Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Uplasen sam-Urologija
PostPoslato: Uto Jun 04, 2013 3:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 04, 2013 3:33 pm
Postovi: 13
Pre nekoliko godina (oko4-5) na levom testisu sam napipao manju kvrzicu na vrhu testisa (malo manja od zrna graska).Otisao sam kod urologa i rekao mi je da to nije nista opasno ,bez nekog detaljnije objasnjenja.Brine sto se posle nekoliko godina to nije povuklo (mozda i jeste ali da nisam obracao paznju) rekao sam mu da treniram u teretani da bih mozda pomogao u postavljanju dijagnoze...Problem po mene se javlja pre neki dana kada mi je drugar otisao kod urologa i poplasio me (isto vezbamo u teretani i pomislio je da nije kila ili slicno .ne razumemo se i ne znamo)..Rekli su mu da je neka cista(nije mu tvrda na dodir) i da nije opasna, da se nista preduzima kada je mala...Moj je problem tj. strah sto je moje malo tvrdje na dodir,kao neki tvrdi cvor (vena itd).Citao sam dosta i istrazivao ovih dana , nema neke opasne simptome :Pojavu krvi, smanjenu sexualnu zelju, nemam bolove niti bilo kakve tegobe ,sve je normalno..Ali sam se poplasio...Jos jednom da kazem da se nije povecavalo...Neki savet, sta bi moglo biti ,pomoc? Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uplasen sam-Urologija
PostPoslato: Sre Jun 05, 2013 4:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Nema nikakav savet sem da odeš kod doktora da pogleda još jednom. Sve ostalo je nagađanje..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uplasen sam-Urologija
PostPoslato: Sre Jun 05, 2013 8:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
ako primetis ikakvo povecavanje ili bol na dodir--onda obavezno kod urologa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uplasen sam-Urologija
PostPoslato: Sre Jun 05, 2013 9:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 04, 2013 3:33 pm
Postovi: 13
Danas sam opet malo detaljnijim pregledom posle tusiranja pregledao taj deo testisa, tvrdji je malo na dodir ali ne koliko sam mislio...Pod prstima jasno mogu osetiti da je to kao neko zadebljanje na veni na ulazu u samom (dal se to zove jajovod ili kako vec , na gornjem delu testisa) pa sam i kada to stisnem pod rukom nije toliko tvrdo koliko sam mislio,tako da sam malo manje poplasen :o ali i dalje imam strah. :roll: Svakako da cu otici kod urologa u ponedeljak u svakom slucaju , iako mi ovo godinama traje i ne predstavlja mi problem, bolje da mi bude mirna glava...Hvala na odgovorima i savetima :) Ako neko ima jos neki savet ili mozda predstavu sta je u pitanju neka se javi i kaze..Ja cu u svakom slucaju cim budem odradio pregled napisati ovde sta je.A dace Bog da ne bude nista ozbiljno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uplasen sam-Urologija
PostPoslato: Sre Jun 05, 2013 11:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 26, 2011 12:04 am
Postovi: 267
Ne verujem da muškarci imaju jajovod :)

Elem, idi svakako kod urologa na pregled, verovatno će ti i ultrazvuk neki uraditi i da budeš miran i siguran a ne da lupaš glavu i nagadjaš koješta. Najgore je što kad čovek krene da čita po internetu obavezno (po Marfijevom zakonu) naiđe prvo na neke najgore stvari i onda se istripuje, ali svakako treba na kraju krajeva biti obazriv i uvek se obratiti lekaru za savet i na pregled - ne može da škodi :)

Javi kako je prošlo sve :)

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uplasen sam-Urologija
PostPoslato: Čet Jun 06, 2013 11:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 04, 2013 3:33 pm
Postovi: 13
Hehehe pa kazem da ne znam kako se zove :D
Mislio sam na onu kao jednu venu koja se opisuje na slikama inace koja ulazi ili izlazi iz testisa ,kako god vec to ide...
Svakako da cu otici kod urologa.Necu bezveze da lupam glavom da li je nesto ozbiljno ili nije, bolje da znam pa makar bilo i ozbiljno...
Jos neko sa nekom idejom sta bi moglo biti ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uplasen sam-Urologija
PostPoslato: Čet Jun 06, 2013 10:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
ne brini nista ozbilno najverovatnije al za svaki slucaj proveri kod urologa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uplasen sam-Urologija
PostPoslato: Pet Jun 07, 2013 12:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 04, 2013 3:33 pm
Postovi: 13
Nadam se da nije nista opasno .U ponedeljak idem kod urologa ,pa cu znati vise detalja .Hvala svima na pomoci :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uplasen sam-Urologija
PostPoslato: Sre Avg 27, 2014 5:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2014 5:34 pm
Postovi: 1
Zdravo,

Da li je moguce da se aterom (masno tkivo) pojavi na glansu penisa (glavicu)? Ne na prepucijumu (kozici), nego bas na glansu, u predelu frenuluma.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 45 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: