Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Upala ili sta je vec ???
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 1:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 19, 2013 12:59 pm
Postovi: 4
pre nedelju dana (tacnije u proslu nedelju) mi se ujutru na kraju mokrenja pojavi malo krvi u urinu i primetim da cesce idem da mokrim.U toku dana nema krvi. Odem u cetvrtak prosle nedelje kod doktora,uradim nalaze (krv,urin,urinokultura) i svi nalazi ok.Dobijem Monural granule i u cetvrtak vece ih popijem.U petak ujutru opet malo krvi.Subota i nedelja ne mokrim cesto i nema krvi... Ali u subotu u toku dana jedanputa me peklo sacuvaj se boze! Ponedeljak jutro (juce) opet malo krvi! Opet kod doktora... hteo da mi radi bris uretre-nisam pristao jer znam da boliii.Dobio sam citeral 10 dana po dve tablete.Popio i sinoc i jutros i danas u toku dana opet me tera cesto da mokrim i bilo je krvi opet na kraju mokrenja.To je vrlo malo krvi ali bas na kraju. Juce sam uradio i brzi test urina sa antibiogramom i nema nista ! E sad vise ne znam sta da radim ! Nemam nikakve bolove,normalno se osecam...ali me ovo prilicno plasi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala ili sta je vec ???
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 1:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Највероватније песак излази из бубрега.

Колико воде пијеш у току дана?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala ili sta je vec ???
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 2:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 19, 2013 12:59 pm
Postovi: 4
pa sad... nisam nesto mnogo pio vode... ali sam pio kafu pivo itd :D
Sada pijem dosta tecnosti...cajeva itd. Da napomenem da su mi radili i kompletan ultrazvuk i da je sve ok i na njemu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala ili sta je vec ???
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 2:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Песак не може тако лако да се види на ултразвуку.

Колико пијеш воде и чајева и колико си тежак? И које чајеве? Из филтер кесица?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala ili sta je vec ???
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 2:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 19, 2013 12:59 pm
Postovi: 4
77kg... kvalitetni cajevi,uvin,brusnica pa u cediljku... nikad iz filter kesice. Hocu da slognem kad na kraju mokrenja vidim krv ! ima je ponekad i vrlo malo i uvek na kraju. sad pijem oko 2-3lit dnevno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala ili sta je vec ???
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 2:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
То ти је добро.

Него да ти немаш упалу простате, човече? Кажу да је чај од млечике одличан за простату, али не знам да ли би ипак било добро да тражиш тај преглед.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala ili sta je vec ???
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 2:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 19, 2013 12:59 pm
Postovi: 4
na ultrazvuku je bila ok.. a za onaj "prst" pregled nisam bas zainteresovan :o
Ne boli me nista,normalno se osecam... tako da ne znam... od juce pijem taj citeral. Mozda da idem kod veterinara ?! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala ili sta je vec ???
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 3:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Тај Цитерал је антибиотик. Тја.

Набави чај од млечике и пиј га, за сваки случај. Имаш рецепт на мом сајту њњњ.аца.рс. За простату су одличне свеже бундевине семенке.

Покушај благо да грејеш дупе, да се топлота пренесе на простату. Топлота обично не прија упаљеној простати, али можда можеш опрезно да пробаш и видиш да ли ти прија.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala ili sta je vec ???
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 9:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2013 5:20 pm
Postovi: 48
Ау бре, кад је здравље у питању нема шта да будеш незаинтересован. Имам 18 година и урадио сам и брис урете и тај "прст" преглед како ти кажеш. И брис урете не боли толико колико ти мислиш.. Уради све што се тражи, немој бити кукавица.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala ili sta je vec ???
PostPoslato: Čet Jun 20, 2013 11:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 20, 2013 10:55 pm
Postovi: 4
Skoro 2 meseca decko oseca bol u penisu,pri samom vrhu,tacnije od sredine aprila. Isao je kod doktora koji je izvrsio analize na polne bolesti,na koje je dobio negativne nalaze. Pre nego sto je dobio te rezultate doktor mu je prepisao lekove,za koje smo kasnije saznali da se prepisuju osobama koje imaju Klamidiju. Odmah je prestao da ih pije. Na sve je negativan,kao sto sam napisala,i nema nikakvih promena spolja,cak ni crvenilo.Nema nikakve simptome-peckanje pri mokrenju,krv,nagon na cesto mokrenje,apsolutno nista.. Uradio je bris,i utvrdjena je upala. Prepisan mu je antibiotik BY-MYCIN,nisam upucena da li ga ima u Srbiji,jer je on trenutno u inostranstvu i tamo je bio kod lekara. Rekli su mu da pije u narednih mesec dana...proslo je vec nedelju dana,a bol se nije smanjio..Zanima me da li neko eventualno zna za koliko bi otprilike trebalo osecati neko poboljsanje,s obzirom da to traje od sredine aprila,a tek je pre nedelju dana dobio prave lekove,za tu upalu...Ne znam kada bi ti lekovi trebalo da pocnu da deluju,ne bih da cekamo,jos mesec dana,pa da ustanovimo da mu nisu dali dobre lekove,i da se ne daj boze to nekako prosiri...:/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala ili sta je vec ???
PostPoslato: Pet Jun 21, 2013 9:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
После седам дана коришћења антибиотика баш је могло да му буде боље. Неке инфекције се дуго лече, зависно од изазивача.

Свакако може врх пениса да испира воденим раствором соде бикарбоне (кашичица на чашу воде), неких пет-шест пута дневно. Она убија и бактерије и гљивице, па ће тако да уклони бар локалну инфекцију. После испирања тим раствором не треба испирати чистом водом нити брисати пенис да би што дуже деловала.

Реци му нека редовно мења гаће и да их добро опере и испере. У противном инфекција може да се врати. Може да буде и иритација због прашка ако се гаће добро не исперу од прашка.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala ili sta je vec ???
PostPoslato: Pet Jun 21, 2013 11:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 20, 2013 10:55 pm
Postovi: 4
Hvala puno na odgovoru...
Imam jos samo jedno pitanje...s obzirom da je utvrdjeno da je to upala,da nema neke infekcije (on ce ipak ovo sve raditi),da ceka da antibiotici pocnu da deluju ili sta? ja mislim da se mozda upala prosirila,pa sad treba vremena da se poboljsa stanje..al nisam sigurna...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala ili sta je vec ???
PostPoslato: Pet Jun 21, 2013 2:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Не знам шта може још да уради. Можда би било паметно да се ипак јави лекару и да му каже ситуацију. Ако нису радили антибиограм, онда су му напамет дали антибиотик а у том случају биће потребно да се исти промени ако већ нема дејства.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala ili sta je vec ???
PostPoslato: Pet Jun 21, 2013 3:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 20, 2013 10:55 pm
Postovi: 4
Aha,vazi,hvala jos jednom na odgovoru...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala ili sta je vec ???
PostPoslato: Čet Nov 14, 2013 10:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 14, 2013 10:44 am
Postovi: 1
ljudi i ja imam isti problem i vucem ga vec 5-6 godina,niko ne zna sta je.Radio sam urinokulturu,ultra zvuk,pregled prostate,tri brisa penisa,stolicu,krv sve sto sam mogao uraditi i na kraju sam dobio iste lekove "citeral" ili tako nesto,bol se povecava iz dana u dan,kad popijem antibiotike malo ublazim bol ali nikako da nestane tako da resavajte sto pre i radite sta god treba.....a da ultra zvuk se pokazao kao cist,nema nista,prostata uredu,mokraca nema tragova bakterija itd sve kao i kod drugih ljudi sto sam citao ovde ako neko uspe da izleci pisite pomagajte nam. :cry:

HVALA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 51 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: