Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 90 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 22, 2008 8:40 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 9:49 am
Postovi: 54
Lokacija: Beograd
Kostiću,

Pusti SQL-a da se malo odmori. Nadam se da su mu se popravili rezultati i da ne pušta ženu na miru. :lol: :lol: :lol:

Elem, preporučeno je da apstinencija bude 3-5 dana. Mi se uvek odlučimo za 4, kao zlatnu sredinu.

Takođe, kod mene je pronađena ureaplasma, a kod supruga nije... :o To mi nikako nije jasno, jer je to prenosiva bolest, a mi ne koristimo zaštitu. U svakom slučaju, ureaplasma može da bude odgovorna za izazivanje pobačaja. Nama lekari nisu rekli da to može da utiče na pojavu lošeg spermograma.

Nadam se da sam ti pomogla.

Pozdrav svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 22, 2008 11:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2008 4:23 pm
Postovi: 42
naravno da si mi pomogla.

Salim se ja sa SQL?

A to sto je tebi pronadjena ureapl.a muzu nije bas mi je sumnjivo!Jel razmislja da se opet testira?Nekako mi nije logicno.

Nama sutra stizu rezultati spermograma pa se nadam da ce biti bolji nego prosli put?

Pozz :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 22, 2008 11:35 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 9:49 am
Postovi: 54
Lokacija: Beograd
Radio je, bar, 3 puta bris i svaki put nema ureaplasmu, a ja je već dve godine imam (bar kako znamo).

Šta je tu je.

Pozdrav i srećno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 23, 2008 5:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2008 4:23 pm
Postovi: 42
Natice stigli su nam rezultati spermograma.

volumen 3.8
ph 8
broj sperm.u ml 40*10na9
pokretnih 40%
slabo pokretni 20%
nepokretnih 40%
Morfologija:
normalni oblici 70%
patoloski obl: 30%

leukociti 2-3
epitelne celije 1-2
aglutinacija spermatozoida 0.1

Koliko se ja razumem vidim da je dosta bolji nego prosli put. :lol: :lol:
Ali bune me malo ove poslednje 3 stavke.Ne razumem bas,pa ako mozes da mi pojasnis malo jer nemam strpljenja a kod doktora idemo tek za 7-8 dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 8:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2008 4:23 pm
Postovi: 42
bio sam kod urologa i rekao mi je da stanje i nije bas lose ali mogao bih da uzimam proxeed 2 meseca.Takodje mi je dao i trental da pijem.
E sad mene zanima da li je u mom slucaju neophodno uzimanje proxeeda,jer i sami znate cenu.

SQL da li si ti uzimao proxeed i kakvo je tvoje iskustvo?

Hvala unapred :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 10:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Meni u stvati uopšte nije jasno da li si ti "on" ili "ona" al ajde nema veze, bitno je da stvari idu u dobrom pravcu i nek bude "ona" a naravno ne mrzi me da te savetujem samo nisam obratio pažnju na ovu temu pa se izvinjavam !

Kamo sreće da je tačno da mi se "možda" popravio spermogram i da ne puštam ženu ali na žalost nije :( !
Što se tiče spermograma tvog dragog očigledno je da se popravio u odnosu na prvobitnu vrednost ali ako me pitaš za proxeed mogu ti reći da on nekima poboljša spermogram a nekima ga pogorša i moje informacije idu do ovih saznanja i stvarno ne znam o čemu se radi i koliko znam uzimaju ga samo muškarci.

Imaj u vidu i sledeće: Neki lekovi, nekim osobama neverovatno pomažu a opet drugima jako odmažu u poboljšanju spermograma. Nemam predstavu zašto je to tako i zašto je uopšte lečenje steriliteta toliko individualno i zašto nekim ljudima ( parovima ) bakterije uopšte ne smetaju dok nekim drugim rasture spermogram. Niko mi to nije znao reći i jedini odgovor je bio da je to jako individualno.
Ja sam ti na početku rekao da sam ja optimista po pitanju spermograma tvoga muža i kao što vidiš stanje se popravlja a tako će i nadalje biti i samo treba malo vremena.
Skoro da je dostignut rezultat po kriterijima svetske zdravstvene organizacije po kojoj ti možeš uskoro da očekuješ bebu.

Ono što ja sada vidim u rezultatima tvog dragog a da nevalja je :

1. leukociti 2-3 a moraju biti ispod 1 ! To znači da postoji neka upala ili infekcija.
2. postoji aglutinacija pa odatle bi moglo da se zaključi da ima ureaplazmu koje se nije otarasio.
Ne znam ovo za epitelne ćelije i nije mi jasno ali radi se ćelijama tkiva.

Još nešto bih ti rekao : uradite ponovo analizu na bakterije ali npr. u državnoj laboratoriji pa da vidite rezultate. Ja mislim da se vi niste otarasili ureaplazme !
A valjda ste poštovali mere zaštite kod lečenja ureaplazme u smislu da nije bilo sexa bez kondoma - do izlečenja ???

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 10:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2008 4:23 pm
Postovi: 42
SQL puno ti hvala na odvojenom vremenu :lol: :lol:
Ja sam zensko ali je malopre poruku poslao moj muz.Zajedno smo u ovome,valjda tako i treba. :D Ali inace skoro uvek je kuckam.

Doktori(ginekolog i urolog) uopste nisu obratili paznju na povisene leukocite,a sto se tice ureaplazme danas nam je 4-ti dan terapije,imamo da je uzimamo jos 6 dana,pa posle na proveru.Inace i ovu analizu smo radili u drzavnoj ustanovi. Inace postujemo mere zastite,stvarno smo ozbiljni sto se tice toga,ipak je nase zdravlje u pitanju

[/b]puno srece u svemu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 07, 2008 10:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Pa, pretpostavljam da će te vi vaš problem rešiti kada se otarastite ureaplazme i verovatno su zbog toga i leukociti van normale.

U svakom slučaju, tvoj suprug već sada ima spermogram takav da bi ti mogla uskoro da ostaneš u drugom stanju ( naravno kada se otarasiš ureaplazme ). Ureaplazma je više problematičnija za žene u smislu ostvarivanja trudnoće jer sprečava oplodnju jajne ćelije.

Srećno !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 08, 2008 4:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 08, 2008 4:30 pm
Postovi: 37
Lokacija: podgorica
Dali mi neko moze analizirati ovaj spermogram?
Likvefakcija-kompetna
ph 7.6
viskoznost-normalna
izgled opalescentan-bjelicast
zapremina u ejakulatu 2.1
koncetracija 78x10na 6
ikupan broj 163.8x10 na 6
brzi progresivni 30% posle pola sata, 25% posle 2 sata
spori progresivni 25% posle pola sata i 20%posle 2 sata
insitu 10% posle pola sata i 10% posle 2 sata,
nepokretni 35% posle pola sata i 45% posle 2 sata
vitalnost 80%
sweling test 80%
normalne forme 8%
anomalija glave 86%
anomalija repa 4%
anomalija forme 2%
prisutne manje zone aglutinacije. prisutan manji broj celijaiz linije spermatogeneze. nakon 2 sata povecan broj aglutinacije.
To je to . Molim Vas da ako mozete objasnite mi ovaj nalaz, naime dali je sve u redu i ako nije sta nije u redu. javascript:emoticon(':cry:')
javascript:emoticon(':cry:')


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 08, 2008 8:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Meco :

Odeš ti lepo u laboratoriju i uradiš spermokulturu ( pregled sperme na bakterije ) i test na ureaplazmu i mislim da će ti se posle toga sve reći !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 09, 2008 2:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 08, 2008 4:30 pm
Postovi: 37
Lokacija: podgorica
hvala SQL

Ali vec je moj suprug uradio spermokulturu i sve je ok.
Jedan od doktora je rekao da morfologija nije uredu a drugi je rekao da jeste treci je rekao bit ce to dobro i tako dalje nemam pojma kome da vjerujem 3 godine smo u braku meni su radili sve i svasta i sve je ok.
Mislim da ni oni sami neznaju
Hvala u svakom slucaju :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 09, 2008 3:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Meco naravno da morfologija nije OK jer anomaliju glave ima 86% spermatozoida. Da bi ti bilo jasnije šta je problem pokušat da ti objasnim šta se dešava prilikom oplodnje. Dakle kod normalnih spermatozoida oni imaju normalnu formu glave kao i repa. Dobar spermatozoid je onaj koji je progresivno pokretan a to znači da neće da se vrti u krug tražeći jajnu ćeliju nego će da pliva u određenom pravcu. Neki od spermatozoida će zalutatu na kontra stranu a neki će imati sreće da doplivaju do tvoje jajne ćelije a pri tome je potrebno da imaju dobar "rep" da bi bili dobri plivači. Morfologija glave spermatozoida je jako bitna jer prvi spermatozoid koji dodje do tvoje jajne ćelije pod uslovom da ima normalnu morfologiju će je i oploditi tako što glava spermatozoida ulazi u tvoju jajnu ćeliju a njegov rep tada otpada i koristio je samo za plivanje. Sav DNK materijal je u stvari u glavi spermatozoida. Tvoja sad već oplodjena jajna ćelija izlazi iz jajovoda posle nekog vremena i dolazi u matericu. Jajna ćelija se deli sada na dva dela od kojeg jedan postaje beba a drugi deo postaje posteljica u kojoj se beba nalazi.
Eto razloga zašto glava spermatozoida mora da ima normalnu formu !

Prema tome spermogram tvoga supruga ako govorimo o broju spermatozoida je OK ali sami spermatozoidi nisu OK jer ih je puno koji imaju anomaliju glave a to je ono što je problem. Dakle lekar koji je rekao da morfologija nije OK je u pravu i ne znam odakle ovom drugom da je to OK kad ja kao laik mogu to da vidim.
Dobra stvar vašeg problema je što je on rešiv pa ako pokušate da pronadjete nekog boljeg lekara i sami ćete se uveriti u to, nadam se brzo. Imaj u vidu da za svaki reultat treba da sačekate oko 3 meseca koliko je potrebno da se stvori spermatozoid.
Ako mene pitaš ja mislim da tvoj suprug ipak ima neke bakterije i mišljenja sam da treba ponoviti analizu u nekoj državnoj ustanovi. Da li ste se testirali i na Klamidiju ?
Znači : ja bih ponovo uradio spermokulturu i ponovo test na klamidiju, ureaplazmu i mikoplazmu ali u nekoj drugoj ustanovi odnosno laboratoriji ( nikako u istoj a poželjno u državnoj ) !

Želim vam svako dobro !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 09, 2008 3:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Meco zaboravih da te pitam :

1.Da li tvoj suprug koristi neke lekove, drogu ( ovde spada i trava ) koji mogu loše da utiču na spermogram ?

2. Da ne radi možda neke poslove sa lakovima ili drugim hemijskim sredstvima ili npr. sredstvima za prskanje biljaka ?
3. Da nije žestoki pušač ili pije alkohol ?
4. Sedi li previše ne krećući se , posebno za kompjuterom ?

Ako radi bilo šta od ovoga, morao bih da prekine to raditi !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 09, 2008 8:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 08, 2008 4:30 pm
Postovi: 37
Lokacija: podgorica
Ej pa ti si mi lijek na ranu SQL

Ovaj spermogram je uradjen u januaru. posle toga smo utvrdili da imamo ureoplazmu i mikroplazmu, na clamidiju smo hvala bogu bili negativni.
Pili smo antibiotike 10 dana . i odradili nove briseve i bakterija vise nije bilo.
Sad samo cekam novi nalaz spermograma, jer ovaj nalaz koji sam poslala je bio ostavljen kod doktora i tamo ga je bog pomilovao do prosle nedelje dok je nisam urgirala da se vrati.

U svakom slucaju hvala na objasnjenju i podrsci
Puno pozdrava :P :) :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 09, 2008 8:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2008 4:23 pm
Postovi: 42
Meco mene interesuje koja vam je bila terapija za ove bakterije jer smo ja i moj muz u fazi lecenja ureaplazme?

A sto se tice SQL-a stvarno je kao lek na ranu :lol: :lol: :lol:
Pun je pozitivne energije koju naravno prenosi i na nas.

Pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 90 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: