Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: masna jetra
PostPoslato: Pet Jun 03, 2005 5:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 10:43 pm
Postovi: 9
Molim Vas za odgovor. Moj suprug (30. godina) isao je na sistematski pregled 30.5. radi zaposljavanja, i u krvi mu je ustanovljen AST=54 i ALT=103; dok su ostali nalazi bili u redu. Sutradan je ponovo uradjena analiza krvi, i utvrdjen je AST=57, ALT=120 i gama-GT=54.
Tog dana su mu odmah uradili test na viruse:

EIA HBs Ag------------negativan
EIA anti HCV At-------negativan

Juce je radio ultrazvuk abdomena a nalaz je sledeci:

Jetra AP-161mm, KK-181mm, homogena, hiperehogena-steatoticna, bez fokalnih promena. Zucna kesa previjena, normalne velicine i debljine bez kalkuloze. Zucni kanali nisu dilatirani. V. porta 9mm. Pankreas je normalne velicine i ehostrukture. Abdominalna aorta 15mm. Bubrezi su normalnih dimenzija i debljine parenhima, bez znakova staze i kalkuloze. slezina 108x35mm, normalne ehostrukture. Nema ascitesa.
Zakljucak Steatosis hepatis.

Desna strana u visini pupka i nize, mu je blago naduta i ponekad ima blage bolove. U tom predelu ima i cvoric odmah ispod koze, za kojii su mu rekli da nije opasan. da li je to posledica nagomilavanja masnog tkiva?

Nakon svih ovih nalaza, nije mu receno da li treba da ide na kontrolu krvne slike, i u kom periodu niti da li treba da pije neke lekove. Za sada uzima samo vitamin B i E.
Inace, moj suprug ne konzumira alkohol i nije skoro bolovao od neke bolesti. Dobrog je zdravlja.Moram priznati da je koka-kolu pio u velikim kolicinama, dok nije dobio sve ove nalaze, i unosio dosta hrane (ima visak kilograma) ali masti zivotinjskog porekla su svedene samo na one iz mleka, a hranu pripremamo na ulju.
Koji bi jos mogli biti razlozi za nastanak masne jetre?
Volela bih da mi kazete i kakav rezim ishrane da uvedemo i sta bi trebalo da izbegava.
U kom preiodu bi trebalo da se samoinicijativno javi doktoru radi obavljanja analize krvi?Posle koliko vremena je moguce da se jetra oporavi i da nestane nadutost stomaka? Sta znaci kad je zucna kesa previjena?
Unapred hvala na vremenu i odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 22, 2005 5:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 24, 2005 8:42 pm
Postovi: 32
i mene interesuje sta je to masna jetra posto je juce i lekar mom tati to rekao pa je on sada malo uplasen......pozdrav

_________________
eee


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 27, 2006 7:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Masna jetra ne mora da se javi smo zbog alkohola koji bi trebalo izbegavati. Jetru dosta moze da osteti i cesta upotreba lekova, narocito antibiotika koji spadaju u grupu tetraciklina (Dovicin npr) i niz drugih stvari.
Vas suprug bi trebalo d adrzi dijetu koja ce se sastojati od uglavnom kuvanih, barenih namirnica (voca i povrca), strogo je zabranjeno przeno meso, krompir i sl, svinjsko meso nikako kao i gazirana pica. Jetrine transaminaze hoce da budu povecane i od koka kole. Neka proba tako mesec dana (dijetu) pa nek prekontrolise krv, to bi inace sada trebalo cesce da radi (bar 2 puta godisnje). U ishranu moze da ubaci meso ali samo kuvano... da batali cokoladu, kafu i druge slicne "iritirajuce " supstance. Moze jesti i sve zitarice a dobar je i caj od lincure.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 28, 2006 11:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 10:43 pm
Postovi: 9
Hvala na odgovorima.
moj suprug je od tada bukvalno odbacio koka-kolu, svinjsko meso, slatkise, pasulj, karfiol...i zapravo mu se ishrana u naredna 2 meseca svela na jogurt, jabuke, pirinac. Nabavio je i sojin lecitin, jer smo saznali da je on preporucljiv kod ostecene jetre.
Na sledecoj analizi krvi (sredinom juna) uradio je i analize na trigliceride i holesterol, za svaki slucaj, i ovaj drugi je bio povecan.
Ukratko: uspeo je da skine visak kilograma, a analize u septembru su pokazale da mu se stanje prilicno popravilo. U novembru je samo parametar ALT prelazio granicu. U ishranu je polako uveo i ostalo voce i povrce, a od mesa konzumiramo ribu, pilece i junece, samo kuvano. Ulje smo izbacili iz upotrebe. U januaru je ALT i dalje prelazio granice, ali manje nego predhodnog puta.Moram priznati da je i meni ovakav rezim ishrane dobro dosao jer sam ja u tom periodu bila trudna. Kod mene su svi parmetri uvek bili u redu.
Pogledacemo sajtove u vezi sa tom biljkom koju preporucujete.
Da li nesto vise znate o simbiozi gljive i bakterije, zvanoj Kombuha? Da li je preporucljiva ili ne? Znam za oprecna misljenja, ali nisam uspela da pronadjem stav doktora u vezi sa njom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 01, 2006 9:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Lekar hirurg na odeljenju na kome ja radim je koristi bec godinu dana :D :D ne znam da li je to dovoljno merocavno..ali samo sam iznela podatak :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 05, 2006 1:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 10:43 pm
Postovi: 9
Vragolasta Amfibija je napisao:
Lekar hirurg na odeljenju na kome ja radim je koristi bec godinu dana :D :D ne znam da li je to dovoljno merocavno..ali samo sam iznela podatak :lol:


Je l on i hepatolog?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 09, 2006 11:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Evo sta ja nadjoh o kombuhi... :D Drugi nazivi: Kombuha, japanska gljiva, kombuku, gljiva za dugovecnost, kargašok caj, cembuja orijentalis

Opis: Kombuha gljiva je široko poznata u svetu. Zovu je ruskom, japanskom, kineskom, indijskom cajnom gljivom. Samo ime kombuha je japanskog porekla. Cajnu gljivu zapravo cini simbioza dve vrste organizama: gljiva (kvasci) i bakterija sircetnog vrenja. Kvasci iz šecera stvaraju alkohol, a bakterije taj alkohol koriste kao izvor energije i pretvaraju ga u sircetnu kiselinu. Pri tom kvasci saharozu pretvaraju u glukozu i fruktozu i time omogucuju bakterijama da stvaraju glukonsku kiselinu, koja štiti kvasce od konkurentnih mikroorganizama. Vrsta kvasaca koja ucestvuje u ovoj simbiozi zavisi od geografskog podrucja u kome se cajna gljiva gaji.

Smatra se da ovaj napitak vraca mladost: „pegla” bore, potamnjuje kosu, ali i povecava imunitet, odlaže „staracke” bolesti, pa cak i
prevenira pojedine vrste raka

Kombuha, … iako joj u imenu stoji rec „gljiva”, nije samo to. Naime, to je smesa razlicitih organizama, ukljucujuci i lišaj, kvasac i neke bakterije (bacterium džylinum, bacterium gluconicum, acetobacter ketogenum), kao i pichie fermentantsa. Gradena je u obliku višeslojne membrane, sivkaste boje i ne jede se.

Kombuhom se naziva debela, sluzava, smeda navlaka pihtijaste mase koja pliva na površini zasladene tecnosti, koju nakon fermentacije koristimo kao cajni napitak, ali takode i kao kiselinu koja se može koristiti kao zacin umesto sirceta. Citav proces se odvija u staklenoj tegli. Može se staviti u obicnu, zasladenu vodu i tada ima ukus obicnog sirceta. Ime je dobila upravo po tome što se stavlja u ohladene cajne napitke od raznih lekovitih bljiki. U tecnosti se drži nekoliko dana, dobro zatvorena, dok se ne postigne željena kiselost, a to se meri lakmus papirom.

Izuzetno je važno da napitak bude blag, pošto se u njemu nalazi glukonska kiselina, koju inace u normalnim metabolickim okolnostima proizvodi jetra coveka. Ova kiselina ide direktno u krv i ima zaštitnu ulogu za ljudski organizam. Povecanjem procenta ove kiseline u krvi dolazi do prekomernog zakišeljavanja krvi, što može u mnogome da poremeti ravnotežu organizma, a u težim slucajevima da izazove i smrt. Umereno konzumiranje napitka koji proizvodi cajna gljiva pruža zaštitu od zagadenja raznih vrsta koja dospevaju putem respiratornih organa i drugacije u naš organizam i mogu izazvati pojavu kancerogenih oboljenja. Rusi su dokazali da je rudarima na Uralu narocito pomogla u cišcenju organizma i sprecavanju prerane smrti zbog udisanja ugljene prašine.

Kombuhu možete i sami napraviti. Nakon vinskog vrenja i cedenja vina u kominu treba dodati odredenu kolicinu vode i malo šecera, a posudu zatim ostaviti izloženu vazduhu. Vec nakon 7 dana vinski kvasci iz komine ce se udružiti sa sircetnim bakterijama iz vazduha i dobicete smedi, sluzavi pokrivac koji se ponaša kao cep i prekriva vinsko sirce.

Sastojci
kultura Kombuhe (kvasna gljivica)
Priblizno 70-100g rafiniranog belog secera na litru vode
2 cajne kasicice crnog ili zelenog caja na litru vode
Posude i materijal

Jedna 2-4 litarska posuda za kuvanje vode
Jedna 2-4 litarska staklena ili porculanska posuda
Gumica
Laneni ili pamucni rupcic odnosno papirnata maramica
Boce

Postupak za pripremu Kombuche

Najbolje je poceti s pripremom 2 litre caja. Kad vasa Kombuha kultura dovoljno naraste i pocne se razmnozavati, moci cete pripremati vece kolicine napitka.

1. Pripremite caj na uobicajeni nacin. Na litru sveze skuvane vode dodajte 2 cajne kasicice crnog ili zelenog caja (priblizno 5g). Mozete koristiti caj u vrecicama. Neka se listici caja namacu 15 minuta. Zeleni caj dolazi iz istih nasada kao i crni, a razlikuje se od njega uglavnom po nacinu obrade: on nije fermentiran. Japanski lekari su utvrdili da zeleni caj sprecava rast raka. Za Kombuha napitak preporuje se zeleni caj. Ako ne zelite upotrebiti ni zeleni ni crni caj, takodje mozete upotrebiti neki drugi biljni caj.

2. Procedite cajne listice kroz cedilo, odnosno izvadite vrecicu sa cajem iz vode.

3. Dodajte priblizno 70-100 g belog secera na litru caja pre nego sto se ohladi. Promesajte caj tako da se secer potpuno rastopi. Jedna kasika secera ima priblizno 20 g.

4. Ohladite caj na temperaturu od 20° - 25° stepeni Celzijusa (da bude mlacan). Kultura umire ako se stavi u prevruci caj.

5. Kad se caj ohladi na sobnu temperaturu, ulijte ga u staklenu, porculansku, glaziranu glinenu ili posudu od nerdjajucega celika. Najbolja je staklena posuda. Metalne posude koje nisu iz nerdjajucega celika nisu prikladne i nikad ih ne treba koristiti, jer stvorene kiseline mogu reagovati s metalom. Takodje mozete koristiti posudu iz visokokvalitetnog sintetskog materijala polilefinske grupe, npr. polietilen (PE) ili polipropilen. Izbegavajte upotrebu posuda od polivinilklorida (PVC) ili polistirena.

6. Ako Kombuha napitak pripremate prvi put, dodajte caju tecnost koju ste dobili zajedno s kulturom. Za sve sledece pripreme uvek sacuvajte dovoljno Kombuha napitka, da bi dodali oko 10% kolicine u vasu novu pripremu kao "startnu tecnost".

7. Stavite zivu Kombuha kulturu u tecnost.

8. Pokrijte otvor posude za fermentaciju s lanenim ili pamucnim rupcicem, papirnatim rucnikom ili slicnom laganom tkaninom da bi zastitili napitak od vocnih musica, prasine, biljnih spora i drugih zagadjivaca. Pricvrstite je sa gumenom trakom da bi osigurali da vocne musice ne mogu uci. Tkanina mora biti dovoljno porozna da omoguci vazduhu da cirkulise, da bi kultura mogla disati, ali opet ne toliko porozna da bi malene vocne musice mogle uci i snesti svoja jajasca.

9. Fermentacija treba da traje 8-12 dana, zavisno od temperature. Sto je visa sobna temperatura, to je brza fermentacija. Period 8-12 dana je samo orijentacioni.

Kombuha kultura treba toplo i mirno mesto i nikad je ne pomerajte. Temperatura caja ne sme pasti ispod 20° C niti narasti iznad 30° C. Idealna temperatura je izmedju 23° i 27° C. Svetlost nije potrebna za fermentaciju. Kultura takodje uspeva i u mraku. Kultura se moze ostetiti izlaganjem jakoj suncanoj svetlosti. Bolja je polusenka.

Za vreme procesa fermentacije kvas razgradjuje secer i pretvara ga u plin (CO2) i razne organske kiseline i druge sastojke. Kombinacija tih procesa daje Kombuha napitku njegov karakteristican ukus. Napitak je ispocetka sladak, ali se ova slatkoca gubi kako se secer razgradjuje. U isto vreme pocinje se razvijati kiseli ukus kao rezultat aktivnosti bakterija, tako da dolazi do prelaska od slatkoce u kiselost. Ako vise volite blago slatki napitak, fermentaciju treba ranije zaustaviti. Za suvi ili blago kiseli ukus neka fermentacija traje duze.

10. Kad caj postigne zeljeni ispravni stepen kiselosti (pH 2,7-3,2) zavisno od individualnog ukusa, sa cistim rukama izvadite kulturu iz posude. Operite kulturu hladnom ili mlakom vodom. Ulijte novi caj u posudu i odmah dodajte kulturu. Pazite na pravilnu temperaturu caja. Ulijte napitak u staklenke, koje trebaju biti pune do vrha. Priblizno 10% sacuvajte za izradu nove kulture. Staklenke dobro zatvorite. Nije potrebno procedjivati fermentisani napitak kroz tkaninu. Odredjena kolicina taloga je normalna. To dolazi zbog rasta kvasa, koji proizvodi plin koji gazira napitak. Smatra se da kvas ima neke pozitivne ucinke na ljudski organizam.

11. Da bi se postiglo krajnje zadovoljstvo u ovom napitku, treba mu dozvoliti da nekoliko dana zrije (najmanje 5 dana), nakon sto je bio flasiran.
Aktivnost bakterija je zaustavljena jer flasiranje iskljucuje dostup vazduhu, dok kvas nastavlja da radi. Ako su staklenke cvrsto zatvorene, plin nastao aktivnoscu kvasa ne moze izaci. Na taj nacin se dobija penusavi napitak. U tu svrhu obicno su dovoljni tih nekoliko dana u staklenki; Kombuha napitak ostaje dobar mesecima. Ne brinite: u jednom trenutku kvas ce prestati da proizvodi plin. Preporucljivo je staklenke drzati na hladnom mestu.

12. Napitak ima prijatan ukus. On je penusav, blago kiselkast i osvezavajuci. Normalno ga pijemo tri case dnevno; jednu casu jedan do dva decilitra na prazan zeludac ujutro, drugu casu nakon rucka, a poslednju casu kratko vreme pre odlaska na spavanje. Uzivajte!

13. Kad pocnete s novim procesom fermentacije nikad nemojte zaboraviti dodati novom caju najmanje 10% tecnosti vec fermentiranog napitka..


Napomene
Ponekad kultura pliva na povrsini, ponekad tone na dno. I jedno i drugo je u redu. Kad kultura potone na dno, na povrsini caja pocinje da raste nova kultura .

Ako imate problem s rastom nove mlade Kombuche (sto se moze ocekivati kad je previse hladno, npr. zimi), pokusajte sledece: S obzirom da rast nove kulture zahteva vise vremena, odvojite je od pripremljenog napitka koji zelite piti. Novoj kulturi na povrsini tecnosti dozvolite 3 do 5 nedelja da raste.

Kombuha kultura raste i u potpunosti prekriva povrsinu caja. Kultura tokom rasta na povrsini caja znatno odeblja. Odebljana kultura je sastavljena od lako odvojivih slojeva. Slojevi se mogu lako razdvojiti jedan od drugog i svaki se moze upotrebiti kao nezavisna kultura za proizvodnju Kombuha napitka. Ako kultura potone na dno posude, na vrhu ce se poceti stvarati nova kultura.

Na taj nacin svaka kultura nastavlja da razmnozava sama sebe sve dok ne postane tamno smedja. Kad postane tamna i prljavo smedja, bacite je i promenite sa jednim od njenih potomaka.

Caj od kombuhe vekovima se koristi u Rusiji i Aziji i smatra se da potpomaže dugovecnost. Ovaj caj sadrži koncentrisane visokokvalitetne belancevine koje organizam odmah može da iskoristi. „Gljiva” mora da se gaji u rastvoru crnog ili zelenog caja i šecera u vodi, uz dodatak jabucnog sirceta ili prethodne „ture” istog caja, i, na odgovarajucoj temperaturi ce se stalno razmnožavati (potrebno joj je nedelju dana da se samoreprodukuje), proizvodeci glukuronsku, mlecnu i sircetnu kiselinu. Prva potpomaže stvaranje nekolicine važnih polisaharida: hijaluronske kiseline, neophodne vezivnom tkivu, kondroitin-sulfatske kiseline, koja je osnovica naše hrskavice, mukoitin-sulfatske kiseline, bitne sa našu sluz i staklasto telo oka, kao i heparin, dok je mlecna kiselina izuzetno korisna za debelo crevo. Kombuha proizvodi i nekoliko vitamina, kao i enzime koji su korisni za ljudsko telo. Deluje i kao prirodni antibiotik.
Zanimljivo je da narodi koji svakodnevno piju po dva i po decilitra caja od kombuhe nemaju bore na licu ni druge vidljive znake starenja, poput sede kose ili starackih pega po rukama. Utvrdeno je, takodje, da ovaj napitak snižava krvni pritisak, podstice rad žlezda, stimuliše metabolizam, odnosno pomaže sagorevanje masnoce, pa tako smanjuje telesnu težinu, snižava ureju, šecer i holesterol u krvi, pomaže kod reumatskih i artritickih smetnji (povecava pokretljivost zglobova i elasticnost kicme i krsta), nepravilnosti u radu želuca, jetre i bubrega, kostobolje, arterioskleroze, oboljenja kože… Obnavlja i crevnu floru, pa time i pomaže kod zatvora i ubrzava cirkulaciju, a pomaže i osobama pod stresom.
Uz to, kombuha prevenira pojedine vrste raka, povecavajuci imunitet organizma, a tokom menopauze smanjuje „valunge”, mada se neposredno posle pijenja ovog caja može osetiti vrucina – ali, to je znak da je ubrzan krvotok, što ce pomoci procišcavanje organizma od toksicnih hemikalija i tecnosti. Pomaže i astmaticarima i obolelim od bronhitisa, kao i kod kašlja, cisti žucnu kesu, pomaže kod kolitisa, zaustavlja zarazni proliv, pomaže i kod nesanice, a tvrdi se i da ponovo uspostavlja rast kose.

Postoji dosta razlicitih mišljenja o lekovitosti napitka od kombuhe. Izveštaji iz naroda pokazuju veliku simpatiju dok službena nauka sa skepsom gleda na cudotvornost napitka. Podaci iz sveta, prenošeni usmenim predanjem, govore o velikoj moci caja u sprecavanju i lecenju najtežih oboljenja. Naucno dokazati sve navode je, naravno, nemoguce.
» 5849 citanja
Informacije postavljene na stranice Herbateka.com su iskljucivo obrazovnog karaktera. Ne sluze za odredjivanje i postavljanje samostalnih dijagnoza ili samostalnih tretmana, jer bi to trebalo da bude odredjeno od strane kvalifikovanih zdrastvenih radnika..... Lekovito bilje za vase zdravlje... HERBATEKA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: masna jetra
PostPoslato: Čet Avg 17, 2006 11:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 11:48 pm
Postovi: 1
trazim odgovor na pitanje 'masna jetra'


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 18, 2006 12:35 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Imas odgovor na pitanje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 12:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 4
Ja ima problem sa jetrom od 94 godine, na pretragama mi nisu našli koji tip hepatitisa je u pitanju, uglavnom je povećan malo ALT AST bilirubin a Y GT je povećan za 3 puta od maksimalne dozvoljene granice. Stanje varira, na kontrolu i nestignem zbog velikih gužvi. Osjećam se uvek umorno i spavam cesto preko dana. Takodje su mi povećani holesterol i trigliiceridi. Ne vidim nekog pomaka velikog a lekari ni sami ne znaju šta je. Na ultrazvuku i biopsiji je sve bilo u redu ali nalazi krvi bas i nisu. Nekada sam isao rekreativno na trcanje i teretanu i osjećao se manje umoran. Koristio sam LIV -52, i Ursofalk te vitamine C, E, i oligogal Se. Poslje mi se smučilo da ih pijem i ne pijem ih već pola godine.
Jednom prililom kad sam došao s mora nalazi su se odjedom doveli u normalu. Ne jedem masnu hranu a opet se gojim, a popijem ponekad poneko pivo kad se baš zaželim. Je li taj opterećujući umor povezan sa jetrom, i spavajući po danu počinjem da menjam dan i noć pa teško funkcionisem i na poslu. Koristio sam ranije lekove protiv anksioznig stanja pa je vjerovatno i to doprinelo pogorsanju jetrine funkcije. Sve ni je jasno šta bi trebalo da se uradi ali se stanje baš i ne popravlja. Molim za neki savjet, unapred zahvalan na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 10:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Mar 16, 2007 5:40 pm
Postovi: 93
Lokacija: Beograd
I ako skromno ali si odlično opisao svoje stanje.
Ja te potpuno razumem jer sam bio u sličnom stanju dosta vremena.
Koliko shvatam tvoje zdravlje se vremenom pogoršava, što znači da ti moraš sam da preduzmeš nešto.
Lekari mogu da ti pomognu ali nemoj previše da očekuješ, ipak ti dugo vremena imaš ove probleme što znači bez odlaganja preduzeti određene korake.
Pogledaj ove četiri stranice možda ti to malo pripomogne, ne mislim da tako radikalno pristupaš problemu kao što sam ja morao, ali ipak pročitaj.
Pročitaj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 4:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 4
koliko vidim ti si poprilicno gladovao ako sam dobro shvatio pricu. Hvala !
Valjda cu nesto napraviti. :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 51 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: