Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: ljubomora ili ?!???
PostPoslato: Čet Avg 31, 2006 2:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 07, 2006 4:17 pm
Postovi: 33
Lokacija: Beograd
ne znam na kom podsajtu da postavim ovo pitanje pa rekoh da probam ovde! elem prica ide ovako: imam momka u koga sam mnogo mnogo zaljubljena! i ranije sam imala momke i veze ali nikad ljubomorna, konkretan primer da su mi smetale njihove bivse devojke! od sadasnjeg momka sve mi smeta sto ima veze sa njegovom bivsom ( imali su vezu od 10 godina) ! pre neki dan sam videla sliku njega i nje kako se ljube i nacisto sam se pogubila. znam da to nema veze samnom, tada se nismo ni znali ali ta reakcija je jaca od mene! pa se osecam prazno, ne mogu ni da placem ni da se smejem samo bih da cutim , a osecaj praznine svuda oko i u meni! to je jedina stvar oko koje mi vodimo diskusije, jedino sto mi " zasmeta"!ima i jedan sajt, izmedju ostalog na slikama ima nje, pa sam ja sedela i gledala te slike, bolelo me, a sta sam htela da vidim ne znam! hvala Bogu vise ne idem i ne gledam te slike( da li sto ih sve vec znam napamet) ili sta? ja bih samo ako neko ima da mi kaze, pomogne kako da prevazidjem taj momenat, koji se posle oduzi pa traje danima, kada ja vidim, naidjem na nesto sto ce me podsetiti na njega i nju?? sto mi to sad toliko smeta??? nisam posesivna osoba, bolesno ljubomorna ili tome slicno. posle naseg razgovora sve bude ok, ali kad ostanem sama vrati mi se taj osecaj! molim vas ako neko ima neku rec da ja mogu sama da je sprovedem bicu vam zahvalna!

_________________
Budite kulturni prema svom telu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zar niko?
PostPoslato: Ned Nov 12, 2006 1:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 07, 2006 4:17 pm
Postovi: 33
Lokacija: Beograd
kako od svih ljudi, strucnih, koji se bave ovim forumom ne nalaze vremena da odgovore na sva ova pitanja? Bas mi je krivo zbog toga :(
Razumem da svako ima svoju brigu i da pitanja ima na pretek, ali zar svrha nije da se nadje poneki odgovor na njih?! Uz duzno postovanje i razumevanje!
pozz!

_________________
Budite kulturni prema svom telu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 12, 2006 8:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
Ja nisam strucnjak, ali mozda da kazem neku rec - ceo zivot gledam ljude, a imam i dosta godina.....
Kad god sam videla da se osoba "ukachi" za neki zaista marginalni, ili cak fiktivni problem, obicno je to samo refleksija nekog veceg problema ili straha.

Dakle, prosto receno - ili se vas momak ponasa na neki nacin koji vam ipak daje osnova za nesigurnost, ili vasa nesigurnost dolazi iz drugog izvora, koji ne mozete ni da sagledate, ni da imenujete, kojeg niste svesni.

Ceo staz vidjam dosta ljudi koji dolaze sa zaista beznacajnim ili nepostojecim tegobama, koje ih obuzimaju do te mere da im magle realan osecaj, truju zivot, i cine cudo jedno.... Ponekad se lako vidi sta je "iza".
Jedan moj rodjak je jednom dosao sa svom silom tegoba koje se ne mogu uhvatiti ni za glavu ni za rep; 10 dana ga je gledao ceo spisak iskusnih specijalista, da se nismo (objektivno) mogli ni za sta uhvatiti, da bi se na kraju ispostavilo sledece: ozenjen, imao je jedno zdravo dete, iz sledece trudnoce su dobili dete sa Down sindromom, a u tom periodu zena mu je bila treci put u drugom stanju - neizvesnost do gotovih analiza nije mogao da izdrzi.
Jednom malom momcicu sam izvadila mlecni zub, da bi mi par dana kasnije dosao njegov otac, i rekao mi da detetova mama (lekar na onkologiji) place po celu noc jer detetu, na mestu izvadjenog mlecnog zuba, "nesto raste"..... U tom periodu zena je trebalo da polozi specijalisticki ispit (takodje moja rodjaka, znala sam tacno porodicnu situaciju), i bila jako opterecena strahom za radno mesto i jos kojecime. Jedva sam uspela da joj objasnim da deca - ispod mlecnih - imaju stalne zube.....:).

Dakle, moje amatersko, cisto ljudsko misljenje je sledece: ako ste uvereni da je drzanje vaseg momka besprekorno, da nemate osnova da sumnjate u njega po ma kom osnovu, pogledajte - sebe.
Koji su vasi najveci strahovi....?
Ako ne mozete da steknete jasnu perspektivu, trazite strucnu pomoc, ima danas vrlo zlatnih psihologa koji ce vam pomoci da fokusirate svoje dileme, da ih resite, da ne unistite vezu koja obecava.

Mnogo srece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: prolazi...
PostPoslato: Ned Nov 12, 2006 4:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 07, 2006 4:17 pm
Postovi: 33
Lokacija: Beograd
Hvala veliko da ovim recima, stvarno cenim sve sto ljudi imaju da kazu kako bi ti time pomogli ili ukazali na nesto sto vodi , ajde da kazem, smanjenju toga sto nas muci! :)
Davno sam postavila ovo pitanje, sad mogu da se pohvalim da mi je lakse, ali ne da me je i skroz proslo;)
i dalje imam odbojnost prema stvarima o kojima je on pricao, a da je u tome imalo nje i to dosta i to sve iz samo jednog razloga: mi kada smo se upoznali, on je meni i dalje pricao o njoj kao da mu je ona jos uvek devojka, pa sta su radili, gde su bili, u cemu je ona dobra, da joj se u tome divi, pa kako ovo, pa kako ono. nesvesno mi je nabijao pritisak kao da je treba da se takmicim i da budem dobra u svemu tome kao ona, da bih mogla da mu budem kao kompanjon i da ga ispratim, jer to ima veze sa stvarima koje njemu znace u zivotu. smatram da nije trebao da mi isprica neke stvari, jer su meni te njegove recenice ostale u glavi, samo sto vise ne izazivaju iste emocije. Hvala Bogu!
hvala Miminojmami!:)

_________________
Budite kulturni prema svom telu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 12, 2006 5:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
Da, vi ste upali u "tampon sindrom", kako kaze jedna moja mlada koleginica, "dobili" ste coveka koji je jos jednom nogom "tamo", a da toga nije svestan, vrlo verovatno.
Ne znam sta da vam kazem, sve znate i sami. Ostaje vam ili da cekate da "dodje svesti", i vidi VAS, pri cemu moze da se desi da pomisli da ste vi upravo ono sto je oduvek zeleo (a mozda i ne), ili da ga ostavite odmah...
BTW, "tampon sindrom" je koristila koleginica koja je uletela u vezu sa razvedenim covekom, a relativno kratko posle njegovog razvoda, a sistem je isti. Treba im po par godina da "dodju sebi"....

Ja vam jos jednom zelim svako dobro, i ne dajte se :). Vi vredite mnogo vise od toga da budete necije "rame za plakanje" ili "senka" neke "bolje" devojke, treba vam ceo covek, samo vas, koji ce da gleda samo u VAS, a ne iza ili okolo.... Ja ne sumnjam u vasu zdravu pamet, videcete i sami kuda i kako situacija ide, ja se nadam da ce covek videti na vreme da ste vredni njegove ljubavi i paznje.

Jos jednom, sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 12, 2006 5:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 9:37 pm
Postovi: 277
kao sto je miminamama rekla svako od nas u sebi negde krije ljubomoru na izvesni deo sadasnjosti ili proslosti naseg partnera. iz licno iskustva mogu da ti kazem da je to nesto sto ce proci kada budes okupirana nekim drugim stvarima ... prosla sam isto sto i ti, iako nikada nisam bila ljubomorna i zaista imam neverovatno "tolerancije" prema bivsima, ipak su one IZA a mi smo sa njim ... Ja sam imala i problem da sam ih cak sanjala zajedno, to je strasno .. kada se probudim i shvatim da je to samo san i da on lezi pored mene, onda shvatim kako zaista nemam potrebe da razmisljam o tome. I to prodje samo od sebe.... :)
nisi nam rekla koliko ste vas dvoje zajedno?? i da li on jos uvek spomene nju??? Da li si ti imala neku dugu vezu .... znam da nije resenje ali pokusaj samo jednom da spomenes nekog tvog bivseg, makar u kontekstu da si ga srela pre neki dan, proradice muski ego i vise ti je nece spominjati, jer ce shvatiti da to "boli" tj smeta :wink:
nadam se da ces uspeti, zaista ti drzim fige :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 12, 2006 5:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
(izvinjenje, pogresila temu :) )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 12, 2006 5:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
@Mininamama Mislim da ste pogresili temu. :)

@Apsolvent Ja mislim da je razgovor sa partnerom najbolji lek, znaci umesto sto ovde sve to nama pricas ja mislim da bi trebalo da kazes njemu. Konkretno ovo, od reci do reci:

Citiraj:
"mi kada smo se upoznali, on je meni i dalje pricao o njoj kao da mu je ona jos uvek devojka, pa sta su radili, gde su bili, u cemu je ona dobra, da joj se u tome divi, pa kako ovo, pa kako ono. nesvesno mi je nabijao pritisak kao da je treba da se takmicim i da budem dobra u svemu tome kao ona, da bih mogla da mu budem kao kompanjon i da ga ispratim"


Uz sve to, moras da shvatis da je on ipak sa njom bio 10 godina (mislim, da li si svesna koliko je to uzasno dugacko vreme?) tako da je na neki nacin ona deo njegovog zivota i tesko je izbrisati sta je sve bilo izmedju njih dvoje. Posebno ako su se razisli prijateljski, kao sto kazes. Ne zelim da ga opravdam, nije to razlog da on tebi prica o njoj stalno ali poenta price je da ja mislim da on tebi sve to ne govori namerno, iz neke zlobe, nego jednostavno onako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 15, 2006 5:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 07, 2006 4:17 pm
Postovi: 33
Lokacija: Beograd
Ja za njega znam od prosle godine,a zajedno smo 9 meseci, i nijednom do marta ove godine on nije spomenuo da je imao devojku, i da su tih dana se razisli.Nisam imala pojma da ona postoji, tek posto mi je rekao za nju, poceo je da prica o tim stvarima!
naravno da razumem da je to skoro polovina njegovog zivota, zamislite samo koliko je dete od 10 godina ,a da ne spominjem nista drugo!
evo i sinoc smo se dotakli te teme i pitala sam ga odakle mu potreba da mi to prica, razumem da prica ali zasto sve to detaljno i meni za koju zna da sam veoma zaljubljena u njega i kako bi bilo da ja to njemu pricam!? kako je moj bivsi momak ovo ili ono!? Njegov odgovor je bio da je na neki nacin hteo da se pohvali, da on ispadne veci u mojim ocima! malo glupavo, zar ne!? naravno da mi to ne govori iz zlobe, ali nekako gde god da smo i sa kim god ona je nekako uvek tu( jel se secas kako smo ono, pa ovo..) najteze mi pada sto smo okruzeni stvarima koje su povezane sa njom! On nema nigde da vidi, cuje nesto o meni i mojim bivsim, a ja o njima svuda, gde god da se okrenem!Kao sto rekoh sada mi je lakse sve sto ima veze sa tim, ali nisam imuna nikako, u par navrata sam mu rekla da mrzim sve stvari koje on voli iz jednog jedinog razloga, jer je on meni pricao kako je ona dobra u tome i kao su oni to stalno radili zajedno, cak nisam htela da igram igricu jer sam videla njeno ime medju rezultatima, nekad me je mnogo pogadjalo sto drzi albume sa slikama na polici u kojima znam da su sve njene slike i njega,ali od prve do poslednje, sada mogu da vidim te iste i dalje me kopka da ih pogledam, ali ne mogu jer znam da bi mi sve ostale urezane u secanje, kao sto je par koje sam videla. nekad se i samoj sebi cudim dokle to moze da ide,ali kad mi se "stegne u grudima" moj razum tu ne moze mnogo da ucini! i sve to posle ode nizbrdo, mi se posvadjamo jer njega nervira sto ja sve povezem sa tim! on zna da to meni smeta, pa zasto to ne skloni? to meni muci, a ne zelim da mu ista kazem, jer se sve nadam uradice to sam!kaze da to njemu nista ne znaci pa kad mu ne znaci sto ne uradi nesto sto meni znaci, a voli me!
pitanja, pitanja, pitanja???tako mogu u nedogled!
hvala svima na recima, ali sve je na meni! vreme cini svoje, zar ne!:)
veliki pozdrav!:)))))

_________________
Budite kulturni prema svom telu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 15, 2006 6:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Da znas da si u pravu... znaci, sada je i mene iznervirao!!! :x Bas me nervira!!! :x Ne znam u kom je fazonu, zaista...

Ti moras da budes sigurna u sebe i u svoje kvalitete... imam utisak da ti nekako mislis da je ona bolja od tebe... pa je l' bas tako dobra riba? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 16, 2006 1:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 07, 2006 4:17 pm
Postovi: 33
Lokacija: Beograd
Morala sam da se nasmejem, ali bas na Ka 1 :D
Ruku na srce, nisam narcis ali za nju sam...toliko o ribama;)
jos jedna stvar koja mi jako smeta: prica kako je u sustini i bio nesrecan sa njom, e sad kako objasniti to da sa nekim ides 5 puta godisnje po 15 dana na neka mesta, gde god podjes ides sa tom osobom, ali BUKVALNO! te slike sto sam ja videla on je na njima isti kao i samnomi osmeh i poza i sve! i ja sam imala momka pre njega 2 godine smo bili zajedno, meni nije bilo nista posebno sa njim, kad sam videla da se to nastavlja igrali smo se razlaza! ja sa njim nemam nijednu jedinu sliku, nisam njegovu drzala u ramu na polici...iz prostog razloga:Sta ce mi!!nisam sa njim isla ni na more jer sta cu tamo sa osobom sa kojom nisam srecna! zar nije tako ili gresim zestoko!?? jos da smo nerazdvojni 10 dana, pa nema sanse da bih mogla toliko dugo da ga gledam! to sam ga i pitala, njegov odgovor je bio "radio sam sta sam hteo"! Pa sto onda prica da je bio nesrecan i trpeo to 10 godina i ljutnja na mene kad je to u vazduhu oko nas i ja to spomenem!
huh! ovo ume i da iznervira!
Sve se nadam sredice se sve vremenom, razumecu sta mi je pricao i zavrsicu jednom sa tom pricom, ali kad? Kad ce sve to da prestane, kad cu ja moci da razumem te stvari! Definitivno nismo svi iste gradje ili se dobro pretvaramo! Ne kazem "Volim te" jer bi ti to da cujes, vec samo i kad ja to pozelim, zar to nije posteno,a kazu da je postenje, postovanje osnova veze!
hvala vam ljudi sto mogu ovo da podelim sa vama, a da ne ocekujem ljutnju sa druge strane;)

_________________
Budite kulturni prema svom telu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 16, 2006 2:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Eto vidis, zakljucili smo da ti bolje izgledas od nje! Ajmo sada dalje, lepo se opusti na tom kaucu i nastavljamo... kazi doktoru Ka1... ;)

Sad' bih te pitao sta si radila 2 godine sa nekim sa kojim ti je bilo bezveze ali necemo da razvodnjavamo pricu... 8)

I on da izvines se*e! 10 godina je bio nesrecan... ma vazi... mada to i jeste bila sigurno neverovatna navika... biti sa nekim toliko dugo... ali sigurno nije bio nesrecan svo to vreme...

Samo ne kapiram da li on i dalje drzi te neke slike na vidnom mestu ili ne?

Zamisli njegovu reakciju kada bi mogao sve ovo da procita! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 16, 2006 2:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Nisam mogla a da ti se ne javim....Čitam ovo i stvarno ne mogu da shvatim u čemu je problem kod tog dečka :o
Žao mi je što prolaziš sve ovo ,ali ja imam osećaj da ti uopšte nisi osoba koja treba da bude sa tako nekim(stereotipno,i grozno zvuči kad je neko zaljubljen a ti mu pričaš da nije za tebe-oduvek sam mrzela takve ,ali izgleda da se više vidi sa strane nego iz veze)
Po ovoj priči ti si emotivna i iskrena,a on neko ko ne zna šta hoće .
Pozdrav i probaj da realno sagledaš ima li tu ikakve perspektive(bez ljutnje samo ti iskreno mislim) :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ljubomora ili ?!???
PostPoslato: Pet Nov 17, 2006 8:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 5:18 pm
Postovi: 17
veruj mi osecam se isto kao ti,ali ja stvarno nisam u tolikoj meri izlozena posto moj decko sa tom osobom cak ni nije bio u vezi,jednostavno je zaljubljen "bio" u nju od malena.Mi smo u vezi vec god. i po dana,i bas kada smo se mi smuvali neposredno pre toga njih dvoje su se uzasno posvadjali i na tome je ostalo,ali kada god razgovaramo o nekim ozbiljnim temama on obavezno prica o njoj i zasto nije uspelo nista izmedju njih.Mene to uvek boli ali kada god kazem nesto o tome on mi govori da sam ljubomorna bez razloga i da izmedju njih nikada nece biti nicega jer ga je uzasno povredila,ali opet...Kada god je vidi imaju uvek neku sitnu razmiricu,kao pokusavaju da zeznu jedno drugo,ali od ljubavi do mrznje :lol:to je moj problem ali me zato tvoj decko uzasno nervira svojim ponasanjem i cini se da je totalno bezosecajan.Kako to da mi devojke dok ne otugujemo za nekim ne ulazim u nove veze,ali oni zato stalno vuku svoj teret


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 19, 2006 2:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 07, 2006 4:17 pm
Postovi: 33
Lokacija: Beograd
Pa jel vidite sad da mi nije lako!;) Sto se tice perspektive, da se ja pitam ja bih ceo zivot da provedem sa njim kad je "normalan" i kad ne spominjemo tu temu!
I on i njegova bivsa su se isto posvadjali i na tome je ostalo kad sam "dosla" ja!I pre mene su mu se svidjale neke devojke ali nikad nije imao "hrabrosti" da nesto uradi po tom pitanju ( bar po njegovoj prici).
dalje se sve tako komplikuje da nemam ni zivaca a ni volje da o tome pisem i samim tim smaram sve ostale. Misli da ja treba da mu odam priznanje zato sto je posle 10 godina zavrsio tu vezu!?"priznaj da je to hrabrost, zar ne", rece on jednom prilikom!veoma zanimljivo! :o
poenta:ne zanima me ni sta, ni sto, ni kako , ni zasto, ni koliko jednostavno necu da znam! a postoji deo mene koji bi da zna pa kako smiriti tog crva?!
Ljudi veliko HVALA sto ste bili tu, sto ste slusali moju pricu, sto sam vas verovatno smorila do besvesti, pa da ne duzim dalje sta sve i kako najbolje da pustim da prodje neko vreme pa ce valjda sve doci na svoje, a sta to moze da bude, ni to nemam pojma! Do novog nerviranja, neresenih problema i pitanja svima pozdrav! :)

_________________
Budite kulturni prema svom telu!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 91 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: