Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: sta mi se dogadja?
PostPoslato: Uto Dec 11, 2007 1:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 8:35 am
Postovi: 13
Godinama sam imala nizak krvni pritisak 90/60. Pre dve godine imala sam skokove i padove pritiska za koje nisam uspela da utvrdim odakle dolaze, iako sam uradila sve moguce analize i svi rezultati su bili OK. U medjuvremenu sam krenula da pijem Seroxat 2x1/2 i bilo je sve u redu. Nakon sedam meseci terapije Seroxatom, po preporuci lekara sam prekinula terapiju (negde u aprilu). U julu su mi se opet vratili neki simptomi tipa vrtoglavice, slabost, ukocenost misica, pa sam septembra opet krenula sa Seroxatom, ali sada samo 1/2 tablete ujutru i bromazepam po potrebi.
Medjutim, sada mi se javljaju ozbiljni skokovi pritiska (sinoc 170/95), ali je za to vreme srce savrseno mirno - puls 64. Nakon uzimanja Zorkaptila 12,5 i Bromazepama 3mg, pritisak se za 15 minuta spustio na 100/60. Doktor kaze da je verovatno na nervnoj bazi i da bi pritisak pao i bez Zorkapitla, samo uz Bromazepam. Ne daje mi nikakvu terapiju, s obzirom da je moj redovni pritisak 100/60-110/70. Da, da ne zaboravim imam 38 godina i probleme sa spondilozom. Trenutno idem na terapiju fizikalne medicine za vratni deo.
Molim nekog doktora da mi odgovori zasto se sve ovo desava i da li je normalno da puls bude miran pri ovako visokom pritisku? Da li sve ovo moze biti zbog hormona?
Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 11, 2007 3:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 3:40 pm
Postovi: 2
Postovana, ja nisam strucna, ali poznajem nekoliko ljudi koji imaju slicne probleme kao i vi. Kazu da su izraziti skokovi krvnog pritiska cesto vezani za poremecaj hormona nadbubrega. Rekli ste da ste radili neke analize, ali ne i koje. Tako da ako nista vezano za nadbubreg niste radili, mozda biste mogli da se konsultujete sa svojim lekarom oko toga.
Napominjem da to sto poznajem osobe sa slicnim problemom i odredjenom dijagnozom apsolutno ne mora da znaci da je slucaj i sa vama.
Nadam se da cete resiti to sto pre.
Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 25, 2007 9:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Simptomi koje navodite su u vezi sa cervikalnim sindromom /vasa vratna kicma/.
Sto se iznenadnih skokova pritiska tice, moze biti u vezi sa istim a i na meteoropatskoj bazi ali u tom slucaju ne bi se tako brzo vracao na normalne vrednosti.
Ta frekvenca nikako ne ide uz tako nagao skok TA! Utoliko pre,
da li ste sigurni da ste dobro izmerili pritisak?
Potrudite se da vam u sledecoj takvoj situaciji neko strucan izmeri pritisak, potom ako je stvarno povisen, uzmite vas Bromazepam, sacekajte 15-ak min. pa proverite pritisak. Nije iskljuceno da se radi o psihickoj komponenti?
Ukoliko se hipertenzija i nakon toga odrzava, javite se lekaru radi detaljnog ispitivanja.
Malo je verovatno da se kod ovakvog desavanja radi o nadbubregu ali ni tu mogucnost ne treba olako shvatiti, to bar nije tesko iskljuciti /kateholamini u urinu, VMA, 17OH, 17KS i ultazvuk bubrega sa nadbubrezima/ ali o tom - potom.
Pozdrav!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], larsfloris, Majestic-12 [Bot] i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: