Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kandida - gde u Beogradu pitati, ispitati, saznati... ??
PostPoslato: Sub Avg 08, 2009 7:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 10:33 am
Postovi: 10
Pozdrav,

imam Candidu duze vreme, muskarac sam i vec godinu dana se lecim od nje... sve sto sam saznao, saznao sam uglavnom preko interneta, na sajtovima kao sto je ovaj i mnogi drugi uglavnom strani sajtovi... Mogu reci da sam toliko naucio o kandidi da bih knjigu mogao da napisem o njoj i to podeblju :)

E sad, da se ne lazemo, ali kod kog god doktora da sam bio do sad, uglavnom su doktori u Beogradu veoma slabo informisani sto se tice kandide, i njihove preporuke nisam bas mogao primiti zdravo za gotovo... Npr. bilo je doktora koji su mi preporucivali lekove koji sadrze secer (koji kandida obozava) itd... i sve se zavrsava prepisivanjem nekog leka tipa Nystatin, i to je za blage slucajeve kandide (tipa vaginalna kandidijaza kod zena) dovoljno, ali za teze slucajeve to je tek pocetak...

Dakle ja sam vec godinu dana na striktnoj anti-kandida dijeti (ne jedem secer, kvasac, brze ugljene hidrate, mleko, alkohol itd...) , uzimam redovno anti-mikotike i probiotike itd... Dakle, veoma sam dobro upoznat sa celom problematikom, ali bi mi trebao korak dalje...

tj pitam se sada da li postoji neko mesto u Beogradu gde mogu da odem, gde eventualno moze da mi se uradi neki test da se proveri na koju sam hranu sve alergican (jer moguce je da ima stvari koje smem da jedem, a izbegavam..), gde mogu preko odredjenih testova da pratim svoj napredak itd itd...

Dakle, pitanje je: gde se, i na koji nacin, testirati za kandidu u Beogradu???


PS. Znam da u Beogradu moze da se radi test intolerancije na hranu preko uzorka krvi (na homeopatskom prinicipu), ali ne znam da li to funkcionise za Kandidu??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 08, 2009 9:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 22, 2006 10:12 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
Kako je moguce da se god. dana lecis od kandide? :o

A Cansen?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 08, 2009 10:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 10:33 am
Postovi: 10
tara-bg je napisao:
Kako je moguce da se god. dana lecis od kandide? :o

A Cansen?


Nisam naglasio da imam sistemsku kandidijazu, tj imam je i u crevima, u grlu, i sinusima... to je dosta komplikovanija faza kandide koja se duze leci..

Tu je potrebna dijeta, suplementi i mnogo jos toga, a pogotovo strpljenja, i zato kazem da od doktora nisam do sad dobio neki jak odgovor, tj (bez zelje da uvredim bilo kog doktora ovde) realno sam naucio i sam vise od onoga sto su mi doktori do sad rekli (a bio sam do desetak)... a realno imao bih par pitanja za njih... i voleo bih da uradim neka validna testiranja za alergije na hranu itd...
za slabije slucajeve kandide tu su lekovi, dijeta mozda mesec dana i to je to... ali za ovo, ne...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 08, 2009 10:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Nystatin kod sistemske kandidijaze??? WTF!!!

Ovako: ishranu slobodno batali, to ili ne deluje ili deluje vrlo sporo i vrlo malo...

Tebi treba sistemski antimikotik kakav je fluconazol! I to u cestim i jakim dozama. Najpre se javi imunologu, jer je ovo posao za njega. Zasot uopste imas kandidu??? Sistemska kandida je specificna za imunonekompetentne pacijente. On bi morao odrediti doziranje, i jedno ga tako dobijas na recept jer je skup. Gastro ti ga moze prepisati ali ga placas. Po meni bi morao piti 1x50mg narednih mesec dana ili 1x150mg u roku od 7-15 dana.

Naravno uraditi kompletnu krvnu sliku sa leukocitarnom formulom, CRP, SE...jer nesto debelo ne stima sa tvojim imunim statusom...mozda neko teze oboljenje?! Uvedi u ishranu probiotike 1-3x 1 Probiotik

Testovi ukljucuju test stolice na gljivice i antitela na Candida Species iz krvi (ELISA test)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 09, 2009 12:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
a kod kojih ste to doktora sve bili???
vama je potreban pregled, a mozda i hospitalizacija na institutu za infektivne i tropske bolesti ("infektivna klinika")!
pre svega potrebno je da se uradi kompletna krvna slika, i test na HIV. ako bilo sta od rezultata nije u redu - kod hematologa!

kandidijaza zapravo nije bolest, sama po sebi! gljivice roda kandida normalno zive na nasoj kozi i na sluznicama, ali su u ravnotezi sa ostalim mikroorganizmima. "pad imuniteta" izaziva pomeranje ravnoteze u korist gljivica iz roda kandida.

homeopatski pregledi, sastavljanje raznih jelovnika, itd.. su slepi kolosek! idite na intitut za infektivne i tropske bolesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 10, 2009 9:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 10:33 am
Postovi: 10
Hvala ljudi mnogo!! Ispitacu malo i sigurno cu prihvatiti neke od vasih saveta...

E sad jedno pitanje... koja doza Flucanazola (ili Diflucana, sto je u sustini isto) se uobicajeno uzima za sistemsku kandidu?
Tj da se ispravim, znam da je potrebno min 200mg dnevno, tako pise na papiru leka, a to i doktori preporucuju...
Ali obzirom da je ovaj lek veoma skup (a nisam ga dobio na recept) da li bi bilo efekta ako bi se uzimala manja doza, ili (mozda jos bolje resenje) ako bi se tih 200mg uzimalo redje, tj jednom u tri dana umesto svaki dan, s obzirom da je poznato da lek flukazanol ostaje u organizmu i do tri dana i sve vreme deluje... ??

Hvala jos jednom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 10, 2009 9:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
KO vam je propisao taj lek???
kod koga ste se pregledali???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 10, 2009 10:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Mozes li navesti koje sve simptome imas (intestinalne i extraintestinalne)? Kako ti se odrazava simptomatologija gljivicne superinfekcije u zdrelu i nosu a kako u crevima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 11, 2009 2:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 1:48 am
Postovi: 201
Jeste li vi bili doktoru?!
Ako ja znam ista o tome - nema onoga koji bi vas pustio godinu dana sa gljivicnom infekcijom bez makar jedne upute specijalisti!!!
Manite se lecenja na svoju ruku, napravicete zlo sebi!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 108 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: