Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sta mi je sa ZUBOM? sta se desava?
PostPoslato: Čet Maj 09, 2013 11:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 09, 2013 10:56 pm
Postovi: 1
E ovako... pre nekoliko meseci imao sam utakmicu... Kosarka u pitanju....
Jedan decko me je slucajno udario u glavu,tacnije u zub... u pitanju je kec... sad nzm ...u glavnom sa leve strane 1 :D E udario me je... i taj zub mi se iskrivio tj bukvalno se sudario sa drugim 1-om.... i mnogo me je boleo.. na dodir i nisam mogao lepo da jedem. Nakon nekog vremena krenuo je malo da mi dobija tamniju boju... msm vidi se razlika od drugih :cry: Da li neko zna u cemu je stvar? Sta treba da radim da bih to izlecio? Sta da radim uopste? Hvala unapred. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta mi je sa ZUBOM? sta se desava?
PostPoslato: Čet Maj 09, 2013 11:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 01, 2008 8:28 pm
Postovi: 150
Na tvom mestu ja bih snimio taj zub ili otisao pravo kod zubara ako ima aparat za snimanje zuba.

Udarac može da prekine dotok krvi i dovede do izumiranja zubne srži (pulpa, zubni nerv). Obično je nagnječen zub osetljiv, ponekad i blago rasklaćen nekoliko dana, ali se to brzo smiruje. Posle nekoliko meseci može da se primeti kako zub tamni, što je znak da je nastupila nekroza (gangrena zuba). I bez tamnjenja, zub može da postane osetljiv zbog zapaljenskog procesa na vrhu korena (granulom).

Najteža komplikacija se javlja kada okolno tkivo ne prepoznaje zub kao svoj i počinje da ga nagriza, što može da dovede do gubitka korena, a time i zuba. Zbog toga je važno da se posle svakog jakog udara povremeno kontroliše stanje zuba i da se posle mesec-dva uradi rendgenski snimak. Na taj način će se na vreme otkriti razvoj komplikacija, a vađenjem zubne pulpe i daljim lečenjem kanala korena, zub se može spasiti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 84 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: