Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Voda u testisu
PostPoslato: Pon Sep 01, 2014 2:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 01, 2014 1:55 pm
Postovi: 1
Pozdrav,

Izvinjavam se unapred na prostom recniku.
Imam 28 godina, pre nekih 80 dana operisan sam zbog torzije testisa. Operacija je bila uspesna, bez ikakvih komplikacija. Hirurg mi je rekao da sam imam duze kanale(anomaliju), koji povezuju testis i sa kojim se testis "uvrteo", pa su mi testis zavezali za spoljnu kesicu u kom se nalazi, gde je zapravo bio rez. Razlog je da mi se torzija ne bi ponovila.
Nakon mesec dana otok testisa je poceo da se gubi i dosao do skoro normalne velicine, kao sto su doktori i rekli da ce biti. Pre nekih 20ak dana javio se ostar bol u testisu, skoro citavog dana. Dan nakon toga je prestao. Medjutim nakon nekog vremena primetio sam da mi testis ponovo otice. Pri opipavanju osecam kao da je kesica puna neke tecnosti. Otisao kod doktora i na ultrazvuk. Rekli su mi da imam vodu u testisu i da se javlja zbog tog konca kojim su povezali testis. Da pijem chymoral forte i analgetik. Meni je i dalje stanje isto. Vise mi smeta. Moram da vodim racuna kako spavam, a tek bilo sta drugo. Imam bolove slabijeg inteziteta.
Pitanje je da li ce voda koja je nastala kao reakcija organizma na strano telo, da li ce se ponovo javiti ako uradim punkciju testisa. Da li moze doci do komplikacije zbog vode koja se zadrzava duze vreme i da li je moguce da ce sama od sebe nestati?
Zamolio bih vas za savet.
Hvala unapred!

Srdacno,
Srdjan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Voda u testisu
PostPoslato: Pon Sep 01, 2014 8:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Nisam siguran da li je to hidrocela-koju sam ja imao i urolog mi rekao da treba da se operise al nije hitno jer nije puno tecnosti--i ja cekako danas /sutra i tako 10 godina a drugi urolog na sistematskom kaze da i nema potrebe-skoro nista se tu i ne vidi. I ja sam osecao tegobe tada al ne strasno pa sam mogao funkcionisati, i smanjivalo se vremenom i tako prodjoh bez operacije.
srecno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: