Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bolovi u misicima i pvremene blaze vrtoglavice
PostPoslato: Sub Nov 23, 2013 11:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 23, 2013 11:43 am
Postovi: 4
Poslednjih par meseci su mi se javili bolovi u misicima i povremena vrtoglavice, recimo svaki drugi dan po jednom dnevno .U pocetku su bile pracene malaksaloscu i umoru ali sada toga nema s tim sto se brzo umaram i i ne mogu ni da potrcim, trenirala sam dugo i prosto ne mogu da verujem da ni za autobusom ne mogu da potrcim.

Ne znam da li treba da napomenem da sam smrsala od kada su se simptomi javili, ali to povezujem sa manjkom apetita
Jos jedna stvar sto nikad isto nisam dozivljavala, 2-3 puta su me obuzele paranoje u liftu ali nista posle toga
Inace sklona sam nervozi jako, i depresiji ali to je oduvek pristuno ne znam kako iznenada su se pojavile ove tegobe tj. cime izazvane/

Vadila sam krv- nalazi su perfektni, jako sam zabrinuta i potrebna mi je pomoc, savet.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u misicima i pvremene blaze vrtoglavice
PostPoslato: Ned Nov 24, 2013 11:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
a sta neuropsihijatar kaze--mora da je tu opet problem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u misicima i pvremene blaze vrtoglavice
PostPoslato: Pon Nov 25, 2013 1:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 23, 2013 11:43 am
Postovi: 4
Ne znam da su u pitanju takve smetnje ili je zapravo rec o necem drugom.

Znam samo da sam letos bila 2-3 nedelje preko, i da sam samo se izlezavala i sedela ali bukvalno, nakon toga kada sam konacno odlucila da se pokrenem ,poceli su ovi problemi sa bolovima u nogama -posebno izrazeno u butnom delu desne noge. Eto od tada mi je dosta bolje ali i dalje imam problem sa tim.Cim malo duze hodam javi se takav bol, da bukvalno vucem nogu

Meni je realno losija ishrana bila neko vreme, pocela sam da pijem neke vitamine i od tada sam se bolje osecala, ali i dalje imam blazu vrtoglavicu -nisam imala par dana- sto ne znaci da necu imate opet .
Cak sam razmisljala da su mi blago atrofirali misici, mada ne znam ni sama vise, sve su to prpostavke, moracu kod dr/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u misicima i pvremene blaze vrtoglavice
PostPoslato: Pon Nov 25, 2013 1:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Ovo je zapravo cest problem kod ljudi koji vezbaju/bave se sportom, problem je otprilike na relaciji nadbubrezna-stitna zlezda, no uglavnom je srz u "iscrpljenoj" nadbubreznoj i nedostatku kortizola, ali cesto i nekih drugih vitamina/minerala.
Vrtoglavica i ponekad napad panike a i depresija su klasicni simptomi- a cesto postoji i tzv efekat "magla u glavi" tj odredjena vrsta zbunjenosti...
Sto se tice grceva u misicima, nesto magnezijma citrata bi pomoglo a i l-taurin nije los. Vitamin c u vecim kolicinama pomaze pogotovo nadbubreznoj- a najveca greska je koristiti stimulante ukljucujuci kofein, guaranu i sl...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u misicima i pvremene blaze vrtoglavice
PostPoslato: Pon Nov 25, 2013 12:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 23, 2013 11:43 am
Postovi: 4
Upravo sam se vratila iz d.zdravlja,doktor je dao uput za neurologa i fizijatra.

Nije bio od neke pomoci, moze samo da nagadja ipak nije to njegova svera, elem rekao je kako se mozda ukljEstio nerv tj ukoliko imam problem sa kicmom(a imam) da je moguce od toga, ali opet to nije objasnjava uzrok jer mene boli misic s prednje strane butine i taj problem je nastao usled , nakon velike nepokretljivost. Do tada sam bila mnogo aktivna i nakon te moje usedelosti su i poceli problemi.

Stanje kortizola se moze utvrditi putem krvi a meni je krvna slika odlicna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u misicima i pvremene blaze vrtoglavice
PostPoslato: Uto Nov 26, 2013 1:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Stanje kortizola se moze utvrditi putem krvi, ako se vadi kortizol, mada rezultati dobijeni na ovaj nacinu nisu najprecizniji.
Sto se tice same krvne slike, treba biti pravi majstor pa je znati tumaciti, posto su referentne vrednosti poprilicno "siroke".

Moras popraviti nacin zivota, redovno spavanje na veme, bolja ishrana, smanji stres i bespotrebno mozganje i lagano poceti sa vezbama- ako preteras mozes samo pogorsati.
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 106 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: