Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: imunitet
PostPoslato: Pon Okt 26, 2009 3:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Imam jedan veliki problem;
kad pocnem uzimati nesto za imunitet (polen,propolis) i slicno nekad mi se pojavi urtikarija ili neki alergijski znaci na kozi-npr. otok usne i crvene mrlje na licu ili svrab po rukama i laktovima.
Uzimao sam ranije i aloju i ehinaceu al nisam siguran kako sam reagovao (mislim da sam popio sve sto sam uzeo tako da nisam siguran al mislim da nije bilo reakcije-davno je bilo)
Bas sam pre nekoliko dana poceo uzimati polen zbog prostatitisa i imuniteta i posle 3 dana pocela da me svrbi koza na laktovima a posle toga jednu noc mi natekla usna gornja i svrbile me jako ruke -spoljasnji deo sake i prstiju.
Pre 2 godine sam zavrsio u bolnici kad sam poceo uzimati propolis zbog otoka gornje usne i urtikarije-plikova po ledjima i sve se smirilo za par sati -dobio sam neku inekciju cini mi se -pustili me popodne kuci (dobio PRESING i jos neki sirup) i uzimao par dana i sve proslo.
Savetovali su me da uradim kompletno ispitivanje sto ja nisam bas uradio al sam osnovne stvari uradio.
Doktor opste prakse mi je rekao da se to desava da imuni sistem tako reaguje ponekad.
Ima li neko slicno iskustvo ili savet?
HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: imunitet
PostPoslato: Uto Okt 27, 2009 2:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Tako raguju osobe koje su alergicne na polen (jer nesto polena ima i u propolisu, kao i u svim proizvodima od meda!).

Za osobama koje imaju alergiji na polen, propolis je zabranjen, a o samom polenu da i ne pisem!

Okrenite se nekim drugim sredstvima za jacanje imunog sistema (a i to oprezno i postepeno) i uvek proveravajte da li neki preparat u sebi sadrzi i polen da biste izbegli njegovo uzimanje!

poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: imunitet
PostPoslato: Uto Okt 27, 2009 2:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
hvala,
ja sam mislio takodje da je u tome problem mada me zbunjuje to sto sam isao na test za alergiju jos pre 20 godina i svih 6-7 onih tackica na ruci je bilo crveno tj na sve sam bio osetljiv u nekoj meri al ne drastican procenat--nakon toga sam isao na lecenje-terapiju jos u to vreme je to bilo neko SMIRGLANJE (na ruci zagebu malo kozu i namazu nekom tamnom tecnoscu)davno je bilo pa se ne secam detalja al sam dugo tj uvek imao nekih zdravstvenih problema koji su ukazivali na alergiju ili se bas tako manifestovali.Posle toga sam uzimao bronal a kasnije presing -povremeno.
Sada imam probleme sa ocima MISLIM DA JE DIJAGNOZA IRIDOCIKLIT ili tako nekako -kaze lekar da je to zapravo alergija al na neko oboljenje u organizmu-sada stavljam kapi maxidex vec 2 meseca posle crvenila i bolova u oku (sada osecam samo suvocu u ocima i stavljam uporedo i vestacke suze).
Ocni lekar me uputio kod imunologa,on kod gastologa ,on kod fizijatra i tako redom a stanje problem nije resen, i idemo dalje,pokusavam i manje na komp. mada od pocetka lekar tvrdi da nema veze jer nisam duze na komp. od 3 sata dnevno.eee da zaboravio sam da su mi pronasli helikobakteriju i da sam pre 10 dana zavrsio terapiju-bolje mi je sto se stomaka tice,a da li je bakterija unistena tek za 3 meseca moze na test-tako kazu.Inace imam dugo prostatitis i probleme sa isijasom i bolove u vratu. Danas idem kod ocnog na kontrolu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: imunitet
PostPoslato: Sre Okt 03, 2012 5:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 03, 2012 5:33 pm
Postovi: 1
Brale, tebi se najvise isplati da se obesis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: imunitet
PostPoslato: Sre Okt 03, 2012 9:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
bas ti hvalaaaaaaaaa
no ja sam i dalje ziv--ne bas zdrav al vec duze vreme nemam tih problema--zahvaljujuci drugacijim savetima od tvoga--
A NI DUHOVITO BAS NIJE DA ZNAS


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: imunitet
PostPoslato: Čet Okt 04, 2012 2:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 09, 2012 4:08 pm
Postovi: 266
Imam neka saznanja oko preparata Aloje,jer sam ih ja htela nabavljati kada su se pojavili mojim sinovima.Oni su isto alergicni,cak sam isla i na "prezentacije Alojinih proizvoda".Kada sam upitala pulmologa kod kojeg idu moji sinovi o Aloji,vrlo energicno mi je odgovorio" To je bacanje para- klonite se Aloje.!!"Na prezentaciji Alojinih proizvoda je "naglasak stavljen kako Alojini proizvodi imaju pozitivan efekat" na Astmaticare,i osobe sa Alergijama.Odustala sam od Aloje.
Ti SE RASPITAJ za Aloju,I SAM ODLUCI..
Kada si radio test KOZNE alergije,sto kazes "imao si crvene tackice po ruci" kao znak da postoji alergija.Te tackice su ti merili . Na izvestaju ti pise koliko milimetar je velika svaka tacka i na cega si alergican..Sto je "tackica" na kozi veceg obima,to je veci procenat alergije.Polen na koji si lergican JOS imas na drvecu,i biljkama oko tebe..Manifestacija polen-alergije su "suzne oci",oteceni kapci,crvenilo oka,oko svrbi,i crvena je beonjaca,oko boli na dodir.Tebi kako kazes alergija vecinom "izlazi" na KOZU.Kod astmaticara alergija "ide" na bronhije, i na kozu. Danka ti je sasvim TACNO KAZALA! Pazi se preparata gde ime polena!!
Alergije znaju biti jako Opasne!Mogu da izazovu i NAPADE GUSENJA!!(Oticu odredjeni delovi tela..) CUVAJ SE!!
Osobe koje imaju alergijske reakcije na kozi, a nisu radile KOZNE PROBE na ALERGIJU trebalio bi to da urade.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: imunitet
PostPoslato: Čet Okt 04, 2012 2:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 09, 2012 4:08 pm
Postovi: 266
Imao si 6-7 tackica na ruci prilikom Kozni proba NA CEGA SI SVE ALRGICAN? TO NIJE NIPOSTO "ZANEMARLJIVO"..To bi morao da znas i da ZAPAMTIS!!
Imas alergije na:
- grinje,kucnu prasinu,polen trave,korova i drveca-Cvetaju biljke!!-,histamine,vestacke boje,(moj mladji sin je alergican jos i na fekalije bubasvabe!!),duvan itd.
Svaka ova alergija ma kako "bila sitna tackica" kako ti kazes,Moze napraviti OGROMNU-ili HAOS- negativnu reakciju na kozi,svrabez,pecknaje,oticanje odredjenih delova tela:ruke,noge,sake,oci,cak i neki delovi trupa,jezik,usne itd-
Moras biti oprezan,alergije su jako neprijatne, ne predvidive,cak mogu i zdravlje da ugrozavaju,pa se "zavrsi u bolnici",ili se dobijaju jake injekcije-kokteli-pogotovo pri padu imuniteta.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 60 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: