Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Temperatura - nervoza
PostPoslato: Ned Jun 18, 2006 5:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 18, 2006 1:00 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima,
Vec duze od 5 meseci imam blago povisenu temperaturu (od 37 do 37,4). Osim temperature osecam i sve simptome koji je prate kao do sada sto sam osecao (iscrpljenost - ali ne posle fizicke aktivnosti vec generalno...). Lecio sam se na svoju ruku Bufenom (400 mg) i Ferveksom - simptomi prolaze pa se posle dejstva leka vrate.
Obisao sam lekara opste prakse koji me je porom uputio kod infektologa. U 2 navrata sam odradio detaljne analize krvi (rf, asma, ana, hiv, ...) i sve je bilo OK - RF blago povisen (57,2). Na Institutu za tropske bolosti me, pored analize krvi, uputise da uradim eho abdomena i stitne zlezde, snimak pluca i orthopan vilice. I naravno, sve osim pomenutog RF je bilo BO. Koksaki je u startu odbacen jer nemam tahikardije i mogu "konju rep da iscupam"...
Posle ove seanse, upucen sam kod reumatologa (pregled zakazan tek za pocetak jula), a moj lekar opste prakse se, u medjuvremenu setio: da popijem koji BROMAZEPAM - mozda je na nervnoj bazi (stres na poslu, lose finansije...). I GLE CUDA: pola sata posle konzumiranje 1,5 mg temperatura pade sa 37,2 na 36,6.
Tako mi isti lekar preporuci terapiju 2x dnevno po 1,5 mg Bromazepama. Sada mi se situacija sredila (nema ni temperature a ni one iscrpljenosti...).

E sada, plasim se da nisam "odlepio" i da je ovo samo pocetak nekog tezeg psihickog oboljenja, i da se ne navucem na ovaj antidepresiv. Probao sam sa Persenom, ali on je preslab. Ne znam kome da se obratim (Klinika u Palmoticevoj, neki neuropsihijatar, psihijatar...)

Ima li ko slicna iskustva?

Unapred zahvalan

_________________
Neminovnost zivota je uteha


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 08, 2006 10:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 08, 2006 10:28 pm
Postovi: 4
Ja imam problem sa temperaturom koja je povisena bez ikakvog razloga isto tako od 36.8-37.4 i cak i kad nije preko 37 meni je hladno i imam osecaj kao da imam groznicu.Nisam do sad razmisljao da bi to moglo biti na psihickoj bazi.
Zaista ako neko ima slicno iskustvo neka se javi ili neka nam neko strucan kaze da li je to moguce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 09, 2006 1:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jul 30, 2006 2:40 pm
Postovi: 138
Pa sta je sa stitnom?Jesu li radjene analize za nju?Meni sve to lici kao da je stitna zlezda u pitanju!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 09, 2006 3:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Sep 23, 2005 3:09 pm
Postovi: 69
ovo verovatno nema veze sa tobom ali i ja sam imala misteriozne temperature (37.5-37.8) jedno godinu dana. i posle raznih testova nasli su mi da imam hepatitis c


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 09, 2006 7:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
I ja se slazem sa Melani, ali vec sam dosadna sama sebi koliko sam puta napisala isto!!!!! :(


Ne bi bilo lose uraditi i te testove, jer je to zaista jedan od retkih simptoma koji mogu ukazati na hep, a cesto se te stvari ne povezuju!! :cry:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 62 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: