Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kako pomoci alkoholicaru
PostPoslato: Sub Dec 24, 2005 7:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 24, 2005 6:54 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima,

ukoliko se ova tema ne nalazi na pravom mestu molim administratore da prebace u pravu grupu.

Moj problem je u sledecem:

otac mi je alkoholicar. Na srecu nije fizicki nasilan ali sprovodi pravu mentalnu torturu. On ima problem sa alkoholom vec duzi niz godina. Najpre je to bilo vracanje po alkoholom sa poslovnih ruckovam ali kako je ostao bez posla pre godinu dana (zbog reorganizacije) on je prakticno svak idan pijan.

Najcesce cim ustane, popije jednu casicu pelinkovca, vinjaka ili bilo koje brlje za dobro jutro, casicu uz dorucak, casicu iz ko zna kog razloga. Posle 2- 3 sata on je popio 3-4 case sto je dovolno da se napije. Tada pocinje tortura, on je najpamentiji mi smo svi budale, zelimo mu zlo. On je dobars muz, suprug ...., svi ostali su kreteni, ja sam los sin, supruga je najgora kurva....

I tako iz dana u dan. Kada je trezan ponasa se sasvim normalno, ali na zalost to su retki trenuci. Inace on sam kupuje alkohol kada ode u prodavnicu. Probali smo da pricamo sa njim ali on naravno ne vidi nista lose u tome, on nije problem problem je u nama- mi se tripujemo.

Molio bih bilo koga za pomoc/ savet / eventualno broj telefona nekog centra za savetovaliste. Da li znate koje se strategije priminjuju u odvikivanju od alkohola ukoliko alkoholicar ne vidi/ ne zeli da prizna da je bolestan?

Unapred hvala i Upomoc :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 26, 2005 5:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 2:50 pm
Postovi: 40
Ima jedna lepa knjiga od Kreativnog centra,
zove se "Alkoholizam od prve do poslednje case"
http://www.kreativnicentar.co.yu/knjiga.php?code=D019

U njoj ima dosta objasnjenja, a i brojevi telefona na koje se ljudi mogu javiti (koliko se secam).

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 29, 2005 1:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 29, 2005 11:58 am
Postovi: 6
Cao
Ne javljam ti se da bih ti sad preporucivala kako da dodjes do pomoci vec cisto radi podrske ,jer sam i ja dete alkoholicara i veruj mi sve sto si naveo mogu da prepisem i sopstvenim dozivljajima,osim sto je moj otac ostao bez posla,jer je on naravno i dalje na tom poslu,na kom je nacelnik i dovodi ostale radnike-kurire i ostale glupandere koji jedva cekaju da se ocesu o njegov trosak,da piju sa njim i da ne duzim jer me taj deo uopste ne zanima vec me boli i sramoti...
Imam osecaj kao da me sopstveni otac mrzi,cak je poceo da napada moju mamu da ja nisam njegova cerka??????,napada je da ona huska nas protiv njega,...
Dok on auopste nije takva govori stalno da nam je otac bez obzira na sve,da se ne svadjamo sa njim ,vec ga postujemo bez obzira na sve
Ali on cim ima rilku vredja je,iz njega kao da izvire mrznja,a ona ga izdrzava
Celu svoju platu potrosi na alkohol,pije kradom,sedimo u dnevnoj sobi i ja samo odem na 20 sec do moje sobe da pogledam nesto i odem u kuhinju,on za to vreme otrci do kuhinje nalije flasu i vrati se,ma koristi svaku priliku a ja ga provalim po alkoholu koji bazdi u kuhinji.ode u podrom,gde mu je inace tjano skladiste alkohola,kako se samo godinama naucio da dobro sakriva,ne mozes nikako naci
I tako se on u podrumu zadrzi po pola sata,ode normalan,a vrati se pijan i onda paljba,a sto je najgore od svega moja mama je popustila sa zdravljem-srce,organi za cirkulaciju,zivci,organi za varenje,a pogotovo sto je poslednjih dana mnogo gore...
Jedino sto cu ti reci
Ne nerviraj se,trudi se da pomognes majci ako njoj to smeta,i pokusaj da se izolujes od situacije,gledaj svoj zivot bez toga,postavi sebi neke ciljeve u zivotu i gledaj da njih sad ostvaris,neznam koliko imas godina,....
Ja mogu sad da ti pricam bla bla
Jer i meni su pricali ali dok nije nesto samo puklo u meni,da me se nista ne tice i da treba da ublazim nerviranje moje mame i njoj pomognem ja sam se nervirala,a sad kad je doslo do nekog preloma,nasla sam osobu koja mi pruza podrsku da znam zasto treba da cuvam svoje zdravlje,vise me ne pogadja to u tolikoj meri... medjutim ja osecam posledice...nesigurna sam u sebe-karakterisiticno za decu alkoholicara,imam averziju prema alkoholu,alkohol u zivotu nisam okusila niti cu...
Pozdrav u sv slucaju


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 83 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: