Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pojacano lucenje sekreta
PostPoslato: Pon Okt 08, 2007 7:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 03, 2007 5:38 pm
Postovi: 5
Lokacija: beograd
Postovana,
imala sam sexualne odnose sa svojim partnerom bez zastite,posle odredjenog vremena primetili smo pojacano lucenje sekreta sa obe strane.
Ja sam isla kod doktora i rekli su mi da je sve u redu kod mene i savetovali da pijem orvazil 7 dana sto sam i uradila.
Koji test bi moj partner trebao da uradi,ili sta bi trebao da pije.
Nijedno od nas nije imalo odnose sa drugim osobama u toku nase veze ...
Unapred zahvalna
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 08, 2007 11:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
A na osnovu cega su zakljucili da je sa tobom sve u redu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 7:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 03, 2007 5:38 pm
Postovi: 5
Lokacija: beograd
radila sam vaginalni bris


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 8:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Svasta. A orvazil pijes zato sto ti nista nije?! E boze gluposti.
Dakle: da li su ti uradili grupu vaginalnog sekreta, ili vaginalni (mikrobioloski) bris - razlika je drasticna?
Sekret se deli po grupama, moze biti od II do VI, mikrobioloski bris je nesto sasvim drugo i trazi uzrocnike infekcija ako se nadju grupe III-VI vaginalnog sekreta.

Dalje, kako znas da tvoj partner nije imao odnose pre vase veze (samo nemoj ono 'pa rekao mi je!') - a ako si ih imala i ti, mogli ste jedno drugopm preneti sve i svasta. Pa sledeci put pamet u glavu i koristite kondom.

A u medjuvremenu, kad prodje 10 dana od kad si uzimala Orvazil koji ti je neki pametnjakovic dao rekavsi da ti nije nista (ili ti nesto jeste i to je nadjeno brisom pa ti je prepisan orvazil, ili ti nije nista i onda nema potrebe da pijes orvazil, ali ne moze ti biti nista i prepisan orvazil 7 dana jer je to budalastina), lepo se spremi i ako ti nije uradjen MIKROBIOLOSKI BRIS nego vaginalni sekret, a pronadjena ti je III grupa sekreta, javi se Institutu za mikrobiologiju na Med Fak u Beogradu (ako si iz Bgda) i trazi mikrobioloski bris na mikplazmu, ureaplazmu, hlamidiju...dakle na ono sto spada pod III grupu sekreta. PA ako nesto nadju uradice ti antibiogram i prepisati ADEKVATNU TERAPIJU.

A sto se momka tice, on neka se takodje javi na isti institut i uzme uretralni MIKROBIOLOSKI BRIS na iste gore pomenute bakterije (moze i na sifilis kad vec rad, ukoliko je imao nezasticene odnose i u ranijim vezama, svake sigurnosti radi).

Sekret kod OBA poartnera (predpostavljam d ana to mislis kad kazes 'obostrano' primecen jaci sekret) obicno ukjazuje na infekciju oba partnera - ko je kome preneo nije vise ni vazno, vazno je ustanoviti ko od vas sta ima i onda to leciti i izleciti, a zatim koristiti kondom.

Pozdrav

P.s. Lab analize se placaju iako je ustanova drzavna. Mikrobioloske briseve po pravilu ne rade ginekoloske kuce, kako Domovi Zdravlja (posebno ne oni) tako ni ginekoloske klinike. Cast izuzetcima, kojih je izuzetno malo. Nemoj ici u priv laboratoriju, najbolja je lab mikrobiologije i to je referentna ustanova. Ako nisi iz Beograda siguirno da u svakom vecem gradu postoji takav institut, pa se javi tamo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 9:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 03, 2007 5:38 pm
Postovi: 5
Lokacija: beograd
Na testu koji sam ja radila pise da je u pitanju mikrobioloski izvestaj-vaginalni bris.
A u njemu pise :"patogene bakterije i gljivice nisu izolovane
U direktnom mikroskopskom preparatu vag.brisa vidjen veliki broj gram-labilnih koka bacila.nisu vidjene tipicne CLUE celije ."
u toku nase veze ni jedno od nas nije imalo odnose sa drugom osobom,a on ih je naravno imao i pre mene kao i ja
u medju vremenu je moj partner isao na institit i prvi slobodan termin za test koji si pomenula kod njih je prvi novembar.da li postoji neka ustanova gde bi testove mogli da uradimo u kracem vremenskom roku?
ja sam prestala piti orvazil,i pila sam ga 10 dana i primetila sam da je problem koji sam imala nestao,ali bez obzira na to hocu da odem i saznam o cemu se zapravo radi.
Oboje zivimo u Beogradu.
hvala puno na savetu! Prvi put sam se nasla u ovakvoj situaciji i nisam bila sigurna kome znala kome treba da se obratim za pomoc
puno pozdrava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 9:48 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
1. Novembar je ok i nema razloga da radite analize drugde - sve sto je sacekalo svih ovih godina moz4e sacekati i jojs mesec dana, vazno da se to uradi dobro, i ti mozes da zakazes za isti datum, u medjuvremenu obavezno koristite kondom i bice sve u redu, nema razloga strahu- vazno je samo adekvatno se cuvati i naravno, redovne kontrole ginekologa jednom godisnje bar sa svim onim sto spada u 'generalni pregled' (sekret, kolposkopija, papa) a po potrebi uvek i kad se primete bilo kakvi simptomi tj imas bilo kakve tegobe. Kada se radi o parovima, kad jedan partner ima simptome po pravilu oba partnera rade testiranje i obicno se oboje lece. Pozdrav i srecno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 10:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 03, 2007 5:38 pm
Postovi: 5
Lokacija: beograd
Hvala na savetu
On je danas otisao na VMA,a ja cu svakako otici na institut
i uraditi analize koje su mi savetovane


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 10:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Bilo boi bolje da uradite mikrobioloske analize na istom mestu tj u istoj laboratoriji. POzdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 3:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Svasta. A orvazil pijes zato sto ti nista nije?! E boze gluposti.



Iskreno se nadam da Garfild nije med radnik ili daleko bilo lekar jer mi je ovo zaparalo oci.Nisu dragi Garfilde svi pismeni ni skolovani ni nacitani samo su bolesni uplaseni ili zabrinuti.Duznost lekara bi, barem mislim trebala biti. da iste posavetuju utese i lece a ne da se rugaju njihovom neznanju.Imam doktorku koja leci moje dete koje cim je vidi odmah mu je bolje jer sam njen pristup leci, molim Vas najiskrenije da to shvatite.Iskreno se nadam da na medicinskom fakultetu i to uce.Ako nekoga ne moze da izlece nemaju pravo da mu ubiju nadu.

Svaki dan cujem price tipa:lekar mu je rekao dva meseca ili koliko vec.

Postoji i danas kod Aboridzina obicaj da poglavica uperi kost u krivca i taj umre?![/list]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 5:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Ja se uopste ne rugam njenom neznanju jer ona nije duzna da zna, vec budalastini onoga koji joj je rekao da joj nije nista a dao joj Orvazil da guta 7dana . I ne znam samo cime ste se Vi osetili pozvani da branite "preosetljivost" i tanana osecanja mlade dame u pitanju, koja to nicim nije trazila niti nagovestil kako joj je 'svaka nada ubijena', kada smo ona i ja sasvim lepo i adekvatno iskomunicirale na ovoj temi, i kada je devojka (za razliku od Vas!) apsolutno i do poslednjeg slova shvatila i nameru (moju) i savet (moj) i objasnjenje (moje) i uputstva (takodje moje) sta joj je i gde ciniti??

Svasta. Mozda bi bilo bolje da pre ishitrenih i besmislenih zakljucaka o umiranju, padanju mrtvim i gubljenju svake nade (?!?!?!?!) koje ste ispisali vezano kako za mene tako i za problem ove devojke, pazljivo procitate i promislite o onome sto je napisano pa pokusate da otkrijete smisao pre nego sto nekoga uporedite sa shamanom koji usmrcuje clanove plemena! Boze me sacuvaj i sakloni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 10:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Ovakvu reakciju sam i ocekivala ali sam se ipak nadala da sam pogresila.Izvinjavam se Garfildu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 82 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: