Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 90 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: tumacenje spermograma
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 4:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2008 4:23 pm
Postovi: 42
Zelim da mi neko protumaci spermogram mog supruga.Pokusavam vec godinu i po dana da ostanem u drugom stanju ali za sada nista.Unapred hvala

zapremina ejakulata 5.2
likvefakcija 25
konzistencija normalna
ph 8.0

broj spermatozoida 27
ukupan broj sperm. 140.4
brzo progresivno pokretnih sp. 0.02
sporo prog. pokretni sperm. 0.18
pokretni u mestu 0.11
nepokratni 0.69
vitalnost 0.39
broj leukocita 1.0

normalne forme 0.12
patoloske forma 0.88
glava 0.60
vrat 0.58
rep 0.39

napomena:
tzi 1.78
sdi 1.56


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: molim vas sa odgovor
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 8:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2008 4:23 pm
Postovi: 42
jeli moguce da ne postoji bas niko ko bi odgovorio na moje pitanje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 17, 2008 1:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Kada bi ti meni mogao odgovoriti šta znači ovo što si napisao :

brzo progresivno pokretnih sp. 0.02
nepokretni 0.69

Ja bih to rekao kakav ti je spermogram. Ovako mi nije baš najjasnije šta podrazumeva pod ovim 0,02 i 0.69 !!!! :o

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 17, 2008 11:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2008 4:23 pm
Postovi: 42
kada bih ja znala sta znaci,ne bih ni postavljala pitanje. :(

Jednostavno sam prepisala sa laboratorijskog nalaza sve kako i pise.

U svakom slucaju hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 17, 2008 1:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 09, 2007 11:38 am
Postovi: 47
Lokacija: BG
Koliko ja shvatam, to znaci da je na uzorku od 100 spermatozoida ukupno 2 progresivno pokretna, 69 nepokretnih i analogno sa tim sporo pokretnih 18 itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 17, 2008 1:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2008 4:23 pm
Postovi: 42
pa i ja tako mislim ali opet ne razumem se ja u to pa bi mi ipak trebalo misljenje strucnjaka.

hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 18, 2008 10:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Ako je tako kao što misli vjovanov onda ti nema šanse da zatrudniš sa ovakvim spermogramom. Nemoj da padaš u depresiju jer za to ima leka !
Tvoj muž treba da prestane da puši i pije alkohol ( ako to radi ), da poveća fizičku aktivnost i da se što više kreće kao i da koristi vitamine i sve ono što je potrebno za poboljšanje spermograma. Pogledaj lepljivu temu ! Naravno potrebno je uraditi i bakteriološke nalaze kao i pregled testisa da se vidi da nema varikokelu !

U principu takvo stanje se rešava i ne bi trebalo da ima problema, samo se obrati lekaru po preporuci !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 18, 2008 11:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2008 4:23 pm
Postovi: 42
nije bas ohrabrujuce ali hvala u svakom slucaju.Poslusacu tvoje savete.

pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 20, 2008 12:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Draga moja " kostic " ovo što sam ti napisao nije bilo sa namerom da te plašim ili uvlačim u depresiju, naprotiv mogu ti samo reći da bih ja poludeo od sreće kada bih imao spermogram tvog supruga pa sada možeš da zamisliš gde sam to ja sa sterilitetom.
Lepo sam ti rekao da se taj problem rešava ali "OBRATI PAŽNJU" koji lekar će vas lečiti i tražite što više informacija od ljudi koje je on lečio da bi ste pronašli onog pravog lekara !!!
Još jedan savet: stalno radite analize da vidite ima li poboljšanja, ako nema menjaj ili terapiju ili lekara - veruj mi !

Kad kažem analize mislim na spermogram !

Srećno !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 20, 2008 10:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2008 4:23 pm
Postovi: 42
Da znas da si me rasplakao ovim recima.Necu da padam u depresiju ali istina je da sam mnogo nervozna,iako znam da to lose utice. Za neki dan imamo zakazano kod jednog doktora po preporuci pa cu ti se javiti sa rezultatima.

Samo me ineresuje sta je to inseminacija i u kojim slucajevima se radi?Jeli to isto kao vestacka oplodnja,i da li je tako skupo?

Puno hvala sto si nasao vremena za mene :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 20, 2008 12:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 9:49 am
Postovi: 54
Lokacija: Beograd
Draga Kostić,

Kao što ti je SQL rekao i moj suprug i ja bismo se radovali vašem spermogramu. Kada izračunaš procenat i ostalo, vi imate preko 3.5mil. pokretnih. Moj suprug ima ukupno 9.5mil. sa 10% pokretnih, pa mi ne padamo u očaj.

Što se insemenacije tiče, sa ovim rezultatom spermograma imate odlične šanse, jer je za samu insemenaciju potrebno, u zavisnosti od lekara do lekara, oko 1 milion pokretnih.
Kada je sam postupak insemenacije u pitanju, proces je sledeći:
1. od drugog dana ciklusa treba da primaš stimulaciju. To je najčešće u vidu tableta Clomifen-a i uzima se 5-7 dana, u zavisnosti od saveta lekara.
2. dva dana pre ovulacije (nije kod svih žena isto) primaš Pregnil. To su inekcije i primaju se oba dana...opet zavisi od lekara.
3. dođete kod lekara oboje. Suprug da šta može da da :lol: :lol: :lol: (uvek se šalim na račun svog supruga što uživa bez mene, bojim se navići će se :lol: :lol: :lol: :lol: )
4. Sačeka se nekih sat-dva da laborant pripremi uzorak
5. Kada legneš na ginekološki sto, lekar ti ubaci smešu (nadaš se da je vaša :lol: :lol: - ovo se malo šalim, jer smeha nije nikad na odmet) i ležiš na tom stolu, sa skupljenim nogama nekih 30-45minuta. Malo je neprijatan sam proces, jer ti pomoću šprica i neke VELIKE gumene igle. Meni je lično sam postupak uvek izazivao blagu mučninu, ali mislim da je to individualno.
6. Odeš kući i nadaš se.

Ono što je izuzetno bitno, tvoj doktor mora da ti da stimulaciju. Meni su radili, čini mi se, tri insemenacije bez stimulacije i, naravno, bez rezultata.

Nema potrebe za strahom od postupka i od neizvesnosti. Biće sve u redu.

Sa srećom.
Pozdrav svima.
[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 20, 2008 2:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2008 4:23 pm
Postovi: 42
Draga moja Natice,

puno mi znace tvoje reci podrske.Drago mi je da si tako smirena i opusteena.Nisam ni ja bas ocajna ali mala nervoza je uvek tu. :)

Mislila sam da je postupak inseminacije komplikovan ali hvala sto si mi objasnila. Jel se to radi u drzavnim bolinicama ili ne,i da li je isto skupo kao vest.oplodnja?

Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 20, 2008 2:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2008 4:23 pm
Postovi: 42
E da,zaboravila sam da napomenem da je ovo mom suprugu prva i jedina analiza koju je uradio.Da li je moguce da su rezultati bili samo trenutno losi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 20, 2008 2:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 9:49 am
Postovi: 54
Lokacija: Beograd
Insemenacija može da se radi i u državnoj i u privatnoj bolnici. Ja lično sam imala tri u državnoj i dve u privatnoj. Ove prve tri su bile loše urađene, a to znači bez stimulacije, a što je najgore meni su plodni dani u tom periodu uvek padali u nedelju, a dr je radio insemenaciju petkom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Čak smo tada imali i koliko-toliko dobre rezultate, tj. bolje nego sada.
Uffff, poludim od besa kada se setim toga. Ali, svaka se škola plaća.
Naravno, u državnoj bolnici uz uput, koliko se sećam ništa ne košta, ili eventualno nešto simbolično.
Kod privatnika sam plaćala oko 12.000,00 dinara, prošle godine. Naravno, lekove za stimulaciju i inekcije vi plaćate. Mislim da te izađe oko 15.000,00 dinara sve ukupno. Treba uračunati i UZ, tj. folikolimetriju koja je 2.000,00 - 2.500,00 dinara, u zavisnosti od ordinacije do ordinacije. A na taj pregled ideš bar dva-tri puta.

Mi smo ušli u program vešt.oplodnje koju subvencioniše država, ali smo se dogovorili sa dr da sam proces oplodnje odložimo da bismo probali još jednom sa insemenacijom, jer se ipak unosi manji broj i količina hormona.

Kada je u pitanju veštačka oplodnja u privatnim klinikama ona se kreće oko 1500€, plus hormoni koji su isto oko 1500€.

Eto tako.

Ako te još nešto interesuje, pitaj.

Pozdrav,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 20, 2008 3:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2008 4:23 pm
Postovi: 42
Hvala puno,bicemo u kontaktu. :) :)
veliki pozdrav i puno srece u svemu


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 90 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 80 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: