Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: kasalj i limfne zlezde molim pomoc
PostPoslato: Ned Nov 14, 2010 5:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 17, 2010 12:34 pm
Postovi: 29
pozdrav svima!
u drugom sam stanju,7.mesec.pre nego sto sam zatrudnela konstatovano mi je da bolujem od hipertireoze,i to bas izrazene! od pre mesec dana sam na terapiji PTU. ono sto sam primetila otkako pijem lek je sledece,mada,mozda i nije od leka,ali ja sam sve to uglavnom primetila drugi dan od zapocinjanja terapije!
napipala sam malu kvrzicu ispod pazuha,ne na sredini nego malo iznad sredine pazuha i iznad kljucne kosti.velicine su zrna graska. pocinjem da napipavam vrat,kad i na vratu ista stvar i sa jedne i druge strane,cak su mi i pljuvacne zlezde otecene,dousna zlezda sa desne strane pogotovo,kao zrno graska. EHO mekih tkiva vrata pre nedelju dana bio je sledeci :stitna zlezda u celini uvecana,delom nehomogena,u esnom lobusu hipoehogeni nodus u formiranju velicine 4mm. sada se ne vide uvecane parastitaste zlezde na ocekivanim mestima.Submandibularne pl.zlezde i parotidne simetricne.submandibularno,obostrano i u levoj polovini vrata nekoliko lgl sa hiperehogenim hilusom velicina do 9.4 mm. u levoj pazusnoj jami vide se masno izmenjene limfne zlezde velicine do 12 mm. EHO abdomena : jetra homogena neuvecana bez fok. promena. zucna kesa bez patoloskog sadrzaja.zucni putevi nisu dilatirani.slezina homogena,neuvecana bez fokalnih promena ,u hilusu akcesoarna slezina velicine 17mm.bubrezi ocuvanog parenhima bez staze i bez ubedljive formirane kalkuloze.u vidljivim delovima retroperitoneuma se ne vide uvecane lgl.

KRVNA SLIKA od pocetka trudnoce : LE variraju.od 10,12.13 zadnji pre nedelju dana 14. normalno je do 10. leukocitna formula : limfociti snizeni 12 normalno je od 20,granulociti 86% normalno je do 70%.sedimentacija bila normalna do pre mesec dana sada je 26.alkalna fostfataza mi je i pre trudnoce bila blago povisenaoko 110 - 125 a normalna je do 98. sada je alkalna iz privatne laboratorije gde su i parametri drugaciji normalna.118 a kod njih je gornja granica 128.
kasljem unazad mesec dana bez prestanka,mogu reci da je kasalj suv.ujutru mi je najintenzivnije i predvece,suv je uglavnom i ponekad otezano disem.imam i neki cudan svrab po citavom telu ali najvise po potkolenicama.taj svrab sam imala i pre trudnoce koji je konstantno trajao otprilike 4 meseca. radjeni su mi pre dve nedelje svi moguci virusi i sve je negativno osim sto citomegalovirus pokazuje pozitivno prethodno stanje > 500 znaci da sam ga nekad prelezala.sta je taj virus ja pojma nemam,ali pretpostavljam da bi se limfne zlezde povukle sa prestankom infekcije. sto se kaslja tice,pijem sirup na bazi belog sleza i kamilice,caj na bazi belog sleza,bokvice,nista mi ne pomaze,krljam kao magarac.temperaturu i bolove u grlu nemam,jedino sam u par navrata od kako sam trudna imala povisenu temperaturu do 37.2 ali samo 3 do 4 puta za sedam meseci. nocu se ne preznojavam osim ako ne popijem vruc caj neposredno pred spavanje i ako ne obucem deblju pidzamu. najvise me brinu zlezde ispod levog pazuha,imam ih dve koje se ne opipavaju kad klasicno drzim ruku u polozaju na bokovima,jedino kad podignem ruku onda ih napipavam. do pre 3 dana me nije bolelo,ali u zadnja 3 dana,pogotovo dok spavam,ja ne mogu tom rukom da micem,boli me na pokrete skroz od ramena pa do lakta. kod hematologa idem na svakih 10 dana da prati stanje mojih zlezda.on ih napipava ispod pazuha,ali mi tvrdi da su to reaktivne zlezde na nesto.mislila sam da nije od propiltuoracila koji pijem za stitnu zlezdu ali endokrinolog mi tvrdi da to nije od leka i da slobodno nastavim terapiju.na uputstvu za lek pise od nezeljenih efekata da su se neki pacijenti zalili na alergijski kasalj sa oticanjem limfnih zlezda,a meni ona tvrdi da to nije od toga!!!! ko je tu lud ja pojma nemam,ali znam da ja pocinjem da ludim,moja doktorka ginekolog mi je prepisala bensedin da pijem jer sam pod velikim stresom i strahom od ovog sto mi se dogadja! pomisljam na najgore,ne znam da li lekari grese ili nece da me dodatno opterecuju dok se ne porodim pa mi hematolog kaze da ne veruje da se radi o limfom i da on ne izlazi na mestima kojima je meni izaslo.zanima me kolike su limfne zlezde kod limfoma?da li su znatno vece od ovih mojih i gde najcesce izlaze? da li bi mi jos nesto od krvne slike bilo poremeceno ili je ovakav nalaz leukocita i leukocitne formule normalan u trudnoci? zabrinuta sam,ne mogu da se opustim i ne znam sta da radim,cak sam pomisljala da idem na svoju ruku na punkciju jedne od zlezda kad vec ne mogu da uradim CT ili rentgen pluca u trudnoci.sarkoidoza mi isto pada na pamet.mozda moj organizam deluje burno na trudnocu,otkud znam,ali za sada nikakvih problema nemam osim tih limfnih zlezda koje me toliko nerviraju da mi dodje da izludim!!!!! izvinjavam se na iscrpnom izvestaju,ali ako moze neki doktor i neko ko ima slicnih iskustva da mi odgovori i da svoje misljenje.da li pod dejstvom formiranja mlecnih zlezda mogu da se povecaju limfne zlezde pod pazuhom? puno vam hvala unapred na odgovoru! pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kasalj i limfne zlezde molim pomoc
PostPoslato: Ned Nov 14, 2010 8:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 17, 2010 12:34 pm
Postovi: 29
heeeeeeeeeeelp :)))))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kasalj i limfne zlezde molim pomoc
PostPoslato: Pon Nov 15, 2010 2:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 17, 2010 12:34 pm
Postovi: 29
molim za bilo kakav odgovor i misljenje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kasalj i limfne zlezde molim pomoc
PostPoslato: Uto Nov 16, 2010 11:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 16, 2007 3:02 pm
Postovi: 133
malasarita je napisao:
molim za bilo kakav odgovor i misljenje!

ma smiri se ,sta si se uspanicila,da imas limfom zlezde bi ti bile ogromne a ne tek primetne na pipanje,kod limfoma se zlezde vide iz aviona i nisu bolne!
ne stvarno ,kada te vec prati hematolog ne treba da se plasis,a posto si u 7. mesecu(blizu kraju trudnoce)cim se porodis snimi i pluca ili uradi i CT.
zelim ti sve najbolje! :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kasalj i limfne zlezde molim pomoc
PostPoslato: Sub Okt 01, 2011 10:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 01, 2011 10:38 pm
Postovi: 1
sta bi sa tvojom zlezdom


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 85 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: