Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: autoimuni hepatitis
PostPoslato: Pon Nov 17, 2008 3:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 16, 2008 8:09 pm
Postovi: 15
jel ima jos neko ko to ima?ja ne poznajem NIKOGA a imam ga 8godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 17, 2008 8:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
Pa sigurno da ima, a posto je to redja pojava tj. bolest verovatno je teze da upoznas ljude u istom sosu ;)

Internet je dobar pocetak za potragu za takvim osobama..

Mozes li nesto da napises okvirno, kako ti je dijagnoza postavljena,kakve si simptome imala? Verovatno su te prvo testirali na virusne hepatitise? Koja je procedura dalje, kako lekar posumnja na autoimuni?

Koju terapiju koristis?

Pozdrav! ;)

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: autoimunhepatitis
PostPoslato: Uto Nov 18, 2008 8:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 16, 2008 8:09 pm
Postovi: 15
skroz slucajno su otkrili,imala sam neku prehladu ili gripu nemam pojma vise,i vadili mi krv i kaze doktorica da mi nalazi od jetre nisu ok i pita jesam ikad imala kakvih problema s jetrom,ja kazem da nisam, jos niti konzumiram alkohol ni cigare,cak ni kavu ne pijem,godinama se bavila sportom...i onda sam dobila uputnicu za specijalistu i tamo su me na sve zivo testirali po nekoliko puta,i na kraju rekli da je autoimunhepatitis.tonu ljekova sam progutala do sad,radili su mi i punkcuje jetre i laparoskopiju,i sad mi se neda nista vise od toga.nisam bila na pregledu od januara niti uzimam kakve ljekove i dobro se osjecam nemam nikakvih simptoma kao da i nisam bolesna.a otkako imam taj AIH jedini simptomi sto sam imala je bol desno ispod rebara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 18, 2008 9:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 16, 2008 8:09 pm
Postovi: 15
ma kojih 300,to bi jos bilo super,meni su transaminase znale skocit na 2000!a sta je "stereoidi"?prije 8god su mi ustanovili AIH dijagnozu a doktor kaze da sam ja to sigurno imala 10god i prije nego sta je postavljena dijagnoza a da uopce nisam ni znala,jer to sto je meni jetra iznutra malo ostecena je proces koji traje par godina.imas ti skroz pravo to sto kazes da bi morala opet otic na pregled i pocet uzimat neku terapiju,znam i ja ali me strah i tih ljekova kad cujem sta mi sve od njih moze bit i kakve sve bolesti od njih mogu dobit...ah neznam,ima dana kad uopce ne razisljam o tome svemu ili bolje receno pokusavam ne razmisljat,a nekad me tako strah sta ako se jos vise pogorsa pa umrem...ne bojim se ja smrti nego imam dvoje djece,kako bi oni bez mene...covjek treba bit tako sretan kad je zdrav i svaki dan zahvaljivat bogu za svaki novi dan.a ja sam dobro,ne boli me niti sam ikad imala zuticu ili tako nesto.losije sam se osjecala dok sam uzimala ljekove.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 81 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: