Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Torzija testisa
PostPoslato: Čet Apr 30, 2015 7:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 30, 2015 7:30 pm
Postovi: 1
Najme, imam ovaj problem vec duze vreme. Konkretno mi se vise puta godisnje(bar 7-8) uvrne desni testis (posto nije fiksiran, dok je levi normalan) i malo me boli, ne jako kako svi kazu kada je torzija, nego samo blag i konstantan osecaj pritiska(pretpostavljam delimicno uvrnuce, i dalje dobija krv). On se totalno izvrce i seta, i to tako vise puta godisnje, i nikad nisam imao taj jak bol na koji svi tekstovi ukazuju.
Danas je prvi put da me skoro ceo dan boli tako slabo, pa sam razmisljao da odem kod lekara, ali sam siguran da bi me poslao na operaciju cim bi video da je testis labav, a to zelim da izbegnem sada maksimalno.


Meni sad ne odgovara nikako da budem nepokretan bar dve nedelje kao posledica operacije posto moram milion stvari da uradim i sad i tokom celog leta, a to ukljucuje i dosta fizickih aktivnoti, tek tamo negde pred kraj leta sam razmisljao da odem kod doktora i da mi se to fiksira tako da problem nestane..

Inace, student sam, 22 godine. Ovo pisem zato sto sam procitao da se ovo stanje desava do neke 18. godine..

Znam da je prilikom jakog bola(pretpostavljam potpun dotok krvi i nateknuce) neki rok 6h da se ode kod lekara, jer posle toga jako opada sansa spasenja testisa

Molim nekog kompetentnog da mi da savet sta da radim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Torzija testisa
PostPoslato: Čet Apr 30, 2015 10:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Pa ovako nema pametnog saveta, u svakom slučaju idi na pregled da se vidi da li je labav, i koji je mogući uzrok bola.

Operaciju ako jeste labav treba uraditi, ali niko tebe neće terati ni na šta, možeš da kažeš da nećeš sad operaciju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: