajevi protiv upala...a posebno moram da vam dam adresu jedne zene cije cajeve koristim vec 10 godina koji razbijaju i umanjuju kamen za lakse izbacivanje , nije reklama vec pomaze ...meni je pomoglo...mozete se obratitit sledecoj osobi gospodja MITIC GORDANA Proleterska 22 Leskovac 16000 , br.mob.063/874-44-79 ili fixni 016/51-414 ona tim cajevima kazem umanjuje kamene ali nepostoji trajni lek za "ovu bolest" :) sretno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], larsfloris, Majestic-12 [Bot] i 63 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: