Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Agresivan
PostPoslato: Pon Avg 23, 2010 9:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 9:02 am
Postovi: 2
Poastovanje !

Odavno imam problem naglog izliva besa i uvek nastradaju moji ukucani pretezno verbalni ali i fizicki kontakti uz sve to vrtim neke svoje ‘’filmove’’i nikako da prestanu ,razmisljam o nekoj nemiloj osobi koja mi je nesto nazao ucinila i pravim scenarija.Smeta mi kako me gledaju(agrsivni likovi)i trpim strah uz sve to.Bio sam kod doktora neuropsihijatra i prepisala mi je Bromazepam od 6 mg 1+1+1 Haloperidol 1 mg 0+0+1/2 Karbapin 100 mg 1/2+1/2+1/2 . U pcetku sam bukvalno padao i smanjila mi je bromazepam na 3 mg a ostalo je sve ostalo isto i pre nekih nedelju dana mi je otekla usna ali mi je doktorka rekla da ne brinem i nastavim da pijem Haloperidol iako u njegovom uputstvu pise da se odmah prestane sa upotrebom !?? Meni sad nista nije jasno narocito kad sam na internetu pretrazujuci video za sta sluze ti lekovi(epilepsija i shisofrenija) i navikavanje na njih koje se moze negativno ispoljiti tek nakon nekoliko godina.Verovatno zbog mojih simptoma i treba da pijem te lekove ali da li bih mogao da pijem neku novu vrstu antipsihotika posto ova dva leka pripadaju starijoj grupi?
Moram da napomenem da sam imao tezak infarkt miokarada pre tri godine I da imam 43 godine.Molio bih vas za vase misljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Agresivan
PostPoslato: Uto Avg 24, 2010 9:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
infarkt srca ima veze sa ovim, samo utoliko sto treba da nastavite lecenje, da ne biste nelece psihe lose uticali na srce.
da, potrebno je da pijete antipsihotike novije generacije - sigurno ce se naci lek za vas koji ce smanjiti vasu agresivnost.
da li je ovo prvi put u zivotu da se lecite kod psihijatra? ako nije, kada je to bilo ranije, i pod kojom dijagnozom?

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Agresivan
PostPoslato: Sre Avg 25, 2010 7:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 9:02 am
Postovi: 2
Isao sam ranije ali u skolskom dobu zalio se na nervozu,nisam govorio o ovim vecim mojim problemima.Ni sam ne znam zasto to nisam uradio,bilo me sramota ili sam mislio da ce proci a i bilo je davno a tada se gledalo drugacije na ljude sa psihickim problemima, ja sam 1967 god.Cekao sam vise od dve decenije da odem neuropsihijatra da kazem za stvarne moje tegobe.Dijagnoze se tih davnih godina i ne secam samo znam da sam tada dobio Leksaurin ili nesto slicno da pijem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Agresivan
PostPoslato: Pet Avg 27, 2010 10:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ne mozete ziveti u proshlosti i rukovoditi se nalazima i terapijama koje ste dobili pre 20 godina.

Skupite snagu, imate dovoljno godina da znate da ste sami sebi jedini i najbitniji na svetu, i potrazite pomoc struchnog lica i pomozite sebi da bar sledecih 20 godina zivite lepo :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], larsfloris i 79 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: