Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 201 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 14, 2008 10:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 12:01 am
Postovi: 96
Vas muz ima malo manji broj spermatozoida, ali nista strasno. Povisen je pH, kao i leukociti sto znaci da ima neku upalu. Broj progresivnih je ok. Aglutinacija znaci da se spermatozoidi prilepljuju jedan za drugog. To moze biti uzrok neplodnosti kod vas. Kazu da Vitamin C moze poboljsati to stanje. Ipak treba videti zasto ona nastaje, neki put se u tim slucajevima radi test na antitela.

Mislim da imate resiv problem (makar na duze staze), ali pitajte za misljenje pouzdanog lekara i probajte inseminacije, u krajnjem slucaju VTO. Posle 2,5 godine ne vredi da vise cekate. To je makar moje misljenje. Moze krenuti sa boljom ishranom, probati sa raznim vitaminima i mineralima, ali ostaje pitanje da li ce doci do trudnoce. Muski sterilitet je velika nepoznanica i za svetske lekare, a kamoli za nase urologe koji se tim problemom bave za kintu u slobodno vreme, izmedju namestanja dva katetera... :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 14, 2008 11:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 12:56 pm
Postovi: 7
Lokacija: Novi Sad
Hvala vam puno maboleth na odgovoru,zaista nam je neka reč utehe više nego korisna.Iako ja imam tek 25.godine,slažem se sa vama da nema vremena za gubljenje, jer ko zna koliko ovo sve može da potraje,a i moj muž je šest godina stariji. Želeli bi potomstvo jer smo već pet godina u braku,no...Ovako smo jako srećni što imamo jedno drugo,ali nam malo fali da budemo i presrećni!Svima koji na razne načine pokušavaju da imaju decu,a iz nekog razloga do začeća ne dolazi želimo svu sreću i puno uspeha!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 15, 2008 1:42 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 12:01 am
Postovi: 96
Nema na cemu. Poslao sam ti privatnu poruku. :)

Sto se tice pitanja oko spermograma, da pojasnim jos malo:

1. Progresivno pokretni su najbrzi spermatozoidi i smatra se da su oni najodgovorniji za postizanje trudnoce. Tvoj muz ima jako dobar odnos pokretnih (70%) u odnosu na nepokretne (30%), kao i dobru morfologiju.

2. Fruktoza je secer koji hrani spermatozoide tokom njihovog sumanutog jurcanja. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 15, 2008 2:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 12:56 pm
Postovi: 7
Lokacija: Novi Sad
Hvala još jednom! Poslala sam vam privatnu poruku :D ! Čujemo se uskoro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 23, 2008 12:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 30, 2006 9:53 am
Postovi: 132
Lokacija: novi sad
molila bi nekoga kompetentnog da mi odgovori da li ovakav spermogram uopste moze da se popravi i da li je do ovakvih rezultata mogla da dovede pronadjena bakterija u ejakulatu??
samo da napomenem da moj suprug nije pusac,ne pije,ne konzumira narkotike niti radi sa hemikalijama.

MIKROBIOLOSKI NALAZ: u ejakulatu izolovana je bakterija enterococcus spp u velikom broju

SPERMOGRAM:
likvefakcija u toku 30 min: da
konzistencija: vodenasta
bistrina: bistra
boja: bezbojna

kolicina u ml: 1,0
broj spermatozoida u L: 0,1
broj spermatozoida u ejakulatu: 0,1
zivih spermatozoida:1,0%
pH:7,0

ukupno pokretnih:2,0% od toga:
bez progresije:2%
nepokretnih:98%

normalnih oblika:1,0%
patoloskih oblika:99,0%
defekt glave:99%

Oligoasthenoteratozoospermia III

da li ovakav spermogram mozda upucuje na trajni sterilitet i da li se uopste nesto moze uraditi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 23, 2008 3:12 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 12:01 am
Postovi: 96
Koliko god ova bakterija sumnjivo izgledala, ja mislim da ona nije uzrok ovako malog broja spermica. Ona je najverovatnije pobila spermatozoide (u smislu da je puno mrtvih), ali ne i broj. Bas je skoro neko prijavio da je isto imao bakterije, ali po nekoliko desetina miliona spermatozoida u mililitru i cak je ostvario trudnocu - sto se najvise ceni!

Cudno mi je sto je boja "bezbojna", a pH je na granici ili cak malkice ispod donje normale, jer je neutralan, a trebao bi biti alkalan. Moguce da je zbog bakterija, a mozda je u pitanju i delimicna opstrukcija semenih kesica!

Kada ste napisali "kolicina u ml:1,0", da li se to odnosi na kolicinu kompletnog ejakulata? Ako je tako, to je jako malo. Donja granica je 2ml.
Mala kolicina ejakulata, bez boje, mali broj spermatozoida i neutralni pH sugerisu na opstrukciju u predelu ejakulatornih kanala. To je u nivou prostate i semenih kesica. TRUS (transrektalni ultrazvuk) bi verovatno mogao da kaze da li ima promena u tom delu ili ne.

Niste rekli da li je on imao neku operaciju u tom delu, kakvi su mu testisi, ima li bolove ili neprijatnosti prilikom ejakulacije, tragove krvi u spermi?
Ako bi se opstrukcija potvrdila, radi se transuretalna operacija kojom se otklanja prepreka i on bi nakon intervencije trebao da ima znatno obilniju spermu i daleko veci broj spermica. E sad, ko to kod nas radi i gde, to na zalost ne znam...

Srecno!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 23, 2008 1:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 30, 2006 9:53 am
Postovi: 132
Lokacija: novi sad
maboleth hvala na odgovoru.

ja ne znam na sta se odnosi to kolicina u ml:1,0,samo tako pise i onda ispod pise ono sto sam ja napisala u prethodnoj poruci.

koliko znam on nije imao nikakvu operaciju u tom predelu,nema bolove ni neprijatnosti u toku ejakulacije a nalaz nije pokazao prisustvo leukocita ili eritrocita u ejakulatu.
iskreno,ne znam sta da vam kazem kakvi su mu testisi,po meni cini mi se da su vaoma mali al mislim da bi to tek pregledom moglo da se ustanovi da li su normalnog oblika,velicine jer ja stvarno to ne mogu da ocenim strucno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 23, 2008 2:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 12:01 am
Postovi: 96
suncica01 je napisao:
ja ne znam na sta se odnosi to kolicina u ml:1,0,samo tako pise i onda ispod pise ono sto sam ja napisala u prethodnoj poruci.


Siguran sam da se taj broj odnosi na celokupnu kolicinu ejakulata, jer je broj spermatozoida u mililitru 0,1, a u celom ejakulatu isto 0,1. To samo govori da je ukupna kolicina 1 mililitar. Sa druge strane verovatno i vi znate da li vas muz ima vecu ili manju kolicinu. Jedan millitar sperme je svega nekoliko kapljica.

suncica01 je napisao:
koliko znam on nije imao nikakvu operaciju u tom predelu,nema bolove ni neprijatnosti u toku ejakulacije a nalaz nije pokazao prisustvo leukocita ili eritrocita u ejakulatu.
iskreno,ne znam sta da vam kazem kakvi su mu testisi,po meni cini mi se da su vaoma mali al mislim da bi to tek pregledom moglo da se ustanovi da li su normalnog oblika,velicine jer ja stvarno to ne mogu da ocenim strucno.


Cudno je sto nema prisustvo leukocita, a toliki broj bakterija?! U kojoj laboratoriji ste radili spermogram u NSu?
Mali testisi mogu ukazati na nedostatak testosterona i reproduktivnih hormona, ali je najbolje da o tome strucnjak da misljenje. Vas muz svakako moze uraditi hormonsku analizu FSH, LH, prolaktin i slobodni testosteron.

Ovakva situacija zahteva pregled urologa i endokrinologa. Ovako samo mozemo da nagadjamo, jer moze biti vise faktora.
Zelim vam puno strpljenja i srece!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 23, 2008 7:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 30, 2006 9:53 am
Postovi: 132
Lokacija: novi sad
spermogram i spermokultura su radjeni u laboratoriji BIOTEST


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 23, 2008 8:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 12:01 am
Postovi: 96
Mogao sam da pretpostavim. Nikada nisam radio kod njih, ali je interesantno da je kod nekoliko muskaraca koje znam nadjen enterokokus u velikom broju! I sve u Biotestu, dok su u drugim laboratorijama bili sterilni.

Stvarno ne znam kako to da tumacim. Biotest ima reputaciju da ga radi iskusan biolog koja radi VTO na Betaniji. Medjutim, meni uopste nije jasno kako to da svaki drugi muskarac tamo ima enterokokus!?

Ovo ne menja vasu situaciju - spermogram je sigurno dobro uradjen, ali ta spermokultura mi vise nije jasna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 24, 2008 1:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 30, 2006 9:53 am
Postovi: 132
Lokacija: novi sad
neverovatno je to za bakteriju sto kazete! ne znam sta da mislim o tome.
znam da u biotestu radi biolog iz betanije i zato oni priznaju nalaze iz te laboratorije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 24, 2008 9:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 19, 2008 5:50 pm
Postovi: 2
Ja bih samo hteo da pitam da li nekome treba arginin? S obzirom da sam kupio kutiju od 120 tableta (1000 mg), popio desetak, a ostali smo trudni, ne znam sta bih radio sa istim.
Imajuci u vidu da nije bas jeftin, a da nekome moze da pomogne, voljan sam da poklonim preostalu kolicinu.
Kontakt mail:
[email protected]

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: jos jedan spermogram
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 2:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 11, 2006 8:46 am
Postovi: 7
Imam 30 godina. Supruga i ja vec dve godine pokusavamo dobiti dete. Redovno smo u plodne dane imali odnose. Nakon godinu krenuli smo na

pretrage. Prvo smo uradili testove na polne bolesti: chlamidia trachomatis,mycoplasma hominis, mycoplasma genitalis, ureaplasmma

urealyticum/u.parvum, neisseria gonorrhoeae, leukocitna esteraza, nitriti, bakteriolosku kulturu - sve negativno.

Pre mesec dana sam napravio spermogram i dobio sledece rezultate.

vreme apstinencije: 3 dana
kolicina: 3,5 ml
boja: bledo zuta
miris: normalan
ph vrednost: 7.0
vreme likvefacije: 30 minuta
koncentracija: 46.0 Mill/ml
ukupno: 161.0 mil

postotak brzih: 9%
postotak sporih: 45%
pokretnih na mestu: 11%
nepokretnih: 35%

devijacija glave: 10%
devijacija tela: 13%
devijacija repa: 5%

Dijagonoza: astenozoospermija



Svakodnevno se bavim sportom, ne pusim, ne konzumiram alkohol, pijem multi vitaminske i multi mineralne tablete koje ukljucuju B vitamin i

cink. Koji je sledeci korak koji bi trebao poduzeti u resavanju problema malog broja brzih spermija? Da li postoji nekakav lek? Ili moram ici

na hormonske terapije? Na daljnje pretrage (koje)? ili jednostavno leka nema i trebalo bi pokusati vestacku oplodnju? Koliko PH vrednost utice

na mali broj brzih spermija?

Unapred zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 17, 2008 12:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 10:50 am
Postovi: 65
jedno glupo pitanje: obzirom da mi je urolog na uzv pronasao varikelu, savetovao mi je da uradim spermogram. Imam 42 god, neozenjen sam , nemam dece, da li cu ih imati, ne znam.
gde ima u BG to da se uradi? neko mi je rekao u narodnog fronta. Kada se zakaze, koliko se ceka otprilike na zakazivanje? i kad se donese uzorak, ili da na licu mesta, koliko se čekaju rezultati? jel ima jos negde, i privatno, i koliko košta? unapred hvala...Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 18, 2008 10:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 18, 2008 10:19 pm
Postovi: 2
To mozes da uradis u bilo kojoj privatnoj laboratoriji, a cene se krecu od 1500 do 3000 din.
U TTC-u kod dr Vinke Vukotic je 1500 din.
ul. Milana Rakica 24 :o


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 201 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: