Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Ucestalo mokrenje i promene na kozi
PostPoslato: Sub Jun 21, 2008 1:39 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Uh odakle da pocnem... problemi su poceli proslog leta.
Naime pocela sam ucestalo da mokrim (bez ikakvih drugih poteskoca u vidu peckanja ili sl.) i bas otprilike u to vreme se u mi se pojavile promene na kozi po nogama kao crvene tackice. Bila sam izlozena velikom stresu u to vreme (problemi u kuci) i mislila sam da je to neka vrsta dermatitisa... a za ucestalo mokrenje da sam se prehladila.. U isto vreme imala sam i ginekoloske probleme pojacan sekret, ali posto vec duze vreme muku mucim sa Kandidom ni na to nisam obracala paznju. Od tada ucestalo mokrenje nije prestajalo, a te tackice crvenkaste su mi i dalje po nogama.

Pre 2 meseca otisla sam kod ginekologa (inace promenila sam ginekologa koja ne moze da me izleci vec skoro godinu dana) u studentsku polikliniku, prvenstveno da bi videla za kandidu, ali sam joj spomenula to ucestalo mokrenje (nocu po 2-3 puta a i ovako maltane svakih sat-dva i to obilno ali nemam nikakve bolove niti svrab niti peckanje niti bilo sta). Dala mi je da uradim sve moguce analize za ginekoloske probleme a i kompletnu krvnu sliku i urino kulturu.
Krvna slika ok sve u referentnim vrednostima, a i urin (zasejane podloge ostale su sterilne), samo mi je nadjena kandida koju i dalje lecim.
Posle toga odlazim kod dermatologa takodje u Studentsku i tamo mi ta neka prim dr. kaze da je to dermatitis verovatno na nervnoj bazi i dala mi da mazem neku mast (kortiko-steroid neki nesto na derm se zavrsava) koju sam ja mazala i koliko toliko povukle su se te crvene kao tackice medjutim cim sam prestajala da je mazem one su se opet pojavljivale.

Pre 2 nedelje odlazim opet kod dermatloga isto u studentsku ali kod drugog isto prim dr. neka i ona mi kaze da to nije dermatitis ali da ne zna tacno sta je ali da misli da mi je povezano sa urinarnim problemima koje sam joj nagovestila da imam. Ona mi opet daje da radim kompletnu krvnu sliku i nalaz urin-a.

Krv opet sve u najboljem redu, a nalaz urina belancevine itd. b.o
medjutim pise:
eritrociti 6-8 svezih
leukociti od 10-12
epitelnih celija: mnogo
bakterije: mnogo

Ja uspanicena sutradan odlazim u privatnu laboratoriju da uradim urino-kulturu, kad ono nalaz opet zasejane podloge ostale su sterilne.
Popricala sam sa tom dr. u toj laboratoriji sto mi je radila nalaz i ona se kune da je 100% tacan i da nemam bakterije i ubedjena je da su ovi u studentskoj pogresili jer kaze po nalazima iz studentske sve ukazuje na urinarnu infekciju, ali na urinokulturi od bakterija ni traga ni glasa.
Sa ovim svim rezultatima odlazim danas opet kod tog dermatologa i on kaze da vise veruje rezultatu iz laboratorije nego ovima sa studentske. Za te kao crvenkaste tackice (koje su u medjuvremenu pocele da se povecavaju posto sam prestala da mazem taj kortiko steroid kao pecati) ne zna sta je i misli da je povezano sa urinarnim problemima isto tako je gotovo sigurna da nije dermatitis i dala mi je uput za nefrologa za Zemunsku bolnicu.

Izvinite na ovolikom postu ,
ali bas sam uplasena jer ne znam na sta bi sve ovo moglo da ukazuje i sta bi to moglo biti??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 21, 2008 12:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
moglo bi biti imunolosko oboljenje sa manifestacijom na kozi i bubrezima.
spitivanja u zemunskoj bolnici ce okazati sta je uzrok


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 21, 2008 2:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Molim Vas pojasnite mi kakvo imunolosko oboljenje i koliko je to ozbiljno?

I kako je moguce da u ustudentskoj u urinu mi nadju bakterrije, epitelne celije i ostalo a na urinokulturi nema bakterija?

Unapred hvala.
Pozz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 11:32 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Zaboravila sam da napomenem da na uputu koji mi je dala dermatolog stoji u nalazu purpura i nesto pise u nastavku ali ne mogu da rastumacim rukopis.

Inace sam student medicine i za tu prupuru znam da obicno nastaje kod dece i da se povlaci ali ja imam 25 god.

drbgd. kakvo bi to imunolosko oboljenje moglo da bude pa da se manifestuje na bubrezima i kozi. Inace meni se sada proredilo to ucestalo mokrenje. Nocu mozda idem jedanput-a samo, a preko dana na svakih mozda 3-4 sata. Nemam peckanja ni bolove, a te tackice (sto ih je dr. nazvala purpura) su mi i dalje po nogama ali ih nema puno, puno po neka samo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 11:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Moze i Henoch-Schoenlein purpura da ima ovakve manifestacije ali vratimo se bubrezima.Urin ponovo!!!Jer bilo kakvo imunolosko zahvatanje bubrega moze imati samo dve manifestacije: nefrotski i nefriticki sindrom sto se moze ustanoviti u svakoj ambulanti opste prakse najobicnijim fizikalnim pregledom i pregledom urina.Pre svega obratiti paznju na proteinuriju i prisustvo cilindara(hijalinih,holesterolskih eritrocitnih) u urinu koji i jesu dokaz zahvatanja glomerula obzirom da predstavljaju otisak iz bubreznih tubula.Tek po postavljanju ovakve sumnja indikuju se imunoloska ispitivanja(lupus,Mb.Berger,vaskulitis odnosno IgA,ANA,ANCA,C3) pa donosi odluka o biopsiji bubrega.A ono sto ja vidim iz pregleda urina je ITU i nista vise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 4:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
[b][i]Mala opaska:
A) cesta je situacija minimalnih promena (Minimal Change Disease), bez proteinurije i bez cilindrurije, samo sa "bledom" eritrociturijom, bez nefriticnog ili nefrotskog sindroma
B) hijalini cilindri ne znace ama bas nista
C) uz c3 se uvek odredjuju i c4 i ch50 i cirkulisuci imuni kompleksi
D) ono sto se vidi iz nalaza je:
1. svakako urinarna infekcija (10-12 Le i masa bakterija, bez obzira na sterilnu urinokulturu, u ostalom tu su i dizuricne tegobe a u medicini se leci pacijent a ne laboratorija) i
2. kortikosteroidnosenzitivna purpura na kozi donjih ekstremiteta, koja svakako iziskuje imunoloske pretrage u cilju iskljucenja SBVT (sistemskih bolesti)

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 4:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
draganvma je napisao:
Mala opaska:
A) cesta je situacija minimalnih promena (Minimal Change Disease), bez proteinurije i bez cilindrurije, samo sa "bledom" eritrociturijom, bez nefriticnog ili nefrotskog sindroma

I koji je smisao minimal changes narocito ako je bolest neprogresivna i ne dovodi do redukcije bubrezne funkcije??
draganvma je napisao:
B) hijalini cilindri ne znace ama bas nista

Ali ovi drugi itekako znace.
draganvma je napisao:
C) uz c3 se uvek odredjuju i c4 i ch50 i cirkulisuci imuni kompleksi

Ok,ali ne samo ti imunoloski parametri spektar ispoljavanja autoimunih bolesti je sirok,konzumacija komplementa je znacajna sa aspekta prognoze i odgovora na imunosupresive(ex.visoka aktivnost bolesti bolji odgovor)ali morate nekoga podvesti pod konkretan entitet jer to indikuje dalja ispitivanja npr ako nekog podvedete pod SLE odredicete mu i IgM anti ds-DNA koja ukazuju na povoljnu prognozu sto se tice progresije nefritisa.
draganvma je napisao:
D) ono sto se vidi iz nalaza je:
1. svakako urinarna infekcija (10-12 Le i masa bakterija, bez obzira na sterilnu urinokulturu, u ostalom tu su i dizuricne tegobe a u medicini se leci pacijent a ne laboratorija)

A vi mislite da ja to ne znam??A da li bi ste vi svaku dizuriju oglasili infekcijom bez dodatne dijagnostike??Moze neko da ima dizuriju a da u stvari ima malignu infiltraciju nerava u karlici.
draganvma je napisao:
2. kortikosteroidnosenzitivna purpura na kozi donjih ekstremiteta, koja svakako iziskuje imunoloske pretrage u cilju iskljucenja SBVT (sistemskih bolesti)

Na koju kortiko th lokalnu ili sistemsku??Ovde je u pitanju lokalna th a SBVT kako im samo ime kaze su sistemskog karaktera pa mi je malo cudno da se takav zakljucak izvodi na osnovu samo lokalne th jer ako je delovala na petehije i ekhimoze po nogama ,a bolest je sistemskog karaktera zasto onda se krvarenja nisu pojavila na drugim delovima tela??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 4:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
I koji je smisao minimal changes narocito ako je bolest neprogresivna i ne dovodi do redukcije bubrezne funkcije??
SMISAO JE DA CE VREMENOM DOVESTI DO TOGA STO NAVODITE
Ali ovi drugi itekako znace.
TACNO ALI HIJALINI NE ZNACE.
Ok,ali ne samo ti imunoloski parametri spektar ispoljavanja autoimunih bolesti je sirok,konzumacija komplementa je znacajna sa aspekta prognoze i odgovora na imunosupresive(ex.visoka aktivnost bolesti bolji odgovor)ali morate nekoga podvesti pod konkretan entitet jer to indikuje dalja ispitivanja npr ako nekog podvedete pod SLE odredicete mu i IgM anti ds-DNA koja ukazuju na povoljnu prognozu sto se tice progresije nefritisa.
TACNO, SAMO SAM DOPUNIO VASU PRICU, KAD VEC POMINJETE C3 :wink: A KAD VEC POMENUSTE KONZUMACIJU KOMPLEMENTA, VEROVATNO MISLITE NA POTROSNJU KOMPONENTI KOMPLEMENTA. A KAD VEC POMENUSTE TAKO DETALJNO DIJAGNOSTIKU SISTEMSKOG LUPUSA, DODAJTE I LE-CELIJE I BIOPSIJU SA PH-NALAZOM, PA DA BUDE BAS ONAKO... :lol: A da li bi ste vi svaku dizuriju oglasili infekcijom bez dodatne dijagnostike??Moze neko da ima dizuriju a da u stvari ima malignu infiltraciju nerava u karlici.
KO O CEMU, BABA O USTIPCIMA A VI O MALIGNITETIMA :lol: DA NE TRACIMO VREME, OVDE SE NE RADI O IZOLOVANOJ DIZURIJI VEC ZNACAJNOJ LEUKOCITURIJI SA ZNACAJNOM BAKTERIURIJOM (STO BI VI REKLI: SIGNIFIKANTNOJ) I DIZURICNIM SMETNJAMA!!! AKO ZA VAS TO NIJE DOVOLJNO, NE ZNAM STA DA VAM KAZEM.... :roll: :o 2. [u]
Na koju kortiko th lokalnu ili sistemsku??Ovde je u pitanju lokalna th a SBVT kako im samo ime kaze su sistemskog karaktera pa mi je malo cudno da se takav zakljucak izvodi na osnovu samo lokalne th jer ako je delovala na petehije i ekhimoze po nogama, a bolest je sistemskog karaktera, zasto onda se krvarenja nisu pojavila na drugim delovima tela??
EEEEE, BLAGO MENI, KADA BI CEKALI DA SE PETEHIJE, EKHIMOZE I PURPURE JAVE PO CITAVOM TELU, PA TADA ZAPOCELI ISPITIVANJE U SMISLU SBVT..... TADA BI DIJAGNOZU MOGLA POSTAVITI I MOJA POKOJNA BABA ALI BI TADA TAKVIM PACIJENTIMA JOS SAMO BOG MOGAO DA POMOGNE :lol: :o [/i][/b]

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 5:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
I koji je smisao minimal changes narocito ako je bolest neprogresivna i ne dovodi do redukcije bubrezne funkcije??
SMISAO JE DA CE VREMENOM DOVESTI DO TOGA STO NAVODITE
Od kud znate a ako ne dovedu??Bolest svakog pacijenta je slucaj za sebe
Ali ovi drugi itekako znace.
TACNO ALI HIJALINI NE ZNACE.
Mislio sam da smo se u prethodnom postu usaglasili
Ok,ali ne samo ti imunoloski parametri spektar ispoljavanja autoimunih bolesti je sirok,konzumacija komplementa je znacajna sa aspekta prognoze i odgovora na imunosupresive(ex.visoka aktivnost bolesti bolji odgovor)ali morate nekoga podvesti pod konkretan entitet jer to indikuje dalja ispitivanja npr ako nekog podvedete pod SLE odredicete mu i IgM anti ds-DNA koja ukazuju na povoljnu prognozu sto se tice progresije nefritisa.
TACNO, SAMO SAM DOPUNIO VASU PRICU, KAD VEC POMINJETE C3 :wink: A KAD VEC POMENUSTE KONZUMACIJU KOMPLEMENTA, VEROVATNO MISLITE NA POTROSNJU KOMPONENTI KOMPLEMENTA. A KAD VEC POMENUSTE TAKO DETALJNO DIJAGNOSTIKU SISTEMSKOG LUPUSA, DODAJTE I LE-CELIJE I BIOPSIJU SA PH-NALAZOM, PA DA BUDE BAS ONAKO... :lol:
Naravno i to sto ste pomenuli nece svi da imaju minimal changes sa lupusom neko ce i da ima difuznoproliferativni lupus nefritis.
A da li bi ste vi svaku dizuriju oglasili infekcijom bez dodatne dijagnostike??Moze neko da ima dizuriju a da u stvari ima malignu infiltraciju nerava u karlici.
KO O CEMU, BABA O USTIPCIMA A VI O MALIGNITETIMA :lol: DA NE TRACIMO VREME, OVDE SE NE RADI O IZOLOVANOJ DIZURIJI VEC ZNACAJNOJ LEUKOCITURIJI SA ZNACAJNOM BAKTERIURIJOM (STO BI VI REKLI: SIGNIFIKANTNOJ) I DIZURICNIM SMETNJAMA!!! AKO ZA VAS TO NIJE DOVOLJNO, NE ZNAM STA DA VAM KAZEM.... :roll: :o 2. [u]
Ne sporim ja nista za ovaj konkretan slucaj govorimo hipoteticki o dizuriji kao simptomu.Inace nije retko da neki simptom oglase za banalnu bolest dok "ustipak"kako vi kazete ne naraste do jedno 2kg recimo.
Na koju kortiko th lokalnu ili sistemsku??Ovde je u pitanju lokalna th a SBVT kako im samo ime kaze su sistemskog karaktera pa mi je malo cudno da se takav zakljucak izvodi na osnovu samo lokalne th jer ako je delovala na petehije i ekhimoze po nogama, a bolest je sistemskog karaktera, zasto onda se krvarenja nisu pojavila na drugim delovima tela??
EEEEE, BLAGO MENI, KADA BI CEKALI DA SE PETEHIJE, EKHIMOZE I PURPURE JAVE PO CITAVOM TELU, PA TADA ZAPOCELI ISPITIVANJE U SMISLU SBVT..... TADA BI DIJAGNOZU MOGLA POSTAVITI I MOJA POKOJNA BABA ALI BI TADA TAKVIM PACIJENTIMA JOS SAMO BOG MOGAO DA POMOGNE :lol: :o [/i][/b][/quote]
Komentarisem za ovaj konkretan slucaj ako je sistemskog karaktera zasto nije po celom telu a postoji odgovor na lokalnu th,ne znam zasto ste se prebacili u neku pricu o zakasnelim dijagnozama. :roll: :lol: 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 5:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Od kud znate a ako ne dovedu??Bolest svakog pacijenta je slucaj za sebe
ZNAM. NA OSNOVU IMUNOLOSKIH NALAZA, OPTICKE, ELEKTRONSKE MIKROSKOPIJE, IMUNOFLUORESCENCIJE I DOSADASNJIH ISKUSTAVA.
Naravno i to sto ste pomenuli nece svi da imaju minimal changes sa lupusom neko ce i da ima difuznoproliferativni lupus nefritis.
MA KAKVA MINIMAL CHANGES SA LUPUSOM!!!! :o TOGA NEMA :o AKO JE LUPUS, ONDA JE LUPUS A AKO JE MINIMAL CHANGES, ONDA JE MINIMAL CHANGES! NEMA MINIMALNIH PROMENA KOD LUPUSA I TE 2 DIJAGNOZE NEMAJU BLAGE VEZE JEDNA SA DRUGOM! ZBOG TAKVIH SE STVARI PADA NA ISPITU! :lol:
Ne sporim ja nista za ovaj konkretan slucaj govorimo hipoteticki o dizuriji kao simptomu. Inace nije retko da neki simptom oglase za banalnu bolest dok "ustipak"kako vi kazete ne naraste do jedno 2kg recimo.
E HAJDE DA SADA SVAKU BANALNU URINARNU INFEKCIJE ISPITUJEMO NA POSTOJANJE NEKAKVOG KARCINOMA....ONAKO HIPOTETICKI :lol:
Komentarisem za ovaj konkretan slucaj ako je sistemskog karaktera zasto nije po celom telu a postoji odgovor na lokalnu th,ne znam zasto ste se prebacili u neku pricu o zakasnelim dijagnozama. :roll: :lol:
E PA ZATO STO SE GENERALIZOVANE KOZNE PROMENE JAVLJAJU U UZNAPREDOVALOJ BOLESTI. E OVDE TREBA POZURITI I HIPOTETICKI I NEHIPOTETICKI :wink:

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 5:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Ocigledno je da ste poodavno zavrsili pa vam postavljam jedan link da obnovite gradivo ovo je cak i za mene novo jer nema vise 5 tipova lupus nephritisa nego 6 http://www.medscape.com/viewarticle/479531_3 ono sto je bilo minimal changes sada je minimal mesangial lupus nephritis.
Osim toga ako se pozivate vec na nekakv ispit mozemo i da se kladimo za minimal changes bas mi treba neki kes za Zakyntos.
Ja ne kazem da svaki simptom treba ispitivati na tumor vec analiticno pristupati dijagnostici a ne sve uvoditi u neku rutinu i postovati formu bez sadrzaja a oslanjajuci se na iskustvo.Bolest svakog pacijenta je slucaj za sebe i ako ste lecili 1000000 pijelonefritisa bez cilindara mozda vas vec u ponedeljak ocekuje iznenadjenje :wink: :lol: .Onda mozete da se cudite od kud cilindri u sedimentu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 6:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Ocigledno je da ste poodavno zavrsili pa vam postavljam jedan link da obnovite gradivo
HVALA NA LJUBAZNOSTI :lol:
ovo je cak i za mene novo jer nema vise 5 tipova lupus nephritisa nego 6
CAK I ZA VAS!!!!!!!!! NE MOGU DA VERUJEM :o
Ono sto je bilo minimal changes sada je minimal mesangial lupus nephritis.
MCD JE I DALJE MCD I TO NEMA AMA BAS NIKAKVE VEZE SA SLE A MINIMALNE PROMENE U MEZANGIJALNOM MATRIKSU KOD SLE SU NESTO SASVIM DRUGO I TA DVA ENTITETA IZISKUJU DIJAMETRALAN TERAPIJSKI PRISTUP
Osim toga ako se pozivate vec na nekakv ispit mozemo i da se kladimo za minimal changes bas mi treba neki kes za Zakyntos.
REALIZAM VAM NIJE BAS NAJJACA STRANA :lol:
Ja ne kazem da svaki simptom treba ispitivati na tumor vec analiticno pristupati dijagnostici a ne sve uvoditi u neku rutinu i postovati formu bez sadrzaja a oslanjajuci se na iskustvo.
POLAKO, STECI CETE I VI ISKUSTVO, PA CETE MALO DRUGACIJE RAZMISLJATI... :wink: INACE, TA "NEKA RUTINA" SE ZOVE "BROJNI DIJAGNOSTICKI PROTOKOLI" I VRLO SE PRIMENJUJE U CELOM SVETU PA I KOD NAS SVE VISE I NE ZOVE SE "FORMA BEZ SADRZAJA" VEC "PROTOKOLI BAZIRANI NA VISEGODISNJEM RADU I IZ NJEGA PROISTEKLOM ISKUSTVU" :wink:
Bolest svakog pacijenta je slucaj za sebe i ako ste lecili 1000000 pijelonefritisa bez cilindara mozda vas vec u ponedeljak ocekuje iznenadjenje. Onda mozete da se cudite od kud cilindri u sedimentu.
NE RAZUMETE... NE RADI SE O TOME DA LI SE JAVLJAJU LEUKOCITNI CILINDRI U SKLOPU AKUTNOG PIJELONEFRITISA, VEC DA LI MORAJU DA SE JAVE I DA LI SU BITNI ZA POSTAVLJANJE DIJAGNOZE. ODGOVOR JE: NE, NE MORAJU DA SE JAVE I NE, NISU BITNI ZA POSTAVLJANJE DIJAGNOZE!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 6:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Znate na osnovu protokola se jako lepo moze obraditi 99% populacije sa odredjenom patologijom,ali zato sigurno necemo onih 1% ostaviti da umru jer se ne uklapaju u formu.Sto se tice realizma dobicete i potvrdu na mail.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 6:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Znate na osnovu protokola se jako lepo moze obraditi 99% populacije sa odredjenom patologijom,ali zato sigurno necemo onih 1% ostaviti da umru jer se ne uklapaju u formu.
TAMAN POSLA :o PROTOKOLI SU JAKO PAMETNA OSNOVA, KOJA SE NAKNADNO NADOGRADJUJE OD SLUCAJA DO SLUCAJA.

Sto se tice realizma dobicete i potvrdu na mail.
NEMA POTREBE ZA TAJNOVITOSCU I MAIL-ovima :o :o :o , SLOBODNO NASTAVITE NA FORUMU, VERUJEM DA OVU "STRUCNU DEBATU" :lol: PRATI VECI BROJ LEKARA NA FORUMU I MOZE BITI SVIMA KORISNO

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 6:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Moze nema potrebe za paranojom,dakle fotka iz studentske knjige jer cenjeni draganvma tvrdi da kod lupus nephritis-a ne postoji PH tip minimal changes i da se zbog istog pada na ispitu

Slika
I rest my case.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: