Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Diskus Hernija,problem
PostPoslato: Uto Apr 12, 2011 9:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 9:17 pm
Postovi: 4
Ja sam Marko imam 23 iz Bg-a imam problem sa diskus hernijom,isao sam 2 god u teretanu,i posle te 2 godine od jednom jedan dan sam osetio bol u donjem delu ledjda,otisao sam kod doktora specijaliste on me je snimio na rendgen i rekao mi da nema nikakvih preloma nista,da pijem tablete:Mydocalm, i nimulid,nedelju dana i posle toga ja sam otisao kod njega i bilo mi je lakse opet sam otisao u teretanu,i osetio sam bolove,vece bolove nego prethodni put,i opet sam otisao kod doktora i rekao mi je da skupim noge i da se sagnem,i ja nisam mogao skroz da se sagnem osecao sam bol u donjem delu lejda,ti bolovi vec traju 5 meseci,ne znam sta da radim,doktor mi je rekao da je diskus blokiran,da moram da idem na magnetnu rezenoansu da se vidi sta je tacno problem,5 maja mi je zakazana magnetna rezonansa,pa mene zanima sta da radim da izlecim taj diskus da li da radim neke vezbe ili sta vec,hvala unapred.;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus Hernija,problem
PostPoslato: Sre Apr 13, 2011 11:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
do snimka i pregelda kod neurologa i fizijatra nemojte raditi nikakve vezbe!

pomirite se sa time da cete do kraja zivota biti ogranicheni da dobar deo aktivnosti, posebno dizanja tegova u teretani koji su vam i napravili ovaj problem na prvom mestu.

posle pregleda i terapija nauchice vas terapeuti zashtitnim polozajima i pokretima a vashe je da shvatite ovo ozbiljno ili ne!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus Hernija,problem
PostPoslato: Sre Apr 13, 2011 11:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Postovi: 292
Marko pijes uobicajenu th za bol u kicmi. :) Ah te teretane..... 8) tu se cesto "lomi kicma" :-? Sad sta je tu je. Samo jedan glup i nesmotren, nagao pokret i zaradis dikus herniju. Zaradis je za cas, a posle muku mucis......pa prilicno. Sad Mare treba da mirujes i sacekas magnetnu. Vezbe ne radi sam nikako. Kad se bol umiri onda treba da NAUCIS vezbe one koje ti odredi fizijatar. Posle magnetne rezonace i tog nalaza zavisi th. Nadam se da ti sadasnja th. pomaze jer bol je............AAAA! :cry: Proverila sam to na vlastitoj kozi! :) Pozz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus Hernija,problem
PostPoslato: Uto Apr 19, 2011 4:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 9:17 pm
Postovi: 4
Hvala na odgovoru nadam se da cu barem moci da trcim i igram fudbal posto to najvise volim,pozz. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus Hernija,problem
PostPoslato: Pet Apr 22, 2011 12:31 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 10, 2007 2:36 pm
Postovi: 71
Ako problem bude veci ne daj Boze ali samo da ti kazem ukoliko budes morao da operises diskus herniju to nije strasno, Vlade Divac i Pedja Stojakovic su u sred profesionalne karijere operisali DISKUS, Srecno!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus Hernija,problem
PostPoslato: Pon Jul 18, 2011 7:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 9:17 pm
Postovi: 4
Zanima me kakav je Resad iz Banatskih Brestovaca,cuo sam da leci diskus herniju i sve leci juce mi ortaka izlecio koleno mu vratio u normalu,a lekari mu stavili gips do kuka,a on ga izlecio ali kaze da su bolovi nenormalni,a sto se tice mog problema evo zakljucka sa magnetne rezonanse pa mi vi recite da li da idem ili ne..
Zakljucak:1.Protruzija diskusa L4-5 dorzalno centralno i paracentralno levo koja kompromituje lataralni recesus i spinalni radiks L5 levo u srednje teskom stepenu
2.Diskalna protruzija L5-S1 dorzolateralno levo koja u iv.foramenu kompromituje radiks L5 u laksem stepenu.Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus Hernija,problem
PostPoslato: Pon Jul 18, 2011 9:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
zglobovi i kichma nisu ista stvar!

koleno i kuk nisu isto sto i kicma unutar koej se nalazi kicmena mozdin akoja jednom kada se prekine nema oporavka!

Nemojte se igrati sa svojim zdravljem vec se obratite fizijatu i terapeutim akako bi umanjili tegobe!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 94 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: