Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Nelagoda u crijevima, bol ispod rebara
PostPoslato: Sre Sep 21, 2011 11:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 21, 2011 10:38 am
Postovi: 21
Prije godinu i pol imala sam jake bolove u donjem desnom dijelu stomaka i napuhnutost stomaka.Tada sam operisala slijepo crijevo.Ubrzo nakon toga bol se opet vratio.Naime, obilno podrigivanje, bolovi ispod desnih rebara , kruljenje crijeva,osjećaj gladi i prisutnost nelagode u stomaku bili su svakodnevnica.Tada sam počela na pretrage.Radila sam sve nalaze krvi, na jetru, bubrege,opće itd.. i sve je uredu.UZV abdomena, gastroskopija, nalaz štitne, nalaz stolice na krv i bakterije i sve je uredu.Doktro kaže da je to od nervoze pa su me kljukali svim tabletama najviše onim za želudac iako je nalaz gastroskopije pokazao sve uredu.Tada sam predložila doktoru da radim nalaz na crijeva ali mi kaže da nema potrebe jer bi nalaz stolice i UZV abdomena pokazali da nešto nije uredu.
Na svoju ruku sam uzela LINEX i ispila čitavu bočicu kapsula i puna dva mjeseca nisam imala problema.Ali evo prije nekoliko dana bol se ponovo vratio.Ispod rebara najviše desnih, kruljenje crijeva, kao neko peckanje , ponekad me zna žignuti pri udisanju , obilno podrigivanje, vjetrovi.
Planiram ponovo otići doktoru ali nisam sigurna sa će me shvatiti ozbiljno jer i prošli put mi kaže kako mi je sve uredu i da se nema za šta uhvatit šta bi ispitivao.
Zaista ne znam šta da radim, samo se nadam da nije šta ozbiljno te kako bi dosadašnji nalazi pokazali da se radi o nečemu lošem.


Da li je neko imao slična iskustva.Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nelagoda u crijevima, bol ispod rebara
PostPoslato: Čet Sep 22, 2011 8:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2011 9:02 pm
Postovi: 138
Ja bih uradila kolonoskopiju. Nisam strucna ali mislim da nalaz stolice i UZV abdomene nisu pokazatelji da je debelo crevo u redu. Volela bih da Vam odgovori strucnjak ja ovde pricam kao neko cijeg su oca pet-sest godina "strucnjaci" lecili od jetre, zucne kese... koji je ispio gomilu lekova, proveo dane i dane po bolnicama, napravio gomilu snimaka (osim kolonoskopije) da se niko nije setio da sa desne strane "ispod rebara" (Na sta se stalno zalio) prolazi i debelo crevo.
Kad je medicina u pitanju moje je znanje malo, kada je rana za izgubljenim (zbog pogresnog lijecenja) u pitanju ona je velika.
Zelim vam svako dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nelagoda u crijevima, bol ispod rebara
PostPoslato: Čet Sep 22, 2011 12:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 21, 2011 10:38 am
Postovi: 21
Hvala na savjetu,

Ali da li je tvoj otac imao problema sa stolicom jer ja nemam , dakle sve mi uredu ali podrigivanje preobilno kao i vjetrovi .
Ponekad se na telefon ne mogu javiti jer se bojim da ću baš tog trena podrignuti.Imam puno zraka u crijevima i kada sam bila na uzv rekli su da imam zraka .UZV sm radila kod interniste i kod radiologa i sve ok.Čak pred samu operaciju slijepog crijeva doktorka u drugom gradu me također pregledala uzv i nekim drugim nastavkom kao za crijeva i rekla d ništa ne vidi.
Moji simptomi više liče da nešto nije uredu sa želucem ali nalaz gastroskopije je ok. tako da ni sama ne bih znala objasniti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nelagoda u crijevima, bol ispod rebara
PostPoslato: Čet Sep 22, 2011 2:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Ja sam imao slicne probleme --i sad ih imam al malo manje od kad sam na lekovima za kolitis koji su mi ustanovili posle raznih pretraga.
Vec godinu dana pijem salazopirin, u pocetku sam pio 5ASA, i jos uvek imam gasova i podrigivanja i bolova ispod rebara al na levoj strani i kad malo pritiskam i masiram onda podrignem i bude mi lakse a kad se puno krecem jos manje osecam tegobe jer iako se stvara vazduh valjda lakse ispustim-pa se ne vraca gore u creva kako kad sedim u kancelariji satima pa ne mogu da pustim (to bi bilo bas lepooo)..I meni je stolica OK a probao sam piti i Flobion i gastroperidon al nije mi puno bilo bolje-tj osecao sam poboljsanje sto se tice probave ali se pojavljivala neka malaksalost pa sam prestajao a prosle godine mi je ustanovljena i helikobakterija pa sam 2 puta uzimao terapiju i posle druge -kad sam osetio poboljsanje kod mene je doslo do nagle malaksalosti i slabosti i na kraju su ustanovili da je na nervnoj bazi tako da ivec godinu dana pijem i antidepresive i sedative-pored salazopirina i eglinyla-on je kao za nervozu stomaka--Gastroskopiju jos nisam radio-doktor misli da ne treba a na helikobakteriju kaze da ne treba da obracam paznju--ja i dalje ne jedem ljuto,papreno, kiselo,ne pijem alkohol ni sokove posebno gazirane a sve to nikako hladno-to traje vec vise od 10 godina.
Preporucujem da uradis kolonoskopiju.--
Molim te ake da pises kakav je problem ustanovljen kod tvog oca i jel izlecio--kod mene je neki KOLAGEN KOLITIS o kome nema nesto posebno da se procita-kao specificnom pa ja i dalje sumnjam da je mozda tu jos neki problem koji nisu otkrili i to me dodatno opterecuje pa nikako da smanjim makar dozu sedativa i antidepresiva-posle godinu dana..
Doktor mi ni priblizno nije rekao koliko dugo treba piti lek za kolitis al citao sam da moze trajati godinama???

Vec sam postavljao takvo pitanje --ima li neko da je resio kolitis i kako-preporucuju mi i neke cajeve al sve mislim mozda mora stvarno duze da se piju lekovi???
HVALAAAAAAA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nelagoda u crijevima, bol ispod rebara
PostPoslato: Čet Sep 22, 2011 2:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Izvini ake --nisam odmah razumeo verovatno to RANA ZA IZGUBLJENIM--jel znaci da nije uspeo izleciti to sto su ustanovili?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nelagoda u crijevima, bol ispod rebara
PostPoslato: Čet Sep 22, 2011 9:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2011 9:02 pm
Postovi: 138
Nije....
Eto, lecili su ga sedam godina od svega i svacega ali se nisu setili da ljudi imaju debelo crevo. Ultra zvuk za deb. crevo ne znaci nista... bar su mi tako posle objasnili. Duga prica... kratka u stvari... Zaboleo ga stomak dok je stigao do toaleta tokom praznjenja primetio je da je to jako tecno, mislio je da je proliv pogledao a ono krv. Otisao je kod lekara i ispricao.. Kad gle!!! setili ce naucnici ... eureka!!!! Ima covek debelo crevo, zamislite. Pregled, snimanje, opreracija, biopsija izvadjenog tumora, karcinom.... Metastaza na jetru ... Ode..... Ostadose nam ti doktori da nas lece....
No, nije svaki problem bas to, ne zelim da vas opteretim, jednostavno moramo tragati za pravom dijag.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nelagoda u crijevima, bol ispod rebara
PostPoslato: Pet Sep 23, 2011 11:46 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Meni su radili kolonoskopiju i uzeli uzorak za analizu i srecom nije kancerogeno--samo je neki KOLAGEN KOLITIS koji ne mogu bas da shvatim pa sam pitao doktora jer nista na netu ne pise i on kaze da se tu nakuplja kolagen-mene je interesovalo jel imam manjka tog kolagena ili viska i na tome se zavrsila cela prica oko kolitisa.
Mene muce jos kojekakve tegobe sa probavom a pijem lekove vec godinu dana SALAZOPYRIN-i ne kaze mi dokle---a pored toga za nervve-kao sto sam pisao-jer je valjda na psihosomatskoj bazi--a i tu ne vidim vece promene--
TESIM SE DA NIJE GORE NEGO RANIJE...
Hvala i svima srecu u lecenju--jer izgleda od nje vise zavisi--neka mi i zamere doktori koji procitaju---


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nelagoda u crijevima, bol ispod rebara
PostPoslato: Sre Okt 05, 2011 2:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 21, 2011 10:38 am
Postovi: 21
Možeš li mi kazati koji su tvoji simptomi bili,ja sam jučer bila kod doktora za unutrašnje bolesti i probavne organe i odrediše me na kolonoskopiju koje se jako bojim.Doktorica me podobro ispipala po stomaku i kaže da i sama pretpostavlja da će sve biti ok ali da to uradim pa da sve zaokružim.Možeš li mi reći koliko je neugodn KOLONOSKOPIJA odnosno sam taj pregled.KAd sam joj rekla da non stop podrigujem a nalaz gastroskopije uredu propisa mi Controloc i kaže manje stresa.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nelagoda u crijevima, bol ispod rebara
PostPoslato: Pon Okt 10, 2011 8:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2011 9:02 pm
Postovi: 138
Adna, sta je bilo???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nelagoda u crijevima, bol ispod rebara
PostPoslato: Uto Okt 11, 2011 10:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 21, 2011 10:38 am
Postovi: 21
Kako misliš šta je bilo.
Naručena na kolonoskopiju za 28.oktobar.Evo ni sama ne znam šta se dešava.Boli me stalno .non stop kruljenje u crijevima i to jako i boli .Sav zrak osjetim i imam bol tako nisko u zdjelici pa ponekad pomislim da mi nije od debelog crijeva.aLi se povremenno podigne pa me ubi u rebra.Osjećam neki pritisak dok sjedim.Jako se bojim.Bojim se same činjenice da to već dugo traje ali me i tješi što to nisam imala non stop .Zadnji put se desilo u februaru i trajalo do maja.Čitavo ljeto nisam osjetila ništa.I uvijek me uhvati u jesen i proljeće.Nisam skoro provjeravala nalaz stolice.Ne mogu da shvatim povezanost podrigivanja i kruljenja u stomaku, prevelike količine zraka u crijevima,vjetrovi i bol nisko u zdjelici a što se tiče stolice nikad nisam osjećala niti bol niti zarenje u debelom crijevu.Kada sam operisala slijepo crijevo moj doktor mi je kazao da je crijevo bilo maltene kuhano, kaže to ti je od dugotrajne upale.Pa me zanima zna li itko može li uppala imati ovakve simptome a da nalaz stolice ne pokaže bakterije .I da li je moguće da imam ovolike bolove od npr. nekih čireva unutrašnjih ili polipa.ne znam nagađam.A da stvar bude gora rođendan mi je 23.10 a pregled 28.10 tako da ga neću ni slaviti dok ne budem imala pregled.JAko se bojim. Poz... svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nelagoda u crijevima, bol ispod rebara
PostPoslato: Pet Okt 14, 2011 2:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2011 9:02 pm
Postovi: 138
Mislila sam da si zavrsila sa snimanjem pa pitam sta je bilo. Pokusaj da se opustis, toliki strah moze samo da pogorsa stanje. Cesto bude daleko bolje i bezazlenije nego sto smo mislili.
Zelim ti svako dobro, neka ti rodjendanski poklon budu - dobri rezultati sa kolonoskopije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nelagoda u crijevima, bol ispod rebara
PostPoslato: Sre Okt 19, 2011 9:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 21, 2011 10:38 am
Postovi: 21
Kao prvo veliko hvala na lijepim željama za dobrim rezultatima nalaza kolonoskopije.
Dobila sam nalaz urinokulture i glasi:patogene bakterije nisu nađene a broj živih bakterija u 1 ml urina je 10^2 da li to znači da je neka infekcija u pitanju, može li mi netko objasniti.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nelagoda u crijevima, bol ispod rebara
PostPoslato: Sre Okt 19, 2011 10:56 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Sto se tice KOLONOSKOPIJE-ne brini--jeste neugodno al makar posle toga znas na cemu si--jer najgora je ta neizvesnost --sta je???
Mozda i ta infekcija u mokracnim kanalima potpomaze problem i stvara ti sad dodatnu brigu--jesi li dobila neke antibiotike--jel radjen antibiogram-moj savet je da probas sa cajevima za infekciju mokracnih kanala-antibiotike samo ako moras.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nelagoda u crijevima, bol ispod rebara
PostPoslato: Sre Okt 19, 2011 1:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 21, 2011 10:38 am
Postovi: 21
Popila sam neke lijekove Ciprol za infekciju i onda radila urinokulturu.

Evo već para dana imam stolicu promjenjivu.3 dana teže a onda svako jutro nešto kao proliv i tad me uhvate jaki grčevi.Sada mi je bol u zdjelici postao nemoguć.Evo dok sjedim kao da umirem.Ali još uvjek imam osjećaj nelagode u stomaku, kruljenje crijeva i podrigivanje.Često mi se desi osjećaj gladi.


Ni sama ne bih mogla objasniti sve ove simptome i nisam više ni sigurna šta je šta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nelagoda u crijevima, bol ispod rebara
PostPoslato: Čet Okt 20, 2011 11:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2011 9:02 pm
Postovi: 138
Adna, pogledaj temu Iritabilni kolon mozda se negde nadjes, rado bih ti pomogla da znam kako. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 97 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: